Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

pastor plamen petrov   saveway international   арминианство   коледна елха   надежда за малките   общи теми за вярата   око за око   раждане на божия син   седемте царе   тайни общества  

виж всички тематики

Реплики

eureth   06.10.19 14:21
(Като изключа нумерологията/gematria) бих казал, че размислите му относно Ис.53 са чудесно и животоспасяващо свидетелство за плътските му сънародници (дано го чуят!) - понеже, както изглежда, този човек сега вече е станал син на Абраам.

Владо   06.10.19 13:17
“Скритият” Помазаник в писанията - раби Яков Рамбзел казва “Святият Дух ми откри!” : https://youtu.be/4KSIBFWQqsE

eureth   06.10.19 13:00
Относно подобни практики (според мен имащи връзка и с иудейските практики/учения "кабала", пък били те и адаптирани от разни хора и наречени "християнски"...) аз лично съм скептичен (и бих казал дори подозрителен), понеже Бог не е говорил относно такива неща, и че е имал предвид подобни цифрови комбинации и (за мен произволни) изводи. Бих очаквал, че с подобни цифрови еквилибристики би могло да се достигне до какви ли не уж "Божии" "истини" на базата на произволен текст, независимо от използвания език.

eureth   06.10.19 10:54
относно "Богове сте вие" също стана дума тук, надолу в изказването:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?1662.post

Владо   06.10.19 10:38
Интересни разкрития / изследвания спрямо числовата стойност на думите в самото начало на кн. Битие : https://youtu.be/vyvqqkGP_kg

RSS Емисии
rss1.0
Форуми :: Бог - кой е той? :: Помазаникът-цар Исус << Предишна тема | Следваща тема >>

Новото Божие завещание, Ерем 31 - Бог предоставил ли го е вече или още не?
Започване на нова тема

23.09.19 19:23 Цитирай
изказвания: 4465

(разкл. от: Пострадал от Watchman от fellowshipbg.org)

Gerard:

Същия този подход се използва и за другите така наречени пророчества. Ако някой човек ги беше прочел тези пасажи една година преди раждането на Исус, никога не би помислил дори, че са пророчески. Както казват евреите, това е като да изстреляш стрела и след това да начертаеш мишената около нея.
Исус не е изпълнил никое от реалните месиански пророчества, защото нито мир е настанал между хората и природата, нито както пише, че от малък до голям всички ще познават Бог и няма да има нужда някой да ги учи.

Йеремия 31

31 „Ето идват дни, казва Господ, и ще сключа нов завет с Израилевия дом и Юдовия дом;
32 не такъв завет, какъвто сключих с бащите им в деня, когато ги хванах за ръка, за да ги изведа от египетската земя; онзи мой завет те престъпиха, въпреки че бях техен господар, казва Господ.
33 Но ето завета, който ще сключа с Израилевия дом след онези дни, казва Господ: ще вложа вътре у тях Своя закон и ще го напиша в сърцата им. И ще бъда техен Бог, а те ще бъдат Мой народ.
34 Тогава няма вече всеки да учи ближния си и всеки – брата си, като казват: ‘Познайте Господ!’, защото те всички ще Ме знаят – от малък до голям, казва Господ, защото ще простя беззаконията им и повече няма да си спомням греха им.“

Както виждаме от текста горе, никакъв нов завет не е сключен още. Ако беше сключен всичките мисионери биха били излишни, защото познанието за Бога ще бъде написано в сърцата и на малки и големи.

[ Редактирано 23.09.19 19:58 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

Започване на нова тема

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF