Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

александър велики   дейвид уилкерсън смърт   жените   исус   моногенес   насилие   педераст   страх за живота ни   той ще ми бъде син   тумор  

виж всички тематики

Реплики

Владо   27.07.19 17:19
Уличен дебат на Хънтингтънбийч, Калифорния, с млад мъж, твърдящ, че е отдал себе си на дьвола : https://youtu.be/JHgoDeAio0o

Владо   27.07.19 17:06
Наскоро “новооткрих” Ray Comfort и служението Living Waters- който разбира английски може да освежи душата си с думите и служението на брата : https://youtu.be/tT93-BA0474

eureth   07.05.18 14:26
Преместих темата за "генно-модифицирната опозиция в Сирия"

в тема:
"Сирия: Отн.тн. ислямска държава", тук:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17424.post

eureth   15.04.18 13:53
Възможно е и до там да се стигне. Но главното, до което пише, че ще се стигне в тези земни военни противопоставяния, е че Бог ще доведе всички народи на битка против Йерусалим и той ще бъде превзет, и ще бъде тъпкан от народите, колкото Бог е определил (3год. и половина).

Тук има доста подробности около сегашната ситуация, в темата "Относно тн. ислямска държава":
http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17419.post

Владо   15.04.18 02:46
Света е пред прага на нова световна война.

RSS Емисии
rss1.0
Към страница   <<        >>  
Започване на нова тема

29.11.08 01:55 Цитирай
изказвания: 4427
Не познавам никого от тези наследствени пастори, Ялъмови, и няма как да имам непосредствени впечатления.

Въпреки че очевидно държат лъжеучението Пастор/Лийдър,
както и, доколкото разбирам - лъжеучението ДесятъкЪТ,
το е възможно това да имат като разбиране и това да правят, понеже примерно вярват, че така са угодни на Бога – Бог знае.

Нямам възможност да коментирам подробно, но все пак, като четох изказването на пастора (или това е негов адвокат?), ми направи впечатление следният фрагмент:

Не мога да кажа, че те (Ялъмови, м.б.)  живеят във финансово изобилие, но духовното изобилие, плод от Божието благоволение личи дори отдалеч. Успешни, верни Божии служители като Бени Хин, Кенет Копланд и др. също са обект на постоянни нападки и зли езици, за жалост дори от България, но Бог е на тяхна страна. Алелуя! Бог е на наша страна! Той има суверенния авторитет и дава властта си на който Той пожелае.

И се запитах, този пастор (или негов адвокат?) не знае ли, че Бени Хин е лъжепророк и позори Божието име?

( Тук има връзка към тема с информация за един сайт, с Лъжепророчества от Бени Хин )

...И ако пък знае тези факти, тогава защо би го одобрил и подкрепял, и му подражавал? Защо Бог би бил на страната на един лъжепророк? Какво общо има Бог с лъжепророците?...

И също се чудя дали същият човек е виждал тоталния позор, в който участва споменатият Кенет Копланд, заедно с Кенет Хейгън – сцена подходяща за случка в психиатрично отделение или за особен травмиращ психо-филм – което всичко позори Бога:

Видеoто е озаглавено: 
"Кенет Хейгън и Кенет Копланд – петдесятна лудница"
С подзаглавие:
„...Кенет Хейгън и Кенет Копланд
заедно с войнство петдесятни умопобъркани
представят:
Свят Смях & Духово Пиянство
или...
Как Намерих Исус, Но Си Загубих Разсъдъка
...“

И за съжаление подигравките на светските(?) хора, публикували видеото, не са никак без повод... А тези подигравки (и в коментарите също) в края на краищата засягат самия Господар Исус, ако и Той да няма нищо общо с този позор.

Защо Бог би бил на страната на подобни хора, които носят похулване на Божието име, както може да се види дори и от първите коментари под видеото, а какво остава за всички, които са видели този позор?...

Както разбирам, горните „кумири“ на Ялъмови ни най малко не възнамеряват да се покаят пред Бога  - нито от лъжепророчествата, нито от позорния хилещо-налудничав сеанс, а просперитетно продължават в същия дух.

Поради всичко това, ако и да не съм свидетел на драмата между споменатия пастор и Станимир, то дори само горните факти ме карат дълбоко да се съмнявам в правотата на разгорещилия се по-горе пастор/негов адвокат.

Та по тоя повод, Станимире (Ураганннн), ако не е тайна, какво точно е станало между теб и тях/него? Какво точно си направил, че те е изгонил от фирмата си? И какво точно е направил той, което те кара чак стихове да пишеш по случая?

адм.бел.
разкл. в: Без тема

[ Редактирано 01.12.08 01:04 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре
благословението от торонто,   кенет копланд,   кенет хегин,   кенет хейгън,   кундалини,   свят смях

30.11.08 01:43 Цитирай
изказвания: 551
Абе започна се като Бог ми даде власт да изгонвам демони, но жалкото беше че много хамериканска литература ми беше напълнила главата, та докато отрезнея, пробвах разни версии на различните им учения и естествено допуснах грешки де...

Не е лесно да отрезнееш от религиозното вино....
и да се оттървеш от осъдителния дух:) Добре че Бог ме измъкна и оттам в милостта Си, както преди това от света:)

http://uragannnn.blog.bg/
Най-отгоре

30.11.08 11:32 Цитирай
Т.е. този пастор не е бил съгласен да изгонваш демони и, понеже ти въпреки това си изгонвал, той те е изгонил от там?

[ Редактирано 30.11.08 15:30 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.

Най-отгоре

30.11.08 12:24 Цитирай
изказвания: 2063
Разбира се, че заради такова нещо може да го "изгони" - мен как ме "изгониха" (без да съм там, де, защото инак не се знае кой щеше да изхвърчи от "църквата") поради лично отношение, и то - необосновано библейски?!!!

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

30.11.08 14:30 Цитирай
изказвания: 1024
едно общо нещо между нас, които участваме по-редовно в този форум, е според мен това, че всеки от нас е минал през някаква църковна структура, която е напуснал с голямо разочарование в себе си. в същото време обаче, у повечето от нас като че ли остава вярата в бога и надеждата, че е възможно да има по-добра алтернатива на онова, които сме оставили зад себе си. от тук нататък обаче започват повече или по-малко значителни разлики между нас.

[ Редактирано 30.11.08 22:57 ]

Най-отгоре

01.12.08 09:48 Цитирай
изказвания: 2063
Ученика добре го каза.
И, според мен, честа причина за "значителните разлики" е, че всеки от нас редовно и здраво търси истината ЛИЧНО, без лидерски посредник. НEма лабавоооо!!! Дано, поне за мене, да съм прав- . Дано да достигна да спасението, към което се стремя!

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

Анонимен

01.12.08 14:10 Цитирай
Гост
Ама не си ли го достигнал?
А грешно ли е всеки ЛИЧНО да търси истината?
И какъв друг посредник освен Исус, ни се казва в Еврейте 9/15??

Най-отгоре

01.12.08 14:20 Цитирай
изказвания: 1582
ученик:

едно общо нещо между нас, които участваме по-редовно в този форум, е според мен това, че всеки от нас е минал през някаква църковна структура, която е напуснал с голямо разочарование в себе си. в същото време обаче, у повечето от нас като че ли остава вярата в бога и надеждата, че е възможно да има по-добра алтернатива на онова, които сме оставили зад себе си. от тук нататък обаче започват повече или по-малко значителни разлики между нас.

Работата е дали напускайки дадената църковна структура тя е напуснала напусналия. Или с други думи, дали тази църковна структура не се е претворила в мозъчна структура.
Аз лично съм разочарована от църковни структури толкова, колкото бих се разочаровала от това да отида на кино и филмът да е пошъл. С други думи - не съм разочарована! Констатирала съм само, че по религиозните структури "филмите" са пошли!

Първи закон на тигъра: Колкото по-малко посещения по религиозни структури и слушане на амвонни проповеди, толкова по-солидна и истинска връзка с Господа
Последващ извод: всички се надяваме на нещо по-добро. И то ще дойде с Неговото царство!

[ Редактирано 01.12.08 14:43 ]

Christus regnat
Най-отгоре

01.12.08 15:06 Цитирай
Да си останем на темата...

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

Анонимен

01.12.08 15:29 Цитирай
Гост
И бих добавил - истинско и изчистено от човешки приумици общение, споделяне и помагане в нужда!
Дойди Господи Исусе!

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница   <<        >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF