Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

лихва   нато   неканонични книги   отлъчване   отравяне с живак   синовничество   служене на образи   служители   търсене на поводи за кавги   умиране за себе си  

виж всички тематики

Реплики

eureth   06.10.19 14:21
(Като изключа нумерологията/gematria) бих казал, че размислите му относно Ис.53 са чудесно и животоспасяващо свидетелство за плътските му сънародници (дано го чуят!) - понеже, както изглежда, този човек сега вече е станал син на Абраам.

Владо   06.10.19 13:17
“Скритият” Помазаник в писанията - раби Яков Рамбзел казва “Святият Дух ми откри!” : https://youtu.be/4KSIBFWQqsE

eureth   06.10.19 13:00
Относно подобни практики (според мен имащи връзка и с иудейските практики/учения "кабала", пък били те и адаптирани от разни хора и наречени "християнски"...) аз лично съм скептичен (и бих казал дори подозрителен), понеже Бог не е говорил относно такива неща, и че е имал предвид подобни цифрови комбинации и (за мен произволни) изводи. Бих очаквал, че с подобни цифрови еквилибристики би могло да се достигне до какви ли не уж "Божии" "истини" на базата на произволен текст, независимо от използвания език.

eureth   06.10.19 10:54
относно "Богове сте вие" също стана дума тук, надолу в изказването:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?1662.post

Владо   06.10.19 10:38
Интересни разкрития / изследвания спрямо числовата стойност на думите в самото начало на кн. Битие : https://youtu.be/vyvqqkGP_kg

RSS Емисии
rss1.0
Форуми :: Спасение от греха и смъртта << Предишна тема | Следваща тема >>

За спасението чрез вяра в Исус от Назарет
Към страница   <<        >>  
Започване на нова тема

23.02.09 12:04 Цитирай
изказвания: 551
Пак не миотговори дали символа ти на вяра е същият който са определили отците в началото? щото ако случайно имаш друг, според този символ, на чиято основа е отлъчен Арий и раазни други дето не ги знам, и ти може д апопаднеш в графата еретици и аз мога да попадна там, така че или признаваме символа им за верен и мярка за определяне основите на вярата и самите отци за наставници, или не и си правим свои версия и на символа и на вероучението, практиките и тнт.

Аз съм еретик със сигурност, защото не приемам техните догми+практики ))) и това никак не ме притеснява, нито пък съм се ограничил в това верую, но все още търся да не би сред отхвърлените неща , да има правилни, но неудобни и затова отхвърлени.

http://uragannnn.blog.bg/
Най-отгоре

23.02.09 12:06 Цитирай
Също така, апостолите многократно са съветвали да се внимава в чистотата на учението и да се изпитват духовете. Това, с което се сблъсквам тук е ново и трябва внимателно да се подхожда към него. Нещата, които може би, въпросният човек е споделил с теб на лични, или по скайпа ( виждам, че назоваваш Бог спрямо както той го назовава ), са били нови и революционни за теб, но аз лично се дистанцирам.

Какво точно значи това?

За името Йахауа ли става дума или за нещо друго?

Най-отгоре

23.02.09 12:10 Цитирай
Относно различното възприемане на Исус : ами не зная как ще се отрази на спасението това, но това, което зная е че когато Христос ми Се яви, то Той ми се яви като Величествен Цар (зная, че мнозина, които са видяли ангели дори са желаели да им се поклонят). Писанията казват, че сме спасени чрез вярав в Божият Син и греховете ни са умити в кръвта Му. Ако приемем, че Христос Е сътворен преди вековете и чрез Него (като създание и съ-образ и прото-Бог) са създадени световете, видимото и невидимото, то спасението ни става основано на "Друга Канара" - не мислиш ли? Кръвта на Божият Син, става кръв на Божието Първородено/първосътворено- това е доста различно, нали? Святата кръв, що изтече на Голгота става кръвта на Един, Който Е Бил сътворен преди Адам, спрямо който Адам е по образ и подобие. Т.е.- цялото "нещо" се променя.

Ами много ясно че не знаеш и май никой не знае, само се жонглира със заплахи "ще се отреже спасението" и тнт

Според Мен Исус е именно такъв какъвто си е и тва нищо не променя, щото ние вярваме на написаното в библията а не на съборите, чиито определения не са написани от апостолите, а от други хора, повечето от които неевреи и са писани за да направят апологетика на арзни ереси, с което само да усложнили цялата вяра с куп определения и философии.

Най-отгоре

23.02.09 12:39 Цитирай
изказвания: 1582
Урагане, мисля че няма нито смисъл, нито полза да дефинираме наново отдавна дефинираното. Иисус е Божието Слово, приело плът за наше спасение.

Christus regnat
Най-отгоре

23.02.09 13:18 Цитирай
изказвания: 2082
Аз съм еретик със сигурност, защото не приемам техните догми+практики )))) и това никак не ме притеснява, нито пък съм се ограничил в това верую, но все още търся да не би сред отхвърлените неща , да има правилни, но неудобни и затова отхвърлени.

Ами- Бог да Е с теб, наистина. Търси, живей за Исус, следвай доброто и копней за Неговото царство. Аз не си спомням да съм те заплашвал, пък ако и да съм го строил - ще ми простиш, надявам се?!

Радвам се, че търсиш истината, към това сме призовани, но нека бъдем бдителни (и аз съм в кюпа, торнадо ), да копнеем за горното и това , което е Негово. Пък православните- нека палят свещи и дано не им се даде власт, че току- виж палнали и някой друг истински ученик на Христа ...

Според Мен Исус е именно такъв какъвто си е....
тази част я приемам с "амин", за другата - не бих казал. Нека да видим другите какво ще напишат?!

За Йахауа, да- за Него.

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

23.02.09 13:42 Цитирай
Абе Йахауа, Йеова, Яхве, ЙХВХ, тва е най-новата версия- ЙАХАУА и ми харесва -звучи като ЙЕШУА и от ученик съм я чул да

Най-отгоре

23.02.09 13:43 Цитирай
Относно заплашването имах предвид че някой беше написал : и се отрязва от спасението" сега ще проверя кой го е написал, момент

Най-отгоре

23.02.09 13:45 Цитирай
Тигър:

Урагане, мисля че няма нито смисъл, нито полза да дефинираме наново отдавна дефинираното. Иисус е Божието Слово, приело плът за наше спасение.

Мда Той е и Помазаника, Господаря дошъл в плът, Единородния на Отца(не ме интересува какво значи единороден) нито ме интересуват сложните определения за троичност усиии и ипостаси....

Най-отгоре

23.02.09 13:46 Цитирай
изказвания: 4465
Тигър,
спорът, който и преди в първите векове е възникнал, и заради, който шефът на римския сатанински заблудителен култ свиква световен съвет на вярващите в Исус под своето председателство и покровителство , и те - о Боже мой! - отиват там и участват в това негово, на практика, политическо светско мероприятие**,

та този спор съвсем не е дали Йесус е Божието слово, станало плът.

А една от най-важните точки по този спор, е била дали Йесус е създание преди да слезе на земята.

Арий е защитавал именно позицията, че Йесус преди да слезе на земята е създание по Божие подобие и е имало някога, когато Той не е съществувал (както си ти, и аз и всеки човек или Божий вестител-дух).
От там идва и тази част в декларацията от онзи съвет "А тези, които казват, „имало е някога [време], когато (синът) не е съществувал..." (Тук започнах да я превеждам от гръцки, заедно с новите приети правила там, но нямам време за целия текст: Световен съвет 1, Никея, 325г. СП ‎(304 )
)

Ако ти по този въпрос специално имаш "православна позиция" (тя между другото е и "римо-католическа" и "протестантска" също), както казваш, то би трябвало да си запозната с проблема. Т.е. с този сериозен проблем.

---------

** - това вече е времето в който водачите сред общността на помазаника Исус от Назарет са оставили Божието слово и свидетелствата на светия Дух относно взаимоотношенията сред Божията общност и също относно земната й уредба,
и са наизмислили и сложили "глави" на всеки град (нещо като прото- -папи/-вселенски патриарси/-пастори), и  съвсем логично - се появяват и "глави на главите" - в Рим, а и в Константинопол.
В този смисъл щом те са оставили по-важните неща, то за мен не е много учудващо че са се съгласили да участват в политическите игри на римския понтифекс-не-знам-какво-си, шеф на римския окулт.
А и до днес мнозина хора с техните си организации/секти, завлекли се по техния пример, са си точно придатък на светската политическа система и са за резил и хората си правят (с основание) майтап с тях,  а информ. агенции разнообразяват живота на читателите на вестници с поредния скандал или резил, или "разкол", ...  и като гледам какво става, са направо като някакъв национален култ, безскрупулно използван от светските отново за техните си политически светски цели - и онези участва с охота, че и въоръжените им сили ползват, а и съдебните им правораздаващи институции, а и войските им "освещават".

[ Редактирано 23.02.09 18:42 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре
божието слово,   исус,   плът,   световни съвети,   създание

23.02.09 13:49 Цитирай
изказвания: 4465
uragannnn:

Абе Йахауа, Йеова, Яхве, ЙХВХ, тва е най-новата версия- ЙАХАУА и ми харесва -звучи като ЙЕШУА и от ученик съм я чул да

Ураган, независимо как точно се е произнасяла тази дума на евр., пратениците на Божия син не я възприемат и превеждат като лично име (напр Иван, Тодор), а като нарицателно име: "господар".

адм.бел.
разкл. в: http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?8329.0

[ Редактирано 23.02.09 21:03 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница   <<        >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF