Още по темата
Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

божие наказание   венцеслав тоневски   византийски цазаропапизъм   владеене на земята   военен чин   гейове   диана христова   изкупление   нефилими   увещатели  

виж всички тематики

Реплики

Владо   31.10.19 11:45
Изключително интерес дебат между лъжеучителя рави Товия Зингер и друг евреин, доктор Браун : https://youtu.be/gYfZxkrqS_E

eureth   06.10.19 14:21
(Като изключа нумерологията/gematria) бих казал, че размислите му относно Ис.53 са чудесно и животоспасяващо свидетелство за плътските му сънародници (дано го чуят!) - понеже, както изглежда, този човек сега вече е станал син на Абраам.

Владо   06.10.19 13:17
“Скритият” Помазаник в писанията - раби Яков Рамбзел казва “Святият Дух ми откри!” : https://youtu.be/4KSIBFWQqsE

eureth   06.10.19 13:00
Относно подобни практики (според мен имащи връзка и с иудейските практики/учения "кабала", пък били те и адаптирани от разни хора и наречени "християнски"...) аз лично съм скептичен (и бих казал дори подозрителен), понеже Бог не е говорил относно такива неща, и че е имал предвид подобни цифрови комбинации и (за мен произволни) изводи. Бих очаквал, че с подобни цифрови еквилибристики би могло да се достигне до какви ли не уж "Божии" "истини" на базата на произволен текст, независимо от използвания език.

eureth   06.10.19 10:54
относно "Богове сте вие" също стана дума тук, надолу в изказването:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?1662.post

RSS Емисии
rss1.0
Форуми :: Бог - кой е той? :: Помазаникът-цар Исус << Предишна тема | Следваща тема >>

Земен баща ли трябва да има Божият помазаник-цар (и син - Пс.2), и да бъде напълно простосмъртен човек (а не и Бог)?
Започване на нова тема

21.09.19 16:35 Цитирай
изказвания: 4481

(разкл. от: Йесус от Назарет наистина ли е Божият син или това е заблуда?)

Ndifi:

за мен е важно какво казват Торах и Танах и това, което виждм е че те нямат общо с т. нар. нов завет.

исус / йешуа не може да е обещаният Месия   ...  и поради факта, че  Израилевият Месия трябва да е напълно човек със земен баща.

[ Редактирано 27.09.19 00:45 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре
божия син,   божият син,   син

25.09.19 01:25 Цитирай

Защо тътнат народите и нациите замислят празни работи?
Земните царе застават и управниците се съветват заедно
против ГОСПОДАРЯ и против неговия помазаник-цар.

И казват: "Нека разкъсаме веригите ИМ и нека отхвърлим въжетата ИМ от себе си!"

Този, който седи в небесата, ще се смее, Господарят ще им се подиграе.
Тогава ще им говори в гнева си и ще ги ужаси в яростта си.
[БОГ:] 
Ще каже: "Но Аз поставих своя [помазаник-]цар на Сион, светия ми хълм!"

[БОЖИЯТ СИН, БОЖИЯТ ПОМАЗАНИК-ЦАР:]
"Аз ще възвестя наредбата на ГОСПОДАРЯ.
Той Ми каза:
Ти си мой син, аз днес те родих.
Поискай от мен и аз ще ти дам за наследство народите, и за притежание земните краища.
Ще ги строшиш с желязна тояга, ще ги разтрошиш като грънчарски съд."

Затова сега, вразумете се, царе, поучете се, земни съдии.

Служете на ГОСПОДАРЯ със страх и радвайте се с трепет.

Целувайте сина [на Бога], за да не се разгневи [Божият син] и да погинете на пътя,
когато скоро пламне неговият гняв [т.е. гневът на Божия син].

Щастливци са всички, които се уповават на него [т.е. на Божия син].

/Хвалеб., 2/

Чий син, казва Бог, е неговият син и помазаник-цар?...

Също, в много кратка форма тук виждаме и радостната и добра вест за спасението ни.

Както тук пише, че всички, които се уповават, съотв. и вярват, на Божия син, са / ще бъдат щастливци. 

Защо онези, които се уповават на Божия син са щастливци?
Какво точно е това щастие, което ще получат и имат, ако се уповават на Божия син?
И защо в сучая явно е толкова важно да се уповават на Божия син (а не например да изпълняват Моисеевия закон)?

Както и казва: "Наистина, наистина, казвам ви, който вярва в мен, има вечен живот".

Също, тук непряко се говори и за съживяването на Божия син от мъртвите, понеже когато той бива роден в тукашния контекст, вече има народи, които Бог, неговият баща, му обещава и дава за наследство.

вж: Кога е роден Божият син?

и: Синовничеството на Исус от Назарет, Божия син

Също, както тук пише, приближаващият се Божий гняв е (и) гневът на Неговия син, гневът на Божия син.
Както и по-късно пише: "Гневът на Агнето".

Но той е бил "агне за клане" - както Бог казва чрез Исая - само тогава, когато, ако и бидейки вечното Слово на Бога, чрез Когото Бог е създал всичко създадено, е оставил Божия образ и е слязъл на земята, и е станал човек и Божий единствен син,

с цел да се предаде на враговете си - иудейските първенци и подмамилите се след тяхната заблуда и грях тълпи от народа - за да го убият чрез ръцете на римляните /Хвал., 22/, и така да се принесе в жертва на Бога, за да понесе греховете на света

и да спаси от греха и смъртта всички, които го приемат и приемат думите му, и вярват на обещанията му, и повярват, че той е именно този, който казва че е, и го признават с устата си пред Бога и хората, и не се отричат от него и се пазят от греха. Всичко това поради Божията любов към погиналия в греха свят.

Който свят Бог е обрекъл на смърт тогава, след греха на Адам, както е предупредил Адам, че "заплатата" за грях е смърт, но за който, Бог, в любовта си и милостта си, е благоволил също да предвиди и безценно спасение и прославяне - на онези, които приемат милостта му и с Божията благосклонност побеждават света, като Божия син.

Но нека никой да не се подвежда по неговия чисто земен човешки образ тогава. Това е било само за тогава.

Когато след съживяването му от мъртвите (в плът и с кости, вж Лк.) Йоан го вижда в славата му, пада в краката му като мъртъв. Както и в пророците Бог казва, че никой човек не би могъл да устои в присъствието му, когато той, Господарят-вестител/представител (на неговия Господар) и посредник на (ново) Божие завещание дойде в слава в дома/двореца си.

[ Редактирано 30.09.19 23:45 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.

Най-отгоре

27.09.19 09:56 Цитирай
изказвания: 2086

Относно фразата "целувайте сина", Хвалебни песни (Псалми), отворих малка тема в тази страница

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

09.10.19 03:13 Цитирай

Защото ни се роди Дете, Син ни се даде; и управлението ще бъде на рамото Му;

и Името Му ще се нарече:

Чудесен,
С
ъветник,
Бог могъщ, (!!!)
Отец на вечността,
(!!!)
Княз на мира.

Разширяващата се власт и мирът няма да имат край на престола на Давид и над неговото царство, за да го утвърди и поддържа чрез правосъдие и чрез правда, отсега и до века. Ревността на ГОСПОДА на Войнствата ще извърши това.

/из Ис., 9гл/

Кое е това дете, което (ще) им се е родило, и чие е то?

Именно, чий е този роден син, който е (и) Бог могъщ и баща на вечността,

и чието царуване няма да има край?

За всеки случай да спомена, че по това време цар Давид отдавна е бил умрял, така и Соломон.

И също, ако някой човек би обезумял до степен да нарича простосмъртния греховен човек Давид или пък сина му, простосмъртния греховен човек Соломон,

"Бог могъщ" и "баща на вечността", и че "властта и мирът му няма да има край ... и царството му",

такъв едва ли щеше да остане жив за дълго време под Моисеевия закон...

А възлюби царъ Соломонъ, освенъ Фараоновата дъщеря, много чужди жени, Моавки, Амонки, Едомки, Сидонки, Хетейки, отъ народите за които Господъ рече на Израилевите синове: Не влазяйте при тяхъ, нито те да влазятъ при васъ, за да не преклонятъ сърдцата ви слѣдъ боговете си. При тяхъ Соломонъ се прилепи съ рачение.

И имаше седемстотинъ жени княгини, и триста наложници; и жените му обърнахѫ сърдцето му; защото когато остаря Соломонъ, жените му обърнахѫ сърдцето му слѣдъ други богове; и сърдцето му не беше съвършено съ Господа неговия Богъ както сърдцето на отца му Давида.

И ходи Соломонъ слѣдъ Астарта богинята на Сидонците, и слѣдъ Мелхома мерзостта на Амонците.
И стори Соломонъ зло предъ Господа, и не ходи съвършено слѣдъ Господа както Давидъ отецъ му.

Тогазь съгради Соломонъ високо мѣсто на Хамоса мерзостта на Моава въ гората която е срещу Ерусалимъ, и на Молохѫ мерзостта на Амоновите синове. И така направи за всичкитѣ си чужди жени които кадяхѫ и жъртвувахѫ на боговете си.

И разгневи се Господъ на Соломона понеже сърдцето му се отвърна отъ Господа Бога Израилева
който му се яви два пъти та му заповяда за това нещо, да не отхожда никакъ слѣдъ други богове; но той не упази онова което Господъ заповяда.

За това рече Господъ Соломону: Понеже се намѣри това въ тебе, и ти не упази завета ми и повеленията ми които ти заповядахъ,

>>> непременно ще откъсна царството отъ тебе, и ще го дамъ на раба ти.

/Из III Царе, 11/

[ Редактирано 09.10.19 17:54 ]

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

Започване на нова тема

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF