Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

възстановяване   въплъщаване   исус от назарет   мотиви   политика   прелом   символи   синайски кодекс   ционизъм   чарлз капс  

виж всички тематики

Реплики

eureth   07.05.18 15:26
Преместих темата за "генно-модифицирната опозиция в Сирия"

в тема:
"Сирия: Отн.тн. ислямска държава", тук:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17424.post

eureth   15.04.18 14:53
Възможно е и до там да се стигне. Но главното, до което пише, че ще се стигне в тези земни военни противопоставяния, е че Бог ще доведе всички народи на битка против Йерусалим и той ще бъде превзет, и ще бъде тъпкан от народите, колкото Бог е определил (3год. и половина).

Тук има доста подробности около сегашната ситуация, в темата "Относно тн. ислямска държава":
http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17419.post

Владо   15.04.18 03:46
Света е пред прага на нова световна война.

Владо   15.04.18 03:45

Анонимен   13.02.18 09:08
еурет, постовете станаха три, но са един - само последния (нетът понякога е кошмарен тука). Моля те да оставиш само последния, а другите да ги изтриеш, за да не се "разводнява" темата.

RSS Емисии
rss1.0
Към страница       >>  
Започване на нова тема

01.11.08 13:12 Цитирай
изказвания: 4417
Като четох дневника на Christian и стигнах до 12:21 на п-мото до римл.

...като не си отмъщавате, скъпи, а дайте място на гнева [на Бога], защото пише:
"На мен принадлежи отмъщението. Аз ще въздам, казва господарят. "
И така, ако врагът ти е гладен - нахрани го. Ако е жаден - дай му да пие. Защото като правиш това, ще натрупаш жар на главата му.
Не бъди побеждаван от злото, а побеждавай злото чрез доброто

се замислих, какво точно означава в случая: ...побеждаван от злото...

Кога някой е победен от злото по смисъла на п-мото до римл. 12.21 ?

[ Редактирано 01.11.08 13:14 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре
зъб за зъб,   милост,   не се противете на злия човек,   обичайте враговете си,   око за око,   отмъщение,   победен от злото,   побеждавайте злото с доброто,   побеждаване на злото,   противене на злия човек,   справедливост

01.11.08 18:09 Цитирай
изказвания: 64
Моето мнение(без да претендирам да съм изследвал въпроса) е, че отвръщайки на злото със зло, ние не само че умножаваме злото, но и влизаме в един порочен кръг - човека, комуто отмъщаваме, обикновено се озлобява още повече и става още по-склонен да продължи да върши зло, ние отново му отмъщаваме и т.н. По този начин злото ни прави в известен смисъл свои слуги, защото, макар и индиректно, спомагаме за умножаването му. В този смисъл го разбирам да бъдеш "победен от злото" в горните стихове.

Най-отгоре

01.11.08 19:12 Цитирай
Все пак нещо ме озадачава.

По принцип справедливото отмъщение не е зло само по себе си, както и сам Бог казва: Отмъщението е мое. Аз ще отмъстя.

В нашата (т.е. на повярвалите в Исус и получили прощение на греховете си, както и нов дух) особена ситуация обаче, ако ние започнем да отмъщаваме справедливо на някого, то и Бог би трябвало да отмъсти и на нас справедливо за нашите грехове, вместо да ни ги опрощава заради сина си.
Поради това за мен е съвсем очаквано Бог да ни казва, било чрез Павел или чрез някой друг: Не отвръщайте на злото със зло.

Добре, според това, което казваш, означава ли, че и Бог бива победен от злото, когато отмъщава справедливо? Щом е истина, че ние сме победени от злото, когато си отмъщаваме справедливо.
Приемам че не означава, но това малко ме и обърква... Защо при нас означава, а при Бог - не?

[ Редактирано 01.11.08 20:10 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.

Най-отгоре

03.11.08 08:54 Цитирай
изказвания: 2062
Привет на братството!! Господа да ви даде сили и благодат да живеете словото Му реално и радикално!!! Той Е Святият!!

eureth на 01.11.2008, 18:57, каза :

Добре, според това, което казваш, означава ли, че и Бог бива победен от злото, когато отмъщава справедливо? Щом е истина, че ние сме победени от злото, когато си отмъщаваме справедливо.
Приемам че не означава, но това малко ме и обърква... Защо при нас означава, а при Бог - не?
@

Защото, спорем мен, Той може да отсъди В ПРАВИЛНИТЕ ГРАНИЦИ И ПО ПРАВИЛНИЯТ НАЧИН. Неслучайно Той Е Съдията, седящият на престола, сътворил всичко чрез думите Си. Макар и вярващи в Сина, изкупени и обърнати от нашите (до колко ЛЪ-И?) грехове, ние не можем да отсъждаме винаги справедливо.

Битие 31:53

Бог Авраамов, Бог Нахоров, бащиният им Бог, нека съди между нас. И Яков се закле в Страха на баща си Исаака.

Яков 4:11
Не се одумвайте един друг, братя; който одумва брата или съди брата си, одумва закона и съди закона; а ако съдиш закона, не си изпълнител на закона, но съдия.

Яков 4:12
Само Един е законодател и съдия, Който може да спаси и да погуби; а ти кой си та съдиш ближния си?
Яков 5:9
Не роптайте един против друг, братя, за да не бъдете осъдени; ето, Съдията стои пред вратите.

1 Петрово 1:17

И ако призовавате като Отец Този, Който без лицеприятие съди, според делото на всекиго, то прекарайте със страх времето на вашето престояване,
Римляни 2:1

Затова и ти си без извинение, о човече, който и да си, когато съдиш другиго; защото в каквото съдиш другия, себе си осъждаш; понеже ти, който съдиш, вършиш същото,

2 Коринтяни 5:10
Защото всички трябва да застанем открити пред Христовото съдилище, за да получи всеки според каквото е правил в тялото, било добро или зло

Откровение 6:10
И те викаха с висок глас, казвайки: До кога, Господарю свети и истинни, не ще съдиш и въздадеш на живеещите по земята за нашата кръв?

Аз, размишлявайки върху тези стихове, мисля следното: ако Бог отсъжда нещо, то Той може да го нахправи и чрез човек (изобличение, корекция), като Той дава словото Си в устата му, или открива на човека греха на някого, като му дава да се моли и да изобличи брата/сестра си . Много е важно (затова и специално писах на Тигър неколкократно!) ДА РАЗБЕРЕМ, ДА НИ СЕ ОТВОРЯТ ОЧИТЕ, ЧЕ БОГ Е, КОЙТО СЪДИ ХОРАТА СИ. Ние можем да ....как да го напиша...да правим опити, по човешки, да „изобличаваме”, „да изкарваме тайни неща наяве” , но БОГ Е , КОЙТО ОТСЪЖДА, ЗАЩОТО НЕМУ ПРИНАДЛЕЖИ СЪДА И КРАЙНАТА ДУМА. Имайки впредвид Яков 5:9 (Не роптайте един против друг, братя, за да не бъдете осъдени; ето, Съдията стои пред вратите.), както и Яков 3:6
(И езикът, тоя цял свят от нечестие, е огън. Между нашите телесни части езикът е, който заразява цялото тяло и запалва колелото на живота, ни, а сам той се запалва от пъкъла.)
аз съм променил много неща в отношението си към станалият ми известен грях на някой от средите на изкупените. Границите на отсъждане в Господа (изобличение) и съдене (душевно говорене и „злосърдечно пожелание”), много често се „размиват” пред очите на сърцата ни, когато не гледаме на Господа „със страх и трепет”. Това е, според мен.

Нека заедно размислим и се покаем от греха си.

**++**++**++Ваш в Исуса: Владимир**++**++**++

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

03.11.08 09:12 Цитирай
изказвания: 2062
Като, разбира се, свързвам с "отмъщение"(увредно действие спрямо някого, следствие от отсъдено спрямо него от нечий съд ) с "съд" и "съдене".

**--++++--**Ваш : Владо++--****--++

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

03.11.08 09:29 Цитирай
изказвания: 64
Здравей Еурет

eureth:

Труден въпрос задаваш и не знам дали изобщо някой може да отговори изчерпателно - Божиите пътища са по високи от нашите. Аз лично от една страна считам че Бог е всемогъщ и ние не можем да попречим на плановете Му по никакъв начин. От друга страна сам Бог, по собствената Си воля, ни е поверил големи неща - относно работата за царството Му и дори за самия Него. И е в нашата власт(поне до известна степен) както да съградим, така и да съсипем това , което Той ни е поверил. Както да Го прославим, така и да Го опозорим. Така че в някакъв смисъл можем да кажем че когато ние сме победени и Бог е победен - дявола е постигнал победа, а неговите победи са насочени против волята на Бога.
Знам че на пръв поглед изглежда противоречиво това, което пиша, но мисля че разбираш какво искам да кажа.  И дори като го пиша в момента изтръпвам от сериозността на нещата...

Най-отгоре

03.11.08 12:19 Цитирай
vminev:

Защото, спорем мен, Той може да отсъди В ПРАВИЛНИТЕ ГРАНИЦИ И ПО ПРАВИЛНИЯТ НАЧИН.

Ами той Бог вече е отсъдил ясно относно някои неща и хората могат да знаят Божията присъда. Например ако някой убие невинен човек такъв заслужава смърт. Ако някой обижда родителите си, такъв заслужава смърт. И т.н.
Така че Бог е отсъдил справедливата присъда.

Въпросът в случая не е дали е справедливо убиецът да бъде убит (справедливо е...),
а защо когато Божиите хора отмъщават справедливо (напр. убиват убийците си) те биват победени от злото (,а когато не им отмъщават побеждавата злото),
но когато не отмъщават на враговете си, тогава са победили злото, според п-мото до римл 12гл.
Но когато Бог отмъщава справедливо той - за разлика от нас - не бива победен от злото ?

[ Редактирано 03.11.08 12:28 ]

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

03.11.08 12:26 Цитирай

Така че в някакъв смисъл можем да кажем че когато ние сме победени и Бог е победен - дявола е постигнал победа, а неговите победи са насочени против волята на Бога.

Аз по-скоро имах предвид: Когато Бог сам отмъщава справедливо.
Напр. по времето на Божия гняв Бог ще отмъщава справедливо.
На съда си и най-вече след съда си Бог ще отмъщава справедливо. Сам Бог, а не някой негов слуга по свое усмотрение.

Започвам да си мисля, че Павел най-вероятно взима под внимание нашата специална ситуация, за да говори така.
Понеже Бог не е в ситуация като нашата. Ако той наказва спредливо той си остава и добър, и справедлив.
Но ако той ни прощава на нас - милостиво, а ние вместо да правим същото, вместо това отмъщаваме - справделиво,
то излиза, че ние  пренебрегваме/презираме (?) това, което Бог е направил към нас. И си "изпросваме" Божията справедливост и спрямо нашите грехове, вместо да останем на сигурно под "стряхата" на Божията благосклонност и милост.
От това би трябвало да последва нашето осъждане - което си е "победеност" за нас...

[ Редактирано 03.11.08 12:31 ]

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

03.11.08 12:27 Цитирай
изказвания: 1582

Много е важно (затова и специално писах на Тигър неколкократно!) ДА РАЗБЕРЕМ, ДА НИ СЕ ОТВОРЯТ ОЧИТЕ, ЧЕ БОГ Е, КОЙТО СЪДИ ХОРАТА СИ. Ние можем да ....как да го напиша...да правим опити, по човешки, да „изобличаваме”, „да изкарваме тайни неща наяве” , но БОГ Е , КОЙТО ОТСЪЖДА, ЗАЩОТО НЕМУ ПРИНАДЛЕЖИ СЪДА И КРАЙНАТА ДУМА. Имайки впредвид Яков 5:9 (Не роптайте един против друг, братя, за да не бъдете осъдени; ето, Съдията стои пред вратите

Пак се опитваш да правиш религиозен миш-маш. Бог съди ГРЕХОВЕТЕ на хората СИ - това е едно, а ИЗОБЛИЧЕНИЕТО на ГИБЕЛНИТЕ ЕРЕСИ Е СЪВСЕМ ДРУГО.

Докъде ще те доведе следването на еретиците, можеш да прочетеш заключителните ми думи в "Гибелни ереси в съвремието" в личния ми дневник. Приятно четене.

[ Редактирано 03.11.08 12:37 ]

Christus regnat
Най-отгоре

03.11.08 12:35 Цитирай
( само "профилактично" - обсъждането на правилността на конкретните изобличения и т.н. може да продължи там в дневника )

Тук става дума за справедливо отмъщение спрямо наши врагове. Например ако някой ни открадне нещо и ние го накажем справедливо. Или ако някой ни набие и ние след това съответно го накажем справедливо. И т.н. дори по-страшни грехове...

[ Редактирано 03.11.08 12:40 ]

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница       >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF