Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

1000 годишно царство   аутизъм   екзекуции   минка капитанова   неразумни постъпки   покривало   сатана   световна централна банка   свобода   универсализъм  

виж всички тематики

Реплики

eureth   07.05.18 15:26
Преместих темата за "генно-модифицирната опозиция в Сирия"

в тема:
"Сирия: Отн.тн. ислямска държава", тук:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17424.post

eureth   15.04.18 14:53
Възможно е и до там да се стигне. Но главното, до което пише, че ще се стигне в тези земни военни противопоставяния, е че Бог ще доведе всички народи на битка против Йерусалим и той ще бъде превзет, и ще бъде тъпкан от народите, колкото Бог е определил (3год. и половина).

Тук има доста подробности около сегашната ситуация, в темата "Относно тн. ислямска държава":
http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17419.post

Владо   15.04.18 03:46
Света е пред прага на нова световна война.

Владо   15.04.18 03:45

Анонимен   13.02.18 09:08
еурет, постовете станаха три, но са един - само последния (нетът понякога е кошмарен тука). Моля те да оставиш само последния, а другите да ги изтриеш, за да не се "разводнява" темата.

RSS Емисии
rss1.0
Форуми :: Светите текстове :: Даниел << Предишна тема | Следваща тема >>

като Бог да седне в Божия дом, показвайки относно себе си, че е Бог - 2 до сол., 2:4
Започване на нова тема

10.06.16 13:38 Цитирай
изказвания: 4281
Как разбирате 2-то п-мо до сол., 2:4? (с плъзгача може да се види целия откъс)

Защо Павел отеблязва това: "като Бог да седне в Божия дом, показвайки относно себе си, че е Бог"?

2Сол. 2:1-12
1А колкото за пришествието на Господа нашего Иисуса Христа, и за нашето съ него събиране, молимъ ви, братие,
2да се не поколебавате скоро отъ ума си, нито да се смущавате, ни духомъ, ни словомъ, нито съ писмо като отъ насъ проводено, ужъ че настана денътъ Христовъ.
3Да ви не прелъсти никой никакъ; защото онзи денъ нема да дойде ако прьво не дойде отъ стѫплението, и се не открие человекътъ на грѣхѫ, синътъ на погибелта,
4който се противи и превъзнося се повече отъ всекиго който се нарича Богъ, или нещо което за свето се почита, така щото да седне въ храма Божий както Богъ, и да показва себе си че е Богъ.
5Не помните ли че когато бехъ още при васъ казвахъ ви това?
6А сега знаете онова което го възпира за да се яви въ своето си врѣме.
7Защото тайната на беззаконието действува вече; само да се отмахне отсредъ който я възпира сега;
8и тогазь ще се яви беззаконниятъ, когото Господъ ще убие съ духѫ на устата си, и ще изтреби съ явлението на пришествието си,
9тогозъ на когото идването е по действието на Сатана, съ всека сила и знамения и чудеса лъжовни
10и съ всека измама на неправдата, между тѣзи които погинватъ; защото не приехѫ любовта на истината за да се спасятъ.
11И за това Богъ ще имъ проводи действие на заблуждение за да поверватъ въ лъжата;
12за да бъдатъ осъдени всички които не сѫ повервали въ истината, но сѫ благоволили въ неправдата.
Цариградски превод (1912)

[ Редактирано 10.06.16 15:49 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласуваща хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре
антихрист,   божият дом,   краят на епохата,   краят на света,   последни времена,   синът на гибелта,   трети храм,   храм

10.06.16 17:30 Цитирай
изказвания: 604
Според мен на въпросът в заглавието, най- добре може да се отговори, ако се изяснят следните два въпроса:
1. Кой е Божият дом днес?
2.Може ли Бог да нарича Божи дом, нещо което не е Божи дом? Ако Бог чрез устата на Павел, който ни казва едно пророчество, та ако Бог чрез Павел нарича някакъв фиктивен храм, в който Бог не обитава- Божи дом, имайки предвид именно всъщност дом който не е Божи, това не би ли било подвеждащо за четящите?

В писанията на Новия завет, на две места най- малко се споменава че ние сме Божи дом и ние - християните като тяло, събрание, църква сме Божи храм.. Смятам, че с това са били наясно ранни християни, понеже Петър и Павел пишат до тях първо.

Въобще в писанието някъде вижда ли се наставление на Бога, хората да му дигат нов храм от тухли след като е съборен вторият Соломонов храм? Аз лично виждам че писанието казва, че Исус Христос ще съгради Божият дом!!

[ Редактирано 10.06.16 17:35 ]

Най-отгоре

Elesar

02.02.18 13:53 Цитирай
Гост
Божият дом е там, където обитава Бог. Къде обитава Бог днес?
Йоан 14 гл.
16 И Аз ще поискам от Отца, и Той ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас до века.
17 Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде.
18 Няма да ви оставя сираци; ще дойда при вас.
19 Още малко, и светът няма вече да Ме вижда, а вие Ме виждате; понеже Аз живея и вие ще живеете.
20 В оня ден ще познаете, че Аз съм в Отца Си, и вие в Мене, и Аз във вас.
21 Който има Моите заповеди и ги пази, той Ме люби; а който Ме люби ще бъде възлюбен от Отца Ми, и Аз ще го възлюбя, и ще явя Себе Си нему.
22 Юда (не Искариотски) му казва: Господи, по коя причина ще явиш Себе Си на нас, а не на света?
23 Исус в отговор му рече: Ако Ме люби някой, ще пази учението Ми; и Отец Ми ще го възлюби, и Ние ще дойдем при него и ще направим обиталище у него.

Деяния 17:24
Бог, Който е направил света и всичко що е в него, като е Господар на небето и на земята, не обитава в ръкотворени храмове,

Този, за който говори Павел в Солунци, е Антихриста, който ще излез от средите на Божиите хора.

1 Йоан 2
18 Дечица, последно време е; защото както сте чули, че иде Антихрист, и понеже сега има много антихристи, от това знаем, че е последно време.
19 От нас излязоха, но не бяха от нас; защото ако бяха били от нас, щяха да си останат с нас; но излязоха, за да стане явно, че те всички не са от нас.

Най-отгоре

Започване на нова тема

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF