Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

judith butler   аврелий августин   божия благосклонност   единственият син   иконодерия   интернет   мохамеданство   пат робъртсън   покривало   трети вселенски събор  

виж всички тематики

Реплики

eureth   07.05.18 15:26
Преместих темата за "генно-модифицирната опозиция в Сирия"

в тема:
"Сирия: Отн.тн. ислямска държава", тук:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17424.post

eureth   15.04.18 14:53
Възможно е и до там да се стигне. Но главното, до което пише, че ще се стигне в тези земни военни противопоставяния, е че Бог ще доведе всички народи на битка против Йерусалим и той ще бъде превзет, и ще бъде тъпкан от народите, колкото Бог е определил (3год. и половина).

Тук има доста подробности около сегашната ситуация, в темата "Относно тн. ислямска държава":
http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17419.post

Владо   15.04.18 03:46
Света е пред прага на нова световна война.

Владо   15.04.18 03:45

Анонимен   13.02.18 09:08
еурет, постовете станаха три, но са един - само последния (нетът понякога е кошмарен тука). Моля те да оставиш само последния, а другите да ги изтриеш, за да не се "разводнява" темата.

RSS Емисии
rss1.0
Към страница       >>  
Започване на нова тема

12.08.08 11:00 Цитирай
изказвания: 4290
Пускам една тема, която започна задочно

...ти наистина ли не вярваш в десятъка и под каква форма смяташ че е правилно по Словото да се събират даренията? Ако формата на събирането е доскоро дискутираният- дом. църква- тогава кой ще да е отговорният за файнелшъл тайма на даренията и какви-колко-как според теб трябва те да са ?“

Не вярвам, че десятъкЪТ е дарения.

Не вярвам, че едно дарение е по задължение. Иначе не е дарение, а данък.

Не вярвам също в правилността на глобален феномен наречен "домашни църкви" (но липсващ в новия завет), като отговор на светската ситема църква - просто Бог не препоръчва подобно нещо в новия завет - нито като стратегия, нито като обичайно състояние. Ще пусна една статийка с позицията ми. Смятам, че засвидетелстваното от Бога е истината, а то според мен не е точно такова.

Моят отговор относно десятъкЪТ частично е записан тук: ДесятъкЪТ

[ Редактирано 12.08.08 12:21 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласуваща хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре
десета,   десети,   десятък,   десятъкът,   десятъци

13.08.08 10:49 Цитирай
изказвания: 1582
Десятъкът е част от Моисеевия закон. Новият Завет ясно казва, че законът е преминал с всичките му постановления. Никъде апостолите не събираха десятък, а дарения. Дарението е доброволно или както казва Павел "драговолно". И не е от принуда. А десятъкът е от принуда - защото е под закон.

Сатаната като лукав в ранните дни на християнството е пробвал да накара християните да отпаднат от благодатта, като им е внушавал да се обрязват по Моисеевия закон. Това е принудило Павел да напише цяло писмо по въпроса - към галатяните. И понеже го има черно на бяло, няма как да бъдат лъгани християните днес с обрязване.

Затова лукавият мислил, мислил, па измислил - ДЕСЯТЪК! Кой не дава десятък - у ада! Така, де - не може само по благодат. Дела, трябват другари, дела по закона! Вчера четох едно православно "откровение": кой яде блажно в сряда и петък - у ада! Ха, сега открийте разликата между православни и протестанти Кой познае - по сръбска скара и бира от Тигъра!

[ Редактирано 13.08.08 10:49 ]

Christus regnat
Най-отгоре

13.08.08 10:52 Цитирай
Еурет, като напишеш това за домашните църкви - пусни го. Ще ми е интересно да видя какво мислиш. Аз лично нямам мнение по въпроса.

Christus regnat
Най-отгоре

Анонимен

13.08.08 19:43 Цитирай
Гост
Това пак ли, за десятъка?
Не се ли разбра вече, всичко или нищо в Господа ,това не е сделка,а завет за принадлежност,който дава десятък не е схванал Завета с Христос.

Най-отгоре

14.08.08 11:31 Цитирай
изказвания: 4290
( οτ http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?3683.30#post_4025 )

Идеята на статията ми за ДесятъкЪТ e,

че в Писанието се говори за:

най-различни видове даване на 10 % нещо (плячка от собственоръчно убити войници-врагове, плодове, животни, но не и пари) 

от някого  (най различни са - хора под Мойсеевия закон, хора не под Мойсеевия закон)

на някого (най различни са - лично на Бога, на царе, на потомците на Леви, на главни свещеници)

било то по задължение от Бога

или по собствено решение без задължение (без задължение означава, че и някой да не даде на някого 10% от нещо, той в никакъв случай не става виновен пред Бога, защото Бог не го задължава да прави това – както например Бог не те задължава да пиеш боза, и дори никога през живота си да не пиеш боза, Бог няма да те обвини в грях относно това).

Но всъщност в Писанието не се говори за „десятъкЪТ“, както учителите на „десятъкЪТ“ на практика учат, че уж се говорело,
и се опитват (неуспешно) да обосноват човешките си заповеди относно техния „десятъкЪТ“ уж чрез Писанието.

И тъй като те основно цитират Божието напомняне към Израел (пр. Мал.3гл.), че Израел са длъжни (под заплаха от прклятеи) да спазват
1.  заповедта за даване на 10% растения/животни на потомците на Леви (а Леви, от полученото - на Аарон),
заповед заповядана им под Мойсеевия закон,
2. както и съответните приноси (това не са волни дарения, а заповядани от Бога задължителни неща),

то тези учители изпадат в незавидното положение да си поставят хомота на Мойсеевия закон на вратовете си, сами грубо нарушавайки Мойсеевия закон по отношение на даването на една десета растения/животни на потомците на Леви.

Т.е. те нито имат основание да слагат този хомот на вратовете на учениците, извращавайки душите им,

нито пък учат правилно закона за тази конкретна десета, написан в Мойсеевия закон,
и така вкарват в голям грях и т.нар. „миряни“/„редови вярващи“,
(защото - щом са си надянали хомота на Мойсеевия закон! - вместо да ги учат как правилно да изпълняват Мойсеевия закон за даване на една десета растения/животни на потомците на леви,
те ги учат как по тежко да го нарушават),

нито пък сами изпълняват закона за десетите от Мойсеевия закон, под който са се поставили самоволно.

Земният, плътски резултат е, че фирмаджиите, пасторите (вярвам, че сред тях, има хора, които са може би много повече Божии слуги от примерно мен по сърце, и може и по дела, но те не могат да променят системата и на практика продължават да й служат),  си пълнят джобовете с парите на често бедните членове на организациите им –

а някои от тях толкова са заминали и са изгубили всякакво чувство, че след като са се позамогнали в резултат на прилагането на това позорно дело в техните организации,
са излезли пред хората и са „свидетелствали“ пред невежите си дойни овце,
че видите ли, „... братя и сестри!, след като започнах да проповядвам за десятъкЪТ, хладилникът ми се напълни“, а онези отговарят: „Амин! Слава на Бога! Wow!“...

Поражението и заблудата са тотални в случая. Жалко за Божиите хора, които волно или неволно участват в това позорно дело.

[ Редактирано 11.09.13 01:04 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласуваща хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре
десета,   десети,   десятък,   десятъкът,   десятъци

14.08.08 12:12 Цитирай
изказвания: 581
Хладилникът му пълен, защото корема! Но сърцето му празно! Не ща такъв КЕЛЕПИР! Бог не ни е оставил в нужда нито когато следвах старозаветни практики, нито сега!
Аз имам реални нужди, не ЖЕЛАНИЯ; сърцето ми не следва очите ми въпреки многобройните изкушения и Той снабдява това, което ми е НАИСТИНА нужно НА ВРЕМЕТО му, без никакво закъснение - според Неговото богатство в небесни места! Наистина винаги надминава очакванията ми, колкото и "скромен" да е!
Слава да бъде на Неговото свято име!
Няма по-верен от Него! Никога не ни е оставял и забравял! И това не е поради тази или друга причина.
А има толкова много места(проекти), в които може да инвестираме парите си и да споделяме благата си!

george

Най-отгоре

15.08.08 11:32 Цитирай
изказвания: 372
всеки да дава както е решил аз за себе съм си решил и съм взел решение и не мисля че ако някои доброволно дава 10 % няма дае благословен освен ако не спазва както и сам Исус каза по важните неща закона милоста и да не експлоатира брата си,
то тогава и 100% ако дава пак нищо няма да го ползва пред Бог

Най-отгоре

15.08.08 11:52 Цитирай
BELIATPAPA:

всеки да дава както е решил аз за себе съм си решил и съм взел решение и не мисля че ако някои доброволно дава 10 % няма дае благословен освен ако не спазва както и сам Исус каза по важните неща закона милоста и да не експлоатира брата си,
то тогава и 100% ако дава пак нищо няма да го ползва пред Бог

Щом сам си си определил така, няма нищо лошо. Бог го приема. Тук говорим за принудителното влизане под старозаветен закон и налагането му чрез подсъзнателни и съвсем съзнателни религиозни заплахи: "ако не даваш десятък, Бог ще те накаже с бедност", "ако не даваш десятък, Бог няма да те изцери" и накрая "ако не даваш десятък ще идеш в ада". Сатаната не може да наложи лъже-учение без помощта на заплахите с ада!

Christus regnat
Най-отгоре

15.08.08 12:44 Цитирай
изказвания: 581
А защо точно ДОБРОВОЛНО 10%?
 Защо не по-малко или повече?
Щом е доброволно, то е "на драго сърце" и не е "от принуждение"!
 Това добре, сега следва и да е в правилната почва  - за Божийте важни неща:
 - нуждите на светийте
 - Матей 25 глава
 - Йов 31:5...нататък

george

Най-отгоре

15.08.08 14:08 Цитирай
изказвания: 372
според мене всеки трябва да си дава според както е решил в сърцето след като е имал лично време с Господа и тогава да дава
много съм довол че Бог никога нее допуснал да давам вследствие на изнудването на проповедника.
никои никога няма право да казва как да се дава още повече когато човек не знам къде му отиват парите.

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница       >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF