Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

втората смърт   възможности за всеки   наследствени проклятия   непослушание на организацията бпц   неразумни постъпки   повторна женитба   първороден   религиозна общност   сп."космос"   хронология на събитията в края на епохата  

виж всички тематики

Реплики

eureth   07.05.18 15:26
Преместих темата за "генно-модифицирната опозиция в Сирия"

в тема:
"Сирия: Отн.тн. ислямска държава", тук:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17424.post

eureth   15.04.18 14:53
Възможно е и до там да се стигне. Но главното, до което пише, че ще се стигне в тези земни военни противопоставяния, е че Бог ще доведе всички народи на битка против Йерусалим и той ще бъде превзет, и ще бъде тъпкан от народите, колкото Бог е определил (3год. и половина).

Тук има доста подробности около сегашната ситуация, в темата "Относно тн. ислямска държава":
http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17419.post

Владо   15.04.18 03:46
Света е пред прага на нова световна война.

Владо   15.04.18 03:45

Анонимен   13.02.18 09:08
еурет, постовете станаха три, но са един - само последния (нетът понякога е кошмарен тука). Моля те да оставиш само последния, а другите да ги изтриеш, за да не се "разводнява" темата.

RSS Емисии
rss1.0
Към страница       >>  
Започване на нова тема

25.03.09 15:30 Цитирай
изказвания: 4367
Публикувам превод на част от информацията, намираща се на адрес:

David Wilkerson - False Prophecies & Unscriptural Teaching - https://sites.google.com/site/asterisktom/archive-of-articles

(преди, тук: http://www.xanga.com/asterisktom/695057610/david-wilkerson-false-prophecies--unscriptural-teaching/)

Не познавам автора (Tom Riggle) и нямам допълнителна информация за описаните случаи. Ако някой знае нещо повече по въпроса, ще бъде добре и другите да научат...

--------------

Дейвид Уилкерсън
Лъже-пророчества и учения несъответстващи на Писанията

Трудно ми е да пиша относно Дейвид Уилкерсън по двe причини:

1. Той е една смесица от разнородни неща. Някои от неговите проповеди и писания съдържат много добри позиции.

2. Неговата книга „Видението“ е тази, която току що бях прочел, когато се обърнах към Християнството. Това беше през 1975, в спалнята ми, в село Лангензелболд, Западна Германия. Така че повечето пъти ми е било трудно да съм безпристрастен. Но все пак оценявайки учения и учители на нашата вяра, трябва да ги съпоставяме с едни и същи Библейски стандарти (Де. 17:11).

Тази статия ще разгледа пророчества и учения на Дейвид Уилкерсън.  След като сме видели примери, можем да направим заключения на основата на нашата  отворена-Библия-линия на поведение/начин на преценка.

ПРОРОЧЕСТВА

1. БЕЗ ЕВАНГЕЛИЕ ПО ТЕЛЕВИЗИЯТА НАЙ–КЪСНО ДО 1999

Той е проповядвал това в църква „Соломон“, декември 1994:

„В момента усещам в духа си, че до по-малко от 5 години няма да има повече т.нар. „телевизионни мрежи на евангелието“. Всички те ще банкрутират и ще бъдат абсолютно разорени.“
(църква „Соломон“, 12 дек.  1994)

2. 1000 ПОЖАРА В НЮ ЙОРК ПОРАДИ РАЗМИРИЦИ НА РАСОВА ОСНОВА ПРЕЗ 1993?

От пророчество  от 7 септ. 1992:

„Имал съм повтарящи се видения за над 1000 пожара горящи наведнъж тук в Ню Йорк. Убеден съм, че размирици на расова основа ще избухнат скоро. Ню Йорк в момента е буре с барут, готово да избухне!... съкращаването на федералните и федерално-държавните социални помощи ще бъде искрата, която възпламенява детонатора. Следваща година, Ню Йорк би могъл да има над 100 000 разгневени хора по улиците, разярени поради това, че са им прекратили помощите... Федералните войски ще трябва да се намесят, за да възстановят реда. В Ню Йорк ще има танкове минаващи по  улиците му... Църквите ще бъдат затворени за известно време , защото ще бъде твърде опасно да се ходи наоколо. Пожари ще бушуват навсякъде.“
(7 септ., 1992)

Въпреки, че Уилкерсън е поставил като краен срок за изпълнението на това пророчество „следващата година“ (т.е. 1993), той сега казва, че това все още е в бъдещето. Това е често използван способ при хора, които се възприемат като пророци, и „разширяват гредите на футболната врата“ (т.е. в случая: допълнително удължават срока за изпълнение на пророчеството, м.б.), с надеждата че хората ще са забравили дотогава (първоначалния срок за изпълнение, м.б.).

3. ФИНАНСОВА КАТАСТРОФА ПРЕЗ 2000?

На 15 април същата година Уилкерсън е пророкувал следното:

„През последните 2 години викам гръмогласно, предупреждавайки всички, които биха чули, че Америка получава последен призив и че съдът е на вратата. Не съм казал, че това е краят на нацията, а последният призив преди финансова катастрофа, която ще настъпи“.

„Пиша ви това писмо на 15 април, 2000, събота. На бюрото ми са заглавията от вчерашния вестник: „ЧЕРЕН ПЕТЪК – НАЙ-ГОЛЕМИЯТ БОРСОВ СРИВ ЗА ЕДИН ДЕН В ИСТОРИЯТА“. Индексът Дау е намалял с 618 точки, Насдак е намалял с 355. Не зная какво ще се случи  в следващите 60 дни. Ако пазарът се съвземе, мога да ви уверя – това ще бъде само временно. КАТАСТРОФАТА Е НЕИЗБЕЖНА – НИЩО НЕ МОЖЕ ДА Я СПРЕ.“

Прави му чест, че си е признал заблудата след липсата на предсказаните събития, след като пазарът, вместо да се срине, е достигнал рекордни висоти на 22 май същата година:

„В молитва казах на Господаря, че съм готов по всяко време да изповядам, че не съм прав; че трябва да съм говорил от собствените си страхове или че съм говорил в безразсъдство. Наскоро, когато пазарът достигна рекордни висоти, се питах дали онези, които ме наричат „лъжепророк“ не са прави.“

Той си признава, че е бил мотивиран от страх, когато е направил това предупреждение. Не пропагандирам да ритаме някой паднал на земята или, че никой от нас не прави грешки. Добре е, че си признава заблудата.
Но нека ви попитам: Когато времената станат още по-трудни от колкото са сега, бихте ли искали да се съветвате с пророк/учител, който е мотивиран от страхове, когато следващият път каже: „Така казва Господарят:...“? Аз – не.
Имаме нужда да откъснем очите си и сърцата си от всякакви авторитетни личности и да погледнем Библията. Ако слушаме учители и проповедници, то трябва да е по същия начин, по който беряните са слушали Павел и Сила – с отворени Библии и с решителност да ги използват интелигентно. В моите представи, Уилкерсън вече е загубил доверието на хората чрез неговото лъже-пророкуване (или: злоупотреба с пророкуване).

[ Редактирано 28.02.17 19:24 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласуваща хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре
дейвид уилкерсън,   лъжепророчества,   пророчества

25.03.09 16:49 Цитирай
изказвания: 171
eureth:

Трудно ми е да пиша относно Дейвид Уилкерсън по двe причини:

1. Той е една смесица от разнородни неща. Някои от неговите проповеди и писания съдържат много добри позиции.

2. Неговата книга „Видението“ е тази, която току що бях прочел, когато се обърнах към Християнството. Това беше през 1975, в спалнята ми, в село Лангензелболд, Западна Германия. Така че повечето пъти ми е било трудно да съм безпристрастен. Но все пак оценявайки учения и учители на нашата вяра, трябва да ги съпоставяме с едни и същи Библейски стандарти (Де. 17:11).
Може би думата смесване отговаря най-точно на неговото състояние. Ако се види, че има неща които се случват от неговите пророчества и които " се бавят" може да се направи извод или че е лъжепророк или че понякога е Божие дело, а понякога не. Саул е добър пример за човек който поради лошия си характер ту чувал от Бога, ту не и ту се покорявал ту не. Накрая завършва като бунтар и отстъпник от истината.
Но Уилкерсън пази горо-долу едно "ниво". И пророчествата  му са същите през годините. Спомнам си едно, че руски ядрени ракети щели да да се взивят в Щатите. Въпросът е че това може да стане дори до края на времената.
Тези противоречия не могат да се изгладят докато той не си промени учението. Докато стои главен пастор винаги ще си остане такъв - противоречив. 

Най-отгоре

25.03.09 17:49 Цитирай

Хубаво е да се знае щом пророчествата му не се изпълняват в даденото от самия него време,  подобно на лъжепророчествата на Бени Хин,

тогава в такъв случай изводът доколко Дейвид Уилкерсън е Божий пророк и доколко говори истински, Божии, а не лъжливи пророчества е ясен.

Бог казва, да не "се боим" от пророци, чиито пророчества не се изпълняват.

[ Редактирано 26.03.09 12:27 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласуваща хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.

Най-отгоре

25.03.09 17:49 Цитирай

.

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

30.03.09 15:05 Цитирай
Тъй като очевидно това са лъжепророчества, премествам тази тема във форум Лъжепророчества.

Ако някой смята, че все пак това са истински прорчества, да каже...

[ Редактирано 30.03.09 15:07 ]

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

31.03.09 13:54 Цитирай
изказвания: 440

Най-отгоре

31.03.09 13:55 Цитирай
изказвания: 440
Аз мисля,че това е едно много добро обяснение във връзка с Д.Уилкерсън.

Най-отгоре

01.04.09 12:31 Цитирай
Ами факт е, че това, което Д. Уилкерсън казва като дадено му от Бога знание/разбиране, не се случва.

Факт е и че самият Уилкерсън се пита дали не е лъжепророк, когато вижда, че това, което е декларирал, като дадено му от Бога, не се изпълнява.

От пророците се вижда, че когато Бог говори на някого и му дава пророчество, той много добре разбира какво Бог му казва и може да запише текста на изговореното от Бога точно и конкретно.

За мен Д. Уилкерсън, както и самият той казва, просто приписва на Бога собствените си страхове (не че само той има страхове, де). Какви са му мотивите не ми е дадено да зная, но така или иначе излиза, че Д. Уилкерсън не е надежден източник на пророчества/слово от Бога.

Аз лично нямам нищо напротив той е да е Божий пророк, но имам напротив да се подвеждам по неговите човешки слова, идеи, страхове, ... .

[ Редактирано 01.04.09 12:33 ]

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

Георги

27.02.17 18:37 Цитирай
Гост
Прочетете книгата . А не онова което някой козал на някой друг, защото в книгата му не видях дадени години за да се изпълняват пророчества. Всичко си изпълнява с голяма точност

Най-отгоре

01.03.17 23:34 Цитирай
Riggle няма предвид, че Уилкерсън е публикувал пророчества само чрез дадена книга, напр. споменатата "Видението". Той посочва пророчества, които са обявени от Уилкерсън по най-различни начини. Но проблемът е, че не са се изпълнили.

Поради съответните му лъжепророчества дори и самият Уилкерсън започва да се пита дали не е лъжепророк. Тъй като посочените пророчества не му се изпълняват, то изводът се налага от самосебе си.

„В молитва казах на Господаря, че съм готов по всяко време да призная, че не съм прав; че трябва да съм говорил от собствените си страхове или че съм говорил в безразсъдство. Наскоро, когато пазарът достигна рекордни висоти, се питах дали онези, които ме наричат „лъжепророк“ не са прави.“

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница       >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF