Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

κοσμος   армия   джудит бътлър   други езици   защо се яви на света исус   лъжеапостоли   олтар   покаяние от греха   прилагане на дисциплина   схизма  

виж всички тематики

Реплики

eureth   26.05.20 20:57
Трудна и противоречива тема, понеже не е лесно да се намери надеждна и достоверна информация.

Чакам времето, когато Бог ще седне на престола си за съд и ще извади на показ цялата истина за 2СВ, а и за всичко по тази греховна отиваща си земя.

Попаднах на следната връзка, където например оспорват това, което пропагандната машина на военните победители от 2СВ проповядва:

https://ww2truth.com/

Владо   11.05.20 01:34
ПП : филма на Ray има български субтитри! Трябва да се намерят в менюто!

Владо   10.05.20 23:30
еурет, с предишният пост тук броят “реплики” бе 666.

Владо   10.05.20 23:29
Един разтърсващ съвремието филм на евреина Ray Comfort. За съжаление без субтитри на български. https://youtu.be/7y2KsU_dhwI

eureth   21.03.20 02:10
готово е...

Към страница       >>  
Започване на нова тема

12.01.09 14:37 Цитирай
изказвания: 1582
(разкл. от: http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?6755.post )

vminev:

Добре де, ами тооо- по тази логика- КАКВО БИ БИЛО ПРАВИЛНО ДА НАПРАВИ ЙОСИФ, КАТО МУ СЕ УВИ ОНАЗИ ХУБОСТНИЦА- ЗДРАВ, ПРАВ МЪЖ, В РАЗЦВЕТА НА СИЛИТЕ,- ЩО?!! БОГ ЩЕШЕ ДА МУ ПРОСТИ, НАЛИ?!! Бог Е Свят. Неслучайно Павел цитира словото и казва да се отделим и излезем отсред езичниците и тогава Бог ще ни приеме за Свой народ, свято свещенство.

Ситуацията на Йосиф, която описваш няма нищо общо със ситуациите, за които те питам. Защо?
1.Жената, която му се нахвърли беше омъжена.
2. По-късно Йосиф се ожени. ЗАДАЧА ЗА ВЛАДО: ЗА КАКВА ЖЕНА СЕ ОЖЕНИ ЙОСИФ? ЕВРЕЙКА ИЛИ ЕЗИЧНИЦА?

ЗНАЧИ СПОРЕД ВЛАДО ЙОСИФ Е ПРЕЛЮБОДЕЕЦ СПРЯМО БОГ.

ЕСТИР СЪЩО Е ПРЕЛЮБОДЕЙКА СПРЯМО БОГ. ЗАЩОТО СЕ ОМЪЖИ ЗА ЕЗИЧНИК.

МОИСЕЙ СЪЩО Е ПРЕЛЮБОДЕЕЦ СПРЯМО БОГ. И ТОЙ НЕ СЕ ОЖЕНИ ЗА ЕВРЕЙКА, А ЗА ЕЗИЧНИЦА И ТЪСТА МУ БЕШЕ ЕЗИЧНИК. ДАЖЕ "КАЛПАЗАНИНЪТ" МОЙСЕЙ ГО СЛУШАШЕ!

Евангелисткий суд, саммай гуманнай суд в мире!

[ Редактирано 12.01.09 18:46 ]

Christus regnat
Най-отгоре
женитба,   женитба за не-божий човек

12.01.09 14:42 Цитирай
Има още бая примери за такива прелюбодейци и прелюбодейки според евангелистките критерии, ама сега нямам време да ги изброявам.

Christus regnat
Най-отгоре

12.01.09 15:25 Цитирай
изказвания: 2090
Тигре, ще съчиним с жена ми песен за тебе- - даваш ли ни резолюция?!!
Евангелисткий суд, саммай гуманнай суд в мире!
- пише се саммОй гуманнОй суд в мире,- НЯМАШЕ да ти направя бележка, но за да се спреш с неправилното писане, те коригирам.
Всичките други примери и доста емоционалният ти начин на постингиране,- намирам ги за неправилни.

Намираме редица примери, в които, използвани от Бога мъже изобличаваха израилтяните за това, че са се оженили за езичнички и че синовете и дъщерите им не вярват в Яхве. В един от тези случаи, израилтяните трябваше да отпратят жените си с децата си в родните им земи. Многото съпруги на Соломон отвърнаха сърцето му от Бога и той започна да се покланя на идолите им/божествата им. Влизането в завет с човек, който не вярва в Живият Бог е като да се нахендриш в пещера с мечка, посред зимата и да вярваш, че тя, като рекламата на "3 в 1", ще ти прости заради чаша топло кафе- хахахахахаа....!!! РЕДИЦА ВЯРВАЩИ СА ПЛАТИЛИ С МНОГО БОЛКИ И СЪЛЗИ ЗАРАДИ ПОДОБНА ГЛУПОСТ. А доколко това го е писал Павел за уредените бракове- ТИ ИМАШ ВПРЕДВИД ЕВРЕЙСКИТЕ ОБИЧАИ, ДОКАТО ПАВЕЛ Е СЛУЖЕЛ НА ЕЗИЧНИЦИ- ИМА РАЗЛИКА, ТИГРИЦО!
В Новият Завет апостолите ни са дали ясно виждане, че между нас, като поколение/род/народ, и хората на този свят има ОГРОМНА БЕЗДНА- ПРОЛЯТАТА ХРИСТОВА КРЪВ И НАШЕТО НОВОРОЖДЕНИЕ В БОЖИЕТО ЦАРСТВО- НИЕ ПРИНАДЛЕЖИМ НА ИСУС.
Позицията ми не е продиктувана от уютният семен живот и гушкането с жена ми, както ти искаш да изкараш , а от ХХХХХХ часове стоене пред Бога и в Неговото свято присъствие, изучаването на словото Му и много, много покаяние, борби и сълзи- НАПИСАНОТО ОТ ТЕБ Е АБСОЛЮТНО НЕВЯРНО, да не кажа по-силна дума. АЗ СЪМ ПЛАТИЛ, ЗА ДА ИМАМ ТАЗИ ПОЗИЦИЯ. И ТЯ ИМА ТЕЖЕСТ, ЗАЩОТО ИМА И ЖЕРТВА ЗА НЕЯ.
Бог Е Свят!!! Нека живеем свято и угодно Нему, хора на Бога!!! Нашият Бог идва !!!

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

12.01.09 18:26 Цитирай
vminev:

Тигре, ще съчиним с жена ми песен за тебе- - даваш ли ни резолюция?!!

Брех, не знаех, че съм чак такова вдъхновение Айде холан - съчинявайте. И песен, па може и роман да ми посветитеheart.png

Няма значение какъв ми е тона, ти не ми отговори на въпросите и тигъра сега освен, че е гладен за пържоли е гладен и за отговори. И така:

1. Йосиф за каква се ожени?
2. Естир за какъв се омъжи?
3. Моисей за каква се ожени?
4. Коя е Рут? Защо е описан живота й в светите книги?
5. Коя е Рахав? Тя за кого се омъжи?

и така нататък.

Ще ти дам жокер. Бог не мери всички ситуации с еднакъв аршин. Защото ако мереше, то тогава по твоята логика Йосиф, Моисей, Естир щяха да са прелюбодейци спрямо Него. Естир беше под закона, който казваше: "Не давайте дъщерите си на синовете им". Обаче чичо й я даде на езическия цар.

Въпрос: Защо никъде Бог не осъди нито Мардохей като грешник, нито Естир като грешница?

За корекцията на руския ми (който далеч не ми е любим, хвала!)

значи:

Евангелисткий суд, саммой гуманной суд в мире!

Christus regnat
Най-отгоре

12.01.09 20:18 Цитирай
изказвания: 1024
Тигър:

.........
1. Йосиф за каква се ожени?
2. Естир за какъв се омъжи?
3. Моисей за каква се ожени?
4. Коя е Рут? Защо е описан живота й в светите книги?
5. Коя е Рахав? Тя за кого се омъжи?

и така нататък.

Ще ти дам жокер. Бог не мери всички ситуации с еднакъв аршин. Защото ако мереше, то тогава по твоята логика Йосиф, Моисей, Естир щяха да са прелюбодейци спрямо Него. Естир беше под закона, който казваше: "Не давайте дъщерите си на синовете им". Обаче чичо й я даде на езическия цар.

Въпрос: Защо никъде Бог не осъди нито Мардохей като грешник, нито Естир като грешница?

За корекцията на руския ми (който далеч не ми е любим, хвала!) ....

за твоя информация, тигре, законът казва "не давай дъщерите си на синовете им", но това е забрана само за няколко стриктно определени народа, между които не са нито персийците, нито египтяните, нито етиопците. законът не забранява бракът на израелтянин с езичник освен в определени случаи. но равините са въвели от себе си допълнителни забрани, които много днешни евреи не спазват.

също така, "корекцията" на наш владо на твоя руски е напълно погрешна и демонстрира неговото вопиющо непознаване на руската граматика. думата "суд" е в м. род и прилагателните пред нея в именителен падеж (какъвто е случаят) са в мъжки род с окончание "-ЫЙ", а не това, което той ти е написал. така че не е вярно, че се пишело "саммОй гуманнОй суд", нито е вярно, че първото прилагателно е с две "м", както ти пише по-горе владо минев. той за пореден път се е объркал в прибързаното си желание за признание.

адм.бел.
разкл. в: http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?6791.post

[ Редактирано 13.01.09 00:57 ]

Най-отгоре

13.01.09 09:58 Цитирай
ученик:

за твоя информация, тигре, законът казва "не давай дъщерите си на синовете им", но това е забрана само за няколко стриктно определени народа, между които не са нито персийците, нито египтяните, нито етиопците. законът не забранява бракът на израелтянин с езичник освен в определени случаи. но равините са въвели от себе си допълнителни забрани, които много днешни евреи не спазват.

Вярно е, че се изброяват конкретни нации, за които е забранено на евреите да се сродяват. Аз по презумпция вярвах, че това важи и за всички останали езичници, просто защото така проповядваха разни учители.

Слава на Бога, че ми е дал разум, както и на всички хора, и смятам отсега нататък да го използвам по предназначение.

Christus regnat
Най-отгоре

13.01.09 10:48 Цитирай
изказвания: 1024
Тигър:

......... Аз по презумпция вярвах, че това важи и за всички останали езичници, просто защото така проповядваха разни учители.
........

презумпцията ти ми е ясна. ясно ми е също така, че тези разни учители малко прибързано са станали учители. струва ми се, че има доста такива недоучени учители. да не дава бог и ние да сме като тях.

[ Редактирано 13.01.09 10:55 ]

Най-отгоре

13.01.09 12:03 Цитирай

С ДВЕ ДУМИ, ТИ, ТИГЪР И ТИ, УЧЕНИК, БИХТЕ СЕ ОЖЕНИЛИ-ОМЪЖИЛИ, ЗА НЕВЯРВАЩИ?
БОГ Е СВЯТ!!! БОГ НАШ ИДВА!!! ЖИВЕЙТЕ РАЗУМНО!!!

адм.бел.
разкл. в: http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?6810.post

[ Редактирано 13.01.09 20:48 ]

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12

Най-отгоре

14.01.09 00:28 Цитирай
Ако реша да направя някоя магария- ще си намеря и стихове и агитка да ме подкрепи. Ако съм решил да следвам Един Кървав и Свят Бог- ще намеря подигравчии, зяпачи и оплювачи...

Така че- по-добре човек да следва Живият Бог и .... да бърше плюнките по гърба и лицето си.
БОГ Е СВЯТ. БОГ НАШ ИДВА !!!!

!!! Откр-е на Йоан 12

Най-отгоре

14.01.09 01:44 Цитирай
изказвания: 4555
Владо, би ли пускал изказвания, които не са по темата в "Без тема"? Или просто отваряй нова тема и сложи една връзка към старата, ако е разклонение.

Това е молба и към всеки. Понеже трябваше да местя доста такива напоследък и взе да ми омръзва.

[ Редактирано 14.01.09 01:51 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница       >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF