Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

айнщайн   атентат   икони   който ме люби   лъже-спасение   лъжеводачи   николаити   плоска земя   религиозни феодали   тимотей митев  

виж всички тематики

Реплики

eureth   26.05.20 20:57
Трудна и противоречива тема, понеже не е лесно да се намери надеждна и достоверна информация.

Чакам времето, когато Бог ще седне на престола си за съд и ще извади на показ цялата истина за 2СВ, а и за всичко по тази греховна отиваща си земя.

Попаднах на следната връзка, където например оспорват това, което пропагандната машина на военните победители от 2СВ проповядва:

https://ww2truth.com/

Владо   11.05.20 01:34
ПП : филма на Ray има български субтитри! Трябва да се намерят в менюто!

Владо   10.05.20 23:30
еурет, с предишният пост тук броят “реплики” бе 666.

Владо   10.05.20 23:29
Един разтърсващ съвремието филм на евреина Ray Comfort. За съжаление без субтитри на български. https://youtu.be/7y2KsU_dhwI

eureth   21.03.20 02:10
готово е...

Започване на нова тема

08.07.07 19:06 Цитирай
изказвания: 4569
Разклонение от тук: /p/forum/forum_viewtopic.php?23.160#post_512, понеже темата за Мойсеевия закон и повярвалите не-израелци и без това стана доста дълга.

Най-важното според мен винаги е било спасението на погиващите неповярвали или изявяването на благовестието на на целия свят.
Повечето християни са поизоставили евангелизма в това число съм и аз признавам си.
В същото време ислямизма все повече набира сила по целия свят и това е доста тревожно.

П.С. Относно йерархията и църквата имам, какво да добавя и ще го направя в темата занимаваща се с това.

Щом имаш в сърцето си желание за благовестване предполагам, че Бог би работил чрез тебе в тази посока.

Но все пак спасението не се изразява само в чуване и евентуално повярване, а и в устояване до края на земния си живот във вярата в Божия син – в последното един разпространител на спасителната Божия вест рядко може да помогне, понеже Бог го използва за друго – за това първоначално да достигне до погиналия човек и той да чуе за Божието спасение от греха и смъртта.

С това искам да кажа, че ако само и основно се разгласява Божието спасение това не би било достатъчно за нас да бъдем спасени. Затова и Бог е определил не всички да са глашатаи на вестта за спасението. Затова не е ли по-добре, който каквото има в сърцето си като желание за работа за царството да го прави и да го обсъжда, но да не мисли, че единствено и само това е най-важното нещо пред Бога?

Тъй като повярването в Божия син включва и упражняване на лична воля дадена ни от Бога, то не мисля, че е правилно да се опитваме да мерим успех в разпространяването на вярата в Божия син. Когато Божия син са го отхвърлили и са отказали да вярват в него (а ние трудно можем да се доближим до неговото съвършенство...), това съвсем не е означавало, че той в нещо се е провалил – просто това не е като да разбиваш тунел в планината, понеже планината няма воля и възможност за избор, а на хората Бог им е дал това.

Мисля че можем да измерваме успех пред Бога и в Божието дело в друга насока – в това дали обичаме Божия син и правим пред него това, което той ни е наредил. Т.е. дори и целият свят да отиде след заблудата „мохамеданство“ преди Божият син да се върне за да съживи от мъртвите своите си и да накаже враговете си, то, ако сме били наистина Божии слуги, това Бог не би го смятал за някакъв провал.

[ Редактирано 08.07.07 20:58 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре
божиите дарове,   многообразието на божията благосклонност,   служби пред бога

09.07.07 08:58 Цитирай
изказвания: 277
Да прав си съгласен съм с теб
Надявам се леката ми критика все пак да е била полезна.
Не е добре когато се прекалява с каквото и да било.

Най-отгоре

09.07.07 17:29 Цитирай
изказвания: 4569
Според теб как човек разбира по-какъв начин Бог е определил да работи с него за царството си?

Трябва ли непременно да му каже лично нещо, чрез видение или по някакъв друг начин?

Или пък, достатъчно ли е желанието в сърцето за нещо принципно одобрено от Бога (напр. разпростр. на вестта за спасението), за да е сигурен човек, че Бог е благоволол да работи чрез този човек така?

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

12.07.07 15:08 Цитирай
изказвания: 277
Най-точно разбираме по-какъв начин Бог е определил да работи с някого от подовете, които има от въпросната работа. Ако трайно няма плодове всичко е ясно.

Най-отгоре

Започване на нова тема

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF