Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

edinni.com:поле за търсене   lxx   trias   компромис с праведността   любов към богатството   мпр   предатели   собственост   съд на живите   хранителни добавки  

виж всички тематики

Реплики

eureth   07.05.18 15:26
Преместих темата за "генно-модифицирната опозиция в Сирия"

в тема:
"Сирия: Отн.тн. ислямска държава", тук:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17424.post

eureth   15.04.18 14:53
Възможно е и до там да се стигне. Но главното, до което пише, че ще се стигне в тези земни военни противопоставяния, е че Бог ще доведе всички народи на битка против Йерусалим и той ще бъде превзет, и ще бъде тъпкан от народите, колкото Бог е определил (3год. и половина).

Тук има доста подробности около сегашната ситуация, в темата "Относно тн. ислямска държава":
http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17419.post

Владо   15.04.18 03:46
Света е пред прага на нова световна война.

Владо   15.04.18 03:45

Анонимен   13.02.18 09:08
еурет, постовете станаха три, но са един - само последния (нетът понякога е кошмарен тука). Моля те да оставиш само последния, а другите да ги изтриеш, за да не се "разводнява" темата.

RSS Емисии
rss1.0
Към страница       >>  
Започване на нова тема
Анонимен

12.06.08 15:51 Цитирай
Гост
(разкл от: Един милион новородени християни до 2010 година в България - Георги Бакалов )

Не сте само двама, не бойте се
Много са но им е неудобно да се покажат и да кажат ,ч е са били при Бакалов. Бакалов? Какво за него? Тиранин на душата използващ словото за да контролира хора.Много е опасен, внимавайте има харизмата да влияе с доминанство, власт и тирания. Който е против него не е с него .Как би го казал той: " Който не е с Бог ( който не се съгласява с мен дори мисленно ) той ще отиде в ада ( така че не се отклонявай от думите които съм изрекъл защото това са не кои и да е ами апостолските пророчески думи булващи направо от Господнята уста ) Е смее ли новоповярвал и пресен пресен да се опълчи на такива слова? Не, навежда глава и малко по малко влиза в пътя на поклонението на хора и човеци. Апостол бил, какъв апостол, пророкувал бил, какво прорукува, пастор вече не бил, защото му се вижда по нисък ранг и не с толкова власт. Боже опази децата си от такива, като Бакалов. Ако някой от неговата сган се осмели да си каже патилата ще се наслушате на доста незаконни практики граничещи направо със затвор. Ама не смеят и аз не смея, че ми отишло семейството на кино Ей гнус ме е от тоя човек, направо осакатява хора, уж в името на Господа.

[ Редактирано 05.03.10 19:12 ]

Най-отгоре
апостоли,   арц,   георги бакалов,   злоупотреби,   лидери,   лийдъри,   манипулации,   организации,   пастируване,   пастор,   пастори,   петкратно служение,   потърпевши,   религиозни фирми,   седемкратно служение,   църкви,   шесткратно служение
Анонимен

12.06.08 16:03 Цитирай
Гост
Тигър:

Джордж, откъде мога да знам, освен от личен горчив опит. И то дойде от хора, уж вече не "ходещи на църква".

Ти също си се парил, както изглежда, и добре знаеш за какво говоря. Сигурно знаеш как се чувства вярващия, когато е злоупотребено с доверието му. ЧУВСТВА СЕ КАТО РАЗГОЛЕН И ОПОЗОРЕН.
Питаш как го разпространяват по-бързо от новинарска агенция? Най-"святия" метод е: при събирането на група с други вярващи се казва нещо от сорта: "Нека се молим за брат/сестра Х, защото има проблем" и следва ПОДРОБНО описание на проблема пред ЦЯЛАТА група. Естествено това не пречи освен в молитва, личните работи на хората да се дискутират, да се натякват постоянно на този, който е имал наивността да се открие. Натякването може да е с думи, но може и да е с поведение - избягване, игнориране, осъдителни погледи, споменаване в проповеди на принципа "казвам ти дъще, сещай се снахо".

Този принцип е ръководен в лицемерното общуване. Не се говори открито, или ако се говори, то е само когато настъпиш някое "величество" по някой мазол. 

Където липсва Христовия Дух там царства лицемерието. Видим белег на лицемерието е, че хората по такива места се пазят, не се откриват един пред друг, затварят се в себе си, НО са много любознателни по отношение на чуждите проблеми. Слагат си маската на светостта (чиста самоизмама) и постепенно стават също като ръководителите си.

Аууууу колко точно описано Поздравления за този пост, само ще допълня историята нататък,
та вече един път разголен и опозорен, се научаваш да ставаш за пред себе си ( за да си искрен вкайна сметка) вечно и перманентно свят и безпроблемен. И от тук се заърта колелото на всеобщото лицемерно общуване. И след като всеки от старите е чист и свят без проблеми се погват новодошлите които не саопитали от сладостта на изповядването и греховете си пред братя и сестри.Не след много опити се превръщат в същите хиени каквито са по старите в вярата.  И така циркулирането на двуличието и лицемерието и лежите са неизбежни. Ай какъв писател би станало от мен ще кажете фантаст, да ама не, това си е самата истина по църквите, А забравих да допълня, че според изповяданите грехове заемаш и всоята позиция в църквата. Колкото по малко си разкрил толкова по духовен си и толкова по важна роля ти определят като чин в върквата. Ох недай си боже да се изпуснеш да кажеш, че имаш проблем с нещо и те свалят от духовното ти служение с цел наказание и когато те решат , че си се поправил отново с едно наум те пускат на лов. Ако това е модела на Божието царство ми иде да се гръмна предварително.

Най-отгоре

12.06.08 16:33 Цитирай
изказвания: 1582
Ау, много страшен бил тоз Б/*******/, бе. Доведете го в мойта клетка, бе момчета и момичета, и тигърчето ще го сгризка )

Майтапа на страна.
Б/*******/ бей не е единствен падишах у царството на сатаната. Конкуренцията е люта и оспорвана, но само най-здравият, разбирай най-големият гьонсурат остава. Подобни на Б/*******/ имаше и има и ще има - но само подобни! Той е направо безподобен!

И ако смея да попитам КАК ви е наплашил толкова, че и в един прост форум да не смеете да се изкажете? Питам без грам подигравка, а с много съчувствие. Аз също съм била жертва на такЪви "пастири", ама каквито легенди за
Б/*******/ съм чула, то мойто е било разходка в парка! Абе тоя да не е от кгб-то нещо? Такъв майнд контрол - да не смееш да говориш и мислиш срещу Величеството! Направо съм впечатлена! Ей тоя слага Хитлер в малкия си джоб!

ТОВА НЕ Е МОДЕЛЪТ НА БОЖИЕТО ЦАРСТВО, А НА "ЦАРСТВОТО" НА АНТИХРИСТА. БАКАЛОВ ИМА ОБЩО С БОГА КОЛКОТО АЗ СЪС СУЛТАНА НА БРУНЕЙ.
Ей тая проста истина като я схванете - ще ви светне в душите!

[ Редактирано 28.11.08 03:51 ]

Christus regnat
Най-отгоре

Анонимен

12.06.08 19:38 Цитирай
Гост
ма кат видях колко семйства съсипа не искам и мойто, достатъчно е да ме прихване на мужка и дапочне да се моли на незнам кой бог и се съм влезнал у калта. Не ме разбирай погрешно но само мисълта да го обсъждам и вече ме е стегнало гърлото. Ти виждал ли си погледа в очите му? Ако не направи си труда да го срещнеш очи в очи ама не когат се праи на хрисим ами кат е апостол и тогава ще го обсъждаме....

Най-отгоре

12.06.08 21:28 Цитирай
изказвания: 4358

Анонимен, ако сатаната (ако него имаш предвид) си правеше каквото си иска, досега не знам какво щеше да е останало наоколо. А помисли само за Божиите хора дадени за пример в Писанията, които са говорели истината без да се страхуват от подобна странна идея, каквато представяш. Разбира се, твоя работа си е какво ще говориш, но мисля, че това, което посочваш като причина за страх е само едно суеверие. Или ако бъракам, покажи защо...

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласуваща хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

13.06.08 09:47 Цитирай
изказвания: 581
Анонимен, не се притеснявай, защото не е Божията воля да се притесняваш: Фил.4. Лека - полека Бог ще те освободи от "новозаетната мущровка" в религиозните ораганизаций и ще ти даде истински да изпиташ "радостта от спасението" си. А след радостта идва и смелостта да отстояваш Неговтата воля и да си свидетел за Него.
Такива неща ще стават, защото заедно с житото растят и плевелите, но само до "времето на жетвата".
 А за делата на нечестието - по-добре е да се изобличават!! Когато не говорим за нещата - те не могат да излезнат на светлината и ... естествено остват неосветени и неразрешени. А дали обектите ще се откажат от нечестието си - това е техен проблем!

george

Най-отгоре

16.06.08 13:45 Цитирай
изказвания: 1582
Анонимен:

ма кат видях колко семйства съсипа не искам и мойто, достатъчно е да ме прихване на мужка и дапочне да се моли на незнам кой бог и се съм влезнал у калта. Не ме разбирай погрешно но само мисълта да го обсъждам и вече ме е стегнало гърлото. Ти виждал ли си погледа в очите му? Ако не направи си труда да го срещнеш очи в очи ама не когат се праи на хрисим ами кат е апостол и тогава ще го обсъждаме.... 

Здравей анонимни приятелю, отлично разбирам за какво говориш и най-вече ЗАЩО се страхуваш. Напълно подкрепям казаното ти от Джордж и Еурет, но имам да добавя някои неща към вече казаното от тях: 1. Както знаеш, но само знаеш без да си го изпитал, КЪДЕТО Е БОЖИЯТ ДУХ ТАМ Е СВОБОДА. А не страх. 2. Георги Бакалов е лъжебрат, лъжепророк, лъжеапостол и лъжехристиянин

Аз познавам хора които буквално опустоши. Бакалов действа чрез фалшив сатанински дух и неговият плод е виден от съсипаните от злокобното му влияние хора. Ти си бил/а под това влияние и затова се страхуваш от него. А страхът е явен белег на идолопоклонството, в което си бил/а заплетен/а.

БАКАЛОВ НЕ МОЖЕ ДА ТИ НАПРАВИ НИЩО, ЗАЩОТО ЧРЕЗ ХРИСТА ТИ СИ ИЗКУПЕН ОТ ВЛАСТТА НА МРАКА! Бакалов действа посредством зли демонични сили, а ти не бива да се страхуваш от никой друг освен от Бог. И то не да се плашиш като от вампир, а да имаш страхопочитание към Него както син/дъщеря към Баща.

Вярвам тук всеки би искал и би могъл да ти помогне било чрез молитва, било чрез съвет, да бъдеш свободен от това зло влияние.

адм.бел.
разкл. в: Изходно положение

[ Редактирано 29.11.08 13:57 ]

Christus regnat
Най-отгоре

светеца 777

11.07.08 18:43 Цитирай
Гост
  • внимаваите как се подигравате с бакалов защото няма да ви пусне в рая един ден тои иска да става апостол на цяла европа и каквото започва като служение всичко опропастява така че внимаваите с великият вожд нима не знаете че бакалов проклина хора лично сум го чувал защото аз съм бившо бакалче

Най-отгоре

Анонимен

11.07.08 20:34 Цитирай
Гост
СВЕТЕЦА 777 бакалов винаги си променя пророчествата защото има будали които му вярват и защото злоупотребява с вярата на хората лично съм виждал как в прелом се перат пари и как всеки път се променят пророчествата му да не говоря че каже ли ти нищо преломски пастор това значи че 100 % тее излъгал никога не могат да обяснят защо трябва да се дава само казват    /просто трябва да давате не мога да  ви обясня но просто е много важно да давате /
много пъти се държат като тирани и пълни господари над хората никога нямаш право да ги питаш неудобни въпроси нито да им искаш обяснение нито да имаш собствено мнение просто слушаш и изпълняваш други права нямаш ако поискаш обяснение те гонят от пролом защото си бунтар и имаш непокорство към лидерите само си слагат титли които нямят никакво покритие без да преувеличавам ще кажа те са варосани гробници които освен да абортират съдбите на вярващите друго не могат да правят  Ако си като тях лицимер и клюкар си на почит ако нищо не им казваш си последната дупка на кавала и за нищо не ставаш В прелом лидерите са боговете им и каквото кажат само това е истината независимо колко много лъжат те са винаги прави и никога няма нужда да се покаиват и дори те имат власта и правото да прощават греховете на хората това като ми го каза емил стареишински в очите щях да припадна добре че Бог ме изведе от тази опасна ерес
Моля ви братя и сестри молете се Бог да развърже и да изведе омаяните и заблудилите се от прелом защото там все още има хора които искат да служат на Бог от цяло сърце но тези лъжепастори само им набиват в главите   / че излезнат ли от прелом няма живот за тях дявола ще ги убие и че само в прелом се проповядва истинското божие слово / само дето никога няма нищо което да го пише в библията и да се изпълнява в прелом дори като са разболее някои член на прелом лидерите не се молят за него защото са много заети / а ти просто не вярват в изцелителната сила на Бог / аз бях в болница и за цяла седмица от 7 пастори никои не доиде да се помоли за мене макар че същата вечер когато ме оперираха пасторите знаеха и ми обещаха наи тържествено че ще доидат на следващият ден да се молят за мене  На едно събрание бакалов каза  / пророк уанда щее пророк само на мене а не на България нито на църквата /   просто е въпрос на време да не се сбъдне всяко пророчество но бакалов и както винаги ще каже църквата не пое паса които Бог и даде от небето и с това ще си измие ръцете и вярвящите ще са виновни а тои както винаги щее безгрешен

Най-отгоре

Анонимен

11.07.08 20:54 Цитирай
Гост

Моля ви братя и сестри молете се Бог да развърже и да изведе омаяните и заблудилите се от прелом защото там все още има хора които искат да служат на Бог от цяло сърце но тези лъжепастори само им набиват в главите   / че излезнат ли от прелом няма живот за тях дявола ще ги убие и че само в прелом се проповядва истинското божие слово

Аз подкрепям молитвата.

Но искам да кажа, че терминът лъжепастори е сам по себе се заблудителен термин. Казвам това, понеже в новия завет няма хора, които се наричат "пастори" и си създават фирми/организации с членска маса данъкоплатци, като съвременния феномен "пастор" и неговата фирма/църква.

Може да се каже лъже-учители или лъже-пратеници, но "лъже-пастори" е самоотричащ се термин.

Понеже Бог е говорил за учители и е поставял такива сред общността си,
и съответно в Божията общност има истински Божии учители, а понякога и лъжливи учители, които не са от Бога.

Също така Божият син говорил за пратеници (гр. "apostolos/i") и е поставял такива свои пратеници сред общността си,
и съответно в Божията общност има истински Божии пратеници, а понякога и лъжливи пратеници, които не са от Бога.

Но Бог никога не е говорил за "пастори", нито е поставял сред общността си "пастори",
така че няма как да се каже че в Божията общност може да има лъже-пастори, понеже в новия завет няма дори истински пастори, там няма никакви пастори.

Както в новия завет няма примерно истински търдъгъдъгали, или лъже-търдъгъдъгали, така там няма нито истински пастори, нито лъже-пастори - просто там няма никакви пастори.

Така че тамошните десятъко-данъкоплатци спокойно могат да си излязат от фирмата на Бакалов, но тези неща стават с Божията сила и милост. Вярвам, че който потърси Божията помощ ще я намери, защото Бог иска неговият народ да е здрав и силен.

eureth

[ Редактирано 12.07.08 13:34 ]

Най-отгоре
апостоли,   лидери,   лийдъри,   организации,   пастируване,   пастор,   пастори,   петкратно служение,   седемкратно служение,   църкви,   шесткратно служение

Започване на нова тема
Към страница       >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF