Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

tribeca   доброта   екстрасенс   краят на света   принудително държавно училище   психиатрии   сателити   фиат   хипократова клетва   хупостас  

виж всички тематики

Реплики

Владо   31.10.19 11:45
Изключително интерес дебат между лъжеучителя рави Товия Зингер и друг евреин, доктор Браун : https://youtu.be/gYfZxkrqS_E

eureth   06.10.19 14:21
(Като изключа нумерологията/gematria) бих казал, че размислите му относно Ис.53 са чудесно и животоспасяващо свидетелство за плътските му сънародници (дано го чуят!) - понеже, както изглежда, този човек сега вече е станал син на Абраам.

Владо   06.10.19 13:17
“Скритият” Помазаник в писанията - раби Яков Рамбзел казва “Святият Дух ми откри!” : https://youtu.be/4KSIBFWQqsE

eureth   06.10.19 13:00
Относно подобни практики (според мен имащи връзка и с иудейските практики/учения "кабала", пък били те и адаптирани от разни хора и наречени "християнски"...) аз лично съм скептичен (и бих казал дори подозрителен), понеже Бог не е говорил относно такива неща, и че е имал предвид подобни цифрови комбинации и (за мен произволни) изводи. Бих очаквал, че с подобни цифрови еквилибристики би могло да се достигне до какви ли не уж "Божии" "истини" на базата на произволен текст, независимо от използвания език.

eureth   06.10.19 10:54
относно "Богове сте вие" също стана дума тук, надолу в изказването:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?1662.post

RSS Емисии
rss1.0
Форуми :: Светите текстове :: В началото << Предишна тема | Следваща тема >>

В нач./Бит. 1 и 2 гл. - съгласуване и разбиране
Започване на нова тема
муспи

10.11.19 01:40 Цитирай
Гост

(разкл. от: Дървото за познаване на добро и лошо; и грехът на Адам)

Може ли някой да каже каквото и да било върху странния факт, - Бог в I глава създава всичко, небето и земята, растенията, животните и човека, и във II глава, като някой друг бог, прави уж същото, но в друг ред и доста театрално?! Аз смятам че втория не е бог, а е Сатаната, който си продължава в този дух до края на Стария завет. Привеждам духа на евангелието, и думите на самия Христос - Аз съм от първите човеци.

[ Редактирано 10.11.19 02:34 ]

Най-отгоре

10.11.19 02:33 Цитирай
изказвания: 4481

муспи:

Може ли някой да каже каквото и да било върху странния факт, - Бог в I глава създава всичко, небето и земята, растенията, животните и човека, и във II глава, като някой друг бог, прави уж същото, но в друг ред и доста театрално?! Аз смятам че втория не е бог, а е Сатаната, който си продължава в този дух до края на Стария завет. Привеждам духа на евангелието, и думите на самия Христос - Аз съм от първите човеци.

Какво толкова странно има веднъж да се опише нещо с фокус общата картина, а след това да се опише част от същия период с повече подробности около създаването на човека и на жена му?

Какъв е този "втория" там, който не бил Бог? Посочи точното място там.

Привеждам (т.е. като доказателство, м.б. /eureth/) духа на евангелието, и думите на самия Христос - Аз съм от първите човеци.

За какъв "дух на евангелието" говориш?
И как и къде го "привеждаш" този "дух", доказвайки това, което твърдиш?

Къде Божият помазаник-цар Исус е казал "Аз съм от първите човеци"?

[ Редактирано 10.11.19 02:35 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

Започване на нова тема

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF