Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

quo vadis   александър александрийски   астрология   йоцеф надаркани   молитви пред образи   орфика   преображение   рицари на малта   цариградски превод   църковнически данък  

виж всички тематики

Реплики

eureth   07.05.18 15:26
Преместих темата за "генно-модифицирната опозиция в Сирия"

в тема:
"Сирия: Отн.тн. ислямска държава", тук:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17424.post

eureth   15.04.18 14:53
Възможно е и до там да се стигне. Но главното, до което пише, че ще се стигне в тези земни военни противопоставяния, е че Бог ще доведе всички народи на битка против Йерусалим и той ще бъде превзет, и ще бъде тъпкан от народите, колкото Бог е определил (3год. и половина).

Тук има доста подробности около сегашната ситуация, в темата "Относно тн. ислямска държава":
http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17419.post

Владо   15.04.18 03:46
Света е пред прага на нова световна война.

Владо   15.04.18 03:45

Анонимен   13.02.18 09:08
еурет, постовете станаха три, но са един - само последния (нетът понякога е кошмарен тука). Моля те да оставиш само последния, а другите да ги изтриеш, за да не се "разводнява" темата.

RSS Емисии
rss1.0
Форуми :: Други теми << Предишна тема | Следваща тема >>

Без тема...
Контрол за достъп в тази тема определен от автора или администрацията:
анонимнипубликуване блокирано
Към страница   <<      
Започване на нова тема
Анонимен

25.02.18 23:11 Цитирай
Гост
Ето как говори Библията по темата:

Цариградски (1914)
Римляни 9
1. Истина говоря в Помазания, не лъжа, (понеже имам съвестта си с мене която ми свидетелствува в Духа Светаго,)
2. че имам голема скръб и непрестанна мъка на сърдцето си.
3. Защото желал бих сам аз да съм анатема, сиреч, отлъчен от Помазания, заради моите братя и за моите по плът роднини;
4. които са Израиляни, и на които принадлежат усиновението, и славата, и заветите, и законоположението, и Богослужението, и обещанията;
5. На които са и отците, и от които се роди по плът Помазания, който е над всичко Бог благословен во веки. Амин.

Най-отгоре

Анонимен

26.02.18 12:56 Цитирай
Гост
Ако бяхте християни, щяхте да се притеснявате как да се говори словото на т ези хора, а не че са дошли в Европа. Какво, дошли са ти на крак, понеже ти не си отишъл да им разкажеш божието слово, а още и се оплакваш... Трябва покаяние за подобно "християнско" поведение!!!!

Най-отгоре

26.02.18 13:57 Цитирай
изказвания: 4271

Анонимен:

Ето как говори Библията по темата:

Цариградски (1914)
Римляни 9
1. Истина говоря в Помазания, не лъжа, (понеже имам съвестта си с мене която ми свидетелствува в Духа Светаго,)
2. че имам голема скръб и непрестанна мъка на сърдцето си.
3. Защото желал бих сам аз да съм анатема, сиреч, отлъчен от Помазания, заради моите братя и за моите по плът роднини;
4. които са Израиляни, и на които принадлежат усиновението, и славата, и заветите, и законоположението, и Богослужението, и обещанията;
5. На които са и отците, и от които се роди по плът Помазания, който е над всичко Бог благословен во веки. Амин.

за протокола, във връзка с горния цитат на ан.,

темата, където беше пуснато горното изказване, не е за юдеите по принцип, а за специфично движение сред иудеите, което далеч не е споделяно от всички иудеи, а някои от тях открито му се противопоставят.

допълнително, колко Бог пък подкрепя определени деяния, св. с това, е предполагам също важен въпрос

Също, освен половинчатия цитат от Анонимен (по познат маниер), писано е още:

"...

Истина говоря в помазаника - не лъжа и съвестта ми ми съ-свидетелства в светия Дух - че скръбта ми е голяма и е непрестанна мъката в сърцето ми. Защото бих желал сам аз да съм обречен [на отделяне] от помазаника за моите братя, моите братя по плът, които са израелци, чиито са осиновяването, и славата, и завещанията, и въвеждането на закона, и службата, чиито са бащите и от които е [Божият] помазаник-цар що се отнася до плътта, който е над-всички Бог, благословен във вековете. Амѐн.

Но*1 не е така, както че е пропаднало Божието слово.

Защото не всички, които са от Израел, са Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са потомство*2 на Авраам [по плът].

А [както пише, истината е, че]: "по Исаак*3 ще се нарича семето ти." Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца].

..."

Из п-мо до римл., 9гл

------

*1 т.е.: Но въпреки положението на плътските израелци, отхвърлили Божия помазаник-цар, Божия единствен син Исус от Назарет, и съответно погубващи душите си чрез оставането в греховете си и, вместо истината, прегръщайки сатанински заблуди относно истинския Божий помазаник-цар,
то това което Бог е казал относно "Израел" не е пропаданало или отпаданало, и остава вярно и в сила, ако и това да изглежда напълно противоречиво твърдение, предвид случилото се в Израел.

*2 семе

*3 Исаак е обещан на Авраам от Бога - т.е. той е по Божие желание и благоволение, а не по човешко желание, заслуги, усилия или нещо такова,
т.е. не както е Исмаел, който е само плътски син на Авраам и няма нищо общо с обещанието към Авраам за (Божий) народ от Авраам
Така и онези, които са само по плът потомци на Авраам, не са много по-различни от Исмаел/Ишмаел, който (сам евреин от баща евреин - Авраам) е само по плът син на Авраам, но не и част от Божия обещан на Авраам народ.
Понеже Бог не е длъжен на никого за каквото и да е, и е пожелал да прави само онова, което е благоволил да обещае. Това което Бог не е обещал, ние нямаме основание да очакваме - напр. нямаме основание, дадено от Бога, да очакваме, че всички плътски потомци на Авраам (или: евреи - било от Исмаел, или Ицхак) ще бъдат част от Божия народ, Израел.

[ Редактирано 16.05.18 13:55 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласуваща хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

Анонимен

14.05.18 22:12 Цитирай
Гост
Руска пропаганда...

Най-отгоре

Анонимен

15.05.18 07:04 Цитирай
Гост
Анонимна пропаганда...

Най-отгоре

Анонимен

19.05.18 01:21 Цитирай
Гост
Благовестието е божията сила за спасение на всеки, който вярва... Да се занимава човек с човешки справедливости/несправедливости е бездънна яма... Оставете тези неща за деня на съда и отидете да говорите благовестието на всички народи!

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница   <<      

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF