Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

айпад   вярност   грижа за душата на другите   дух   закон за вероизповеданията   коментари   култове   оздравяване   преводи   прощаване на греховете  

виж всички тематики

Реплики

Владо   03.01.20 15:34
Интересно разяснение относно числата в писанието (кратко) : https://youtu.be/XlyGvmUhjzA

Владо   31.10.19 11:45
Изключително интерес дебат между лъжеучителя рави Товия Зингер и друг евреин, доктор Браун : https://youtu.be/gYfZxkrqS_E

eureth   06.10.19 14:21
(Като изключа нумерологията/gematria) бих казал, че размислите му относно Ис.53 са чудесно и животоспасяващо свидетелство за плътските му сънародници (дано го чуят!) - понеже, както изглежда, този човек сега вече е станал син на Абраам.

Владо   06.10.19 13:17
“Скритият” Помазаник в писанията - раби Яков Рамбзел казва “Святият Дух ми откри!” : https://youtu.be/4KSIBFWQqsE

eureth   06.10.19 13:00
Относно подобни практики (според мен имащи връзка и с иудейските практики/учения "кабала", пък били те и адаптирани от разни хора и наречени "християнски"...) аз лично съм скептичен (и бих казал дори подозрителен), понеже Бог не е говорил относно такива неща, и че е имал предвид подобни цифрови комбинации и (за мен произволни) изводи. Бих очаквал, че с подобни цифрови еквилибристики би могло да се достигне до какви ли не уж "Божии" "истини" на базата на произволен текст, независимо от използвания език.

RSS Емисии
rss1.0
Форуми :: Божията общност :: Разцепления, течения, клонове,... във вярата в Божия син << Предишна тема | Следваща тема >>

Псевдо-истини, разцепление и Диотрефовци - силно сатанинско оръжие срещу Божиите хора
Към страница       >>  
Започване на нова тема

24.06.08 11:35 Цитирай
изказвания: 4488

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?1701.90#post_2759

Може да се отвори такава тема: Псевдохристиянство и секти - ефективното сатанинско оръжие срещу Божиите хора.

Ами добре, гледам че никой не я е отворил и я отварям.

Промених леко заглавието, защото Бог не е регламентирал понятието "секта" (нито пък "християнство") и то на практика няма определено прието значение, освен че почти всички го употребяват с отрицателен смисъл. (Аз лично мога да го употребявам както за дадени течения/организации във вярата в Божия син, Исус (вкл. и т.нар. "източно православие", стара източно-римска секта)  така и за други групировки с техните социални експерименти и филосфии например относно държавно управление и прочее.)

А под "Диотрефовци" имам пред вид хора, чийто "баща" е Диотреф, 3Йн. (или е само брънка от подобно "родослове" - все тая)

[ Редактирано 24.06.08 13:34 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре
диотреф,   разцепление

04.06.08 13:26 Цитирай
изказвания: 1582
Помествам това стихотворение, написано от непознат за мен Божий човек:

Изповед 5

(Посветено на разни поставени елементи)

"Аз продавам лъжи,
в опаковки от истина,
щото шефа държи,
паричната "истина"!

И стоя зад тезгях,
чакам лесни клиенти,
натоварени с грях,
кандидат-пациенти!

И продавам лъжи,
на висока цена,
всеки тук ми дължи,
за покрита вина!

Що народ съм изкупил --
шефа мноо доволен,
че душите е купил,
по начин подмолен!

Аз си вземам заплата,
храня къща, децата
и ме плюе махлата,
но си карам колата!

Магазина върви,
ко ми пука на мен,
че някой кърви,
със нефелен мехлем!

Ми живота е шарен --
кой го знай кво е ял,
та мехлемът ми харен,
кръвта му не спрял!

Па иди докажи,
че аз съм виновен
и че с мойте лъжи,
е мехлемът отровен!

Магазина върви
и растат ми децата,
тати ще ги уреди
и тях на заплата!

Шефа мноо доволен,
че душички измират
и аз съм доволен,
че пари се събират..."

като го посвещавам на всички знайни и незнайни религиозни мошеници

С искрена тигрова любов към въпросните. 

Christus regnat
Най-отгоре

04.06.08 13:28 Цитирай
P.S. сайтът със стихотворението е www.kruchmereformation.blogpost.com

Christus regnat
Най-отгоре

04.06.08 13:47 Цитирай
изказвания: 581
Тигър, става дума за всички, които ще попаднат на тази дискусия!
А авторът на стихотворението е "УРАГАН".
Ти вместо на "Кафе -реформация", което затвори кепенците заедно с 1 милионното пророчество си попаднала на "кръчме реформация".

george

Най-отгоре

04.06.08 15:47 Цитирай
Не познавам Урагана, но е доста талантлив Право в целта. Така трябва.

А ти забелязваш ли, че само двамата си говорим по темата? Изглежда не е много удобна. Има къде къде по-важни неща - външния вид на вярващите например. Абе аз и там си казах какво трябва да се направи за радикално отмахване на всяка съблазън. Ама никой не ще да ме слуша LOL 

[ Редактирано 04.06.08 15:51 ]

Christus regnat
Най-отгоре

24.06.08 13:32 Цитирай
Без коментар:
"Исаия: 54:17 Ни едно оръжие скроено против тебе не ще успее; И ще победиш всеки език, който би се повдигнал против тебе в съд. Това е наследството на слугите Господни, И правдата им е от Мене, казва Господ!!"
 "Иов: 22:28 И каквото решение направиш, ще ти бъде потвърдено; И светлина ще сияе по пътищата ти."
 "Иов: 42:2 Зная, че всичко можеш,
И че никое Твое намерение не може да бъде възпрепятствувано."
"Деяния: 5:38 И сега ви казвам, оттеглете се от тия човеци и оставете ги, защото, ако това намерение или това дело е от човеци, ще се повали"
"Притчи: 19:21 Има много помисли в сърцето на човека,
Но намерението Господно, то ще устои."
А само малко несъгласие с формулировката на темата!!
Няма ефективно оръжие срещу Божия план!!!!
НЯМА!
Божият план се изпълнява със съдействието и на нечестивите!!
НИКОЙ не може да го осуети:
" Исая 14:27 Защото Господ на Силите взе решение, и кой ще го осуети?"

george

Най-отгоре

24.06.08 13:35 Цитирай
Промених малко името

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.

Най-отгоре

24.06.08 13:44 Цитирай

"Деяния: 5:38 И сега ви казвам, оттеглете се от тия човеци и оставете ги, защото, ако това намерение или това дело е от човеци, ще се повали"

Не съм много сигурен защо цитираш точно това място. Там се описва как фарисеите са искали да убият пратениците на Исус и са ги били - изобщо война по плът, срещу плът и кърв.

А в случая никой не иска да убива никого или да бие някого - т.е. не е война по плът, срещу плът и кръв .

Бог не говори като този фарисей. Бог казва друго - че ще остави и плевели и жито да си растат заедно и накрая ще отдели житото от плявата. Не е вярно, че ако нещо не е от Бога, то задължително ще изчезне още сега.
Забележи колко много противоречащи си една на друга организации и течения съществуват и Бог ги оставя всичките. Очевидно е, че много от  тях не са истинни, защото иначе не биха си противоречали така остро, дори до взаимно проклеване.

Да, никой от Божиите хора не бива да води война срещу плът и кръв, т.е. срещу хора, но Бог изрично ни е заповядал да водим една друга война - напр. писмото до ефесяните, накрая, но и други места има.

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

24.06.08 14:07 Цитирай
Исках да кажа, че ВСЯКО дело на ЧОВЕЦИ ще се повали, но ако е Божието - няма да стане!!
 Всички "ПСЕВДО" са си псевдо и обречени на провал, независимо че може да си съществуват до жетвата и даже и плод да дават, но за чие царство!!

george

Най-отгоре

24.06.08 14:20 Цитирай
Аха, ами да.

Аз си помслих, че имаш предвид още в сегашното време, понеже онзи фарисей е говорил, че последователите на Исус може би ще се разпръснат още в сегашното време, както е станало с хората, които той е дал за пример.
Нали той казва там, че еди кой си дошъл и мнозина го последвали, но като го убили всички се разпръснали (още тогава, а не в края не епохата). И така щяло да стане с последователите на Исус, ако всичко това не е от Бога.  Аз мисля, че Бог е решил по този начин (чрез този влиятелен фарисей) просто да спаси в случая своите хора от телесна смърт, защото е имал много работа да върши чрез тях, и още не им е било дошло времето да преминат при Бога.

[ Редактирано 24.06.08 15:28 ]

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница       >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF