Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

божий слуга   ваксината   град вавилон   кетрин кулман   обожествяване на писанията   отворено писмо   превод   старият на дни   създаване   творение  

виж всички тематики

Реплики

eureth   07.05.18 15:26
Преместих темата за "генно-модифицирната опозиция в Сирия"

в тема:
"Сирия: Отн.тн. ислямска държава", тук:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17424.post

eureth   15.04.18 14:53
Възможно е и до там да се стигне. Но главното, до което пише, че ще се стигне в тези земни военни противопоставяния, е че Бог ще доведе всички народи на битка против Йерусалим и той ще бъде превзет, и ще бъде тъпкан от народите, колкото Бог е определил (3год. и половина).

Тук има доста подробности около сегашната ситуация, в темата "Относно тн. ислямска държава":
http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17419.post

Владо   15.04.18 03:46
Света е пред прага на нова световна война.

Владо   15.04.18 03:45

Анонимен   13.02.18 09:08
еурет, постовете станаха три, но са един - само последния (нетът понякога е кошмарен тука). Моля те да оставиш само последния, а другите да ги изтриеш, за да не се "разводнява" темата.

RSS Емисии
rss1.0
Форуми :: Бог - кой е той? :: Помазаникът-цар Исус << Предишна тема | Следваща тема >>

Относно помазаника-цар Исус и Бога, неговия баща
Към страница       >>  
Започване на нова тема
Анонимен

05.01.13 13:27 Цитирай
Гост

(разкл. от: Един Бог в три лица - заблуда?)

Еурет е здраво нагазил в ереста. Но то е обяснимо - човек, който презира знанието на толкова много свети хора, живяли преди него и си е въобразил, че той единствен разбира точно Писанията. От всичко прочетено стигам до извода, че няма смисъл да се спори с горделив човек като Еурет, който се хваща за дадена дума и разтяга локуми като султански фермани, мислейки си, че ще удави всяко различно мнение в празното си многословие.

[ Редактирано 10.06.19 20:25 ]

Най-отгоре
арианство,   арий,   бог,   исус

05.01.13 13:46 Цитирай
изказвания: 4415

Приятелю, имаш ли да кажеш нещо по темата?

Това, което Бог е казал в Божиите книги е по-свято и от най-светия човек, който и да имаш предвид (ако наистина е свят). В книгите на новото Божие завещание се вижда, как пратениците на Божия помазаник често се "хващат" за Божиите думи, посочвайки какво сам Бог е казал - и всъщност в това няма нищо лошо, нито осъдително. Напротив.
Или ти си си въобразил, че човешките учения са по-истинни от това, което Бог сам говори за себе си? От това, което пишеш човек може да си направи извода, че няма смисъл да спори с горделив човек като теб.

Няма нищо добро или ценно в празно мало-словие.

адм.бел.
разкл. в: Божествеността на Исус от Назарет, помазаникът, Божият син

[ Редактирано 05.01.13 15:50 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

Анонимен

06.01.13 11:32 Цитирай
Гост
(разкл. от: Божествеността на Исус от Назарет, помазаникът, Божият син)

Пак много думи без особен смисъл! Явно и ти не знаеш Исус Бог ли е, човек ли е и по тая причина бягаш от конкретен отговор, криейки се зад стихове от Библията.
Защото, ако признаеш, че Исус е Бог, това означава да признаеш Троицата. Но понеже ти отхвърляш триединността на Бога, затова сега гледаш да замажеш нещата и да не отговориш ясно на въпроса ми. Който е от лесен, по-лесен.
Та, щом няма триединство, значи Исус не е Бог или поне не е равен на Бога. От твоите разбирания, които ти така старателно криеш излиза, че Отец ("бащата") както "оригинално" си Го нарекъл е нещо като върховен Бог, а Исус - един вид Негов подчинен. За Светия Дух нищо не казваш, но по-добре и да не питам.
Що се отнася до думата християнство, тя е спомената ясно в Деяния на апостолите.

адм.бел.
разкл. в: Един Бог в три лица - заблуда?

Най-отгоре

17.01.13 13:47 Цитирай
Анонимен:

Пак много думи без особен смисъл! Явно и ти не знаеш Исус Бог ли е, човек ли е и по тая причина бягаш от конкретен отговор, криейки се зад стихове от Библията.
Защото, ако признаеш, че Исус е Бог, това означава да признаеш Троицата. Но понеже ти отхвърляш триединността на Бога, затова сега гледаш да замажеш нещата и да не отговориш ясно на въпроса ми. Който е от лесен, по-лесен.
Та, щом няма триединство, значи Исус не е Бог или поне не е равен на Бога. От твоите разбирания, които ти така старателно криеш излиза, че Отец ("бащата") както "оригинално" си Го нарекъл е нещо като върховен Бог, а Исус - един вид Негов подчинен. За Светия Дух нищо не казваш, но по-добре и да не питам.
Що се отнася до думата християнство, тя е спомената ясно в Деяния на апостолите.

Явно, че това, че ти не вярваш, че аз вярвам в ясните Божии думи относно този въпрос - някои от които цитирах по-горе, и които декларирах, че вярвам (както и всичко написано в Божиите книги) - съвсем не означава, че какво ти казваш е вярно.

Явно също, че ти отказваш да декларираш, че вярваш в цитираните от мен откъси от Божиите книги - може би понеже не знаеш дали каквото Бог казва е истина или лъжа. По-долу отново ще ги спомена.

Относно нещо наречено „тройка“ (остар. „троица“) или пък „триединност“,
Бог не е говорил и регламентирал такива понятия,
така че пред Бога изобщо не стои на дневен ред признаването на някакви такива човешки термини (подобно на човешкия измислен термин „Богородица“),
изковани векове по-късно, може би отчасти в яловите човешки усилия да се оборят заблудите на Арий чрез човешки спекулации, терминологии и човешко насилие

(допускам, че отчасти и от безсилие Николаос от Мира е стигнал до това да бие шамари на Арий, според каквото се свидетелства относно онази световна конференция, свикана от римския император, когато прохождащата имперска религия - извращение на записаното в документите на новото Божие завещание - започва да си пробива път, за да стигне до състоянието, в което е днес и на запад, и на изток).

Та, какъв е Исус, Бог ясно е казал. Относно бащата на Исус, а също и относно Божия дух Бог е направил да се запишат също много неща и аз, разбира се, вярвам всичко, което Бог е казал по тези въпроси, както вече декларирах.

Не съм аз, който нарича бащата на Божия син именно: „баща (му)“,
а самият Бог е засвидетелствал в текста на документите на новото Божие завещание, правейки там да се запише думата „баща“.
Както разбирам, ти не одобряваш това, което Бог е казал и смяташ Божието говорене за „оригиналничене“. Бих те посъветвал да размислиш и да се откажеш от подобна позиция пред Бога, за твое добро. Ти си знаеш.

Думата „християнствоне е спомената (още по-малко пък - регламентирана от Бога) нито в документите на новото Божие завещание, нито пък в Закона и пророците.

Иначе във втората книга на Лука се казва, че учениците на помазаника са били наречени (или: са се нарекли) първо в Антиохия: „последователи/сподвижници на помазаника“ (букв „помазяни“),
но това няма отношение към това, че думата „християнство“ не е спомената (още по-малко пък - регламентирана от Бога) нито в документите на новото Божие завещание, нито пък в Закона и пророците.

Отново да попитам дали и ти вярваш това, което Бог е направил да се декларира и на следните, и подобни места

или,
подобно на това, че отхвърляш, че Бог, бащата на Исус е наречен „баща (му)“ в Божиите книги
или пък, че Бог не е споменавал и регламентирал понятиехристиянство“,

отхвърляш и следното, което Бог е направил да се запише и да се вярва:

...(както има много богове и много господари),
но за нас има един Бог - бащата, от когото е всичко, и ние - за него,

и един господар - Йесус помазаника, чрез когото е всичко и ние - чрез него.
/п-мо до кор., 8гл./

Или пък, че:
А вечен живот е това - да познават теб, единственият истински Бог,
и Йесус помазаника, когото си изпратил.
/Йн.17гл/

Или пък това:
Баща ми е този, който ме прославя, за когото вие казвате, че е ваш Бог, и не го познавате. Но аз го познавам и ако кажа, че не го познавам ще бъда лъжец, като вас. Но аз го познавам и изпълнявам думите му. /Йн.8/

За кого точно са казвали тези евреи (които са искали да убият Исус), че е техният Бог?

Или пък:
¶ След като отдавна Бог в различни времена и по много начини е говорил на бащите ни чрез пророците си, в тези последни дни ни говори чрез сина си, когото постави наследник на всичко, чрез когото направи и вековете. Който, бидейки отблясък на славата му...

Кой точно е говорил чрез пророците си на старовременните евреи, Който през първи век им е говорил чрез сина си?

[ Редактирано 30.12.13 15:52 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.

Най-отгоре

Анонимен

18.01.13 21:33 Цитирай
Гост
Еурет, сега разбирам, че си еретик-арианин. След като съветвах еретик веднъж и дваж, сега го оставям да си троши главата както знае.

Най-отгоре

19.01.13 00:24 Цитирай

Анонимен:

Еурет, сега разбирам, че си еретик-арианин. След като съветвах еретик веднъж и дваж, сега го оставям да си троши главата както знае.

Анонимен, сега разбирам, че не само, че не желаеш да признаеш това, което Бог казва чрез Писанията
(или не казва - напр. Бог не е регламентирал понятието "християнство", но ти продължаваш да се противиш на този елементарен факт и се опитваш и другите да заблудиш в обратното)
и вместо това предпочиташ да си имаш "СВОЕ мнение",

но също и това, че не вземаш под внимание и ясната позиция на твоя събеседник по определени въпроси.

Добре, че Бог е толкова различен от теб в действията си и отношението си...

Мястото (п-мо до Тит 3.8-11), до което се отнасяш в последното си изказване (на пръв поглед уж имащо вид на благочестие и съобразяване с Писанията),

всъщност съвсем не подкрепя претенцията ти, че ти уж си ме бил съветвал чрез Божието слово, което е истината, а аз уж не съм се съгласявал с казаното от Бога и съм бил и раздорник, и след един или два пъти съветване (относно евентуалното ми "раздорничество")  "...сега го оставям да си троши главата както знае....".

Ето го откъсът:
"Вярно е това слово. И желая да настояваш върху това, с цел ония, които са повярвали в Бога, да се упражняват старателно в добри дела. Това е добро и полезно за хората. А отбягвай глупавите разисквания, родословия, препирни и караници върху закона, защото те са безполезни и празни. След като съветваш един два пъти човек, който е раздорник, остави го, като знаеш, че такъв се е извратил и съгрешава, та от само себе си е осъден."

Както се видя по-горе аз всъщност ясно декларирах вярата ми и признаването на Божиите думи (и между другото не съм се занимавал с родословия и глупави препирни и караници върху закона, и в случая няма как да съм раздорник).

Също така, няколко пъти те приканих и ти да декларираш дали вярваш и приемаш казаното от Бога,

но ти отказа да признаеш Божиите думи
(за мен това не е много по-различно от отричане от Бога и Неговото слово).

Въпреки тези красноречиви факти, ти сега претендираш, че си ме бил съветвал (подразб. - чрез Божието слово, което е истината),
но аз, едва ли не, съм бил отхвърлил казаното от Бога,
и поради това, ти, уж следвайки наредбата към Тит, си ме бил оставил „да си троша главата...“,

така явно показвайки на всички, че вярваш, че който признава и вярва в казаното от Бога, той си бил „трошил главата“
...

Бих те посъветвал да дойдеш на друг ум (и на себе си), но от всичко, което чета от теб нямам никакво основание да вярвам, че има смисъл да те съветвам повече.
И нямам какво друго да направя, освен да оставя неоснователните (да не кажа друго...) ти претенции за пред Божия съд.

Аз нямам особен проблем ти да ме наричаш в празнословието си "еретик", "сектант" (, "мектант"...  и каквито други празни квалификации си желаеш) заради признаването ми и вярата ми в това, което Бог е декларирал чрез светите си книги, и заради Божието слово,

понеже, както и преди ти споменах, пред Бога има значение Божията дума и Божиите обещания, а не твоето "СВОЕ мнение".

И да, както вече споменах, заблудите на Арий не могат да бъдат оборени с човешки изфабрикувани термини и спекулации, човешко насилие и празни, и безполезни заклеймявания по празни човешки учения и заблуди (между другото, все характеристики на имперската религия и на запад, и на изток - извращение на записаното в документите на новото Божие завещание, позорните резултати на което отдавна са станали явни на целия свят).

адм.бел.
разкл. в: Един Бог в три лица - заблуда?

[ Редактирано 19.01.13 13:11 ]

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

Анонимен

21.01.13 17:02 Цитирай
Гост
(разкл. от: Божествеността на Исус от Назарет, помазаникът, Божият син)

Всъшност, си спомням, че преди години еурет беше стигнал до извода, че Исус е по-малък от Бог Баща и тогава започнаха неговите терзания дали е възможно Исус да е Бог по същия начин или колкото Бащата или по-скоро не. Не мисля, че много се е променил оттогава ако и да не сам го виждал не малко години.
Тази трудност се решава много лесно за който разбира истината.

Четейки темата виждам, че за еурет все още не е решена. Изглежда че все още счита Исус за по-малък от Бащата, забравяйки казаното във Филипяни 2...

Най-отгоре

Анонимен

21.01.13 17:06 Цитирай
Гост
Да уточня, че последното мнение (Анонимен 21.01.13 16:02) е мое, но предишните не са, ако и аз да съм "анонимен".

Най-отгоре

Анонимен

21.01.13 17:43 Цитирай
Гост
Еурет, аз свидетелствам, че ти отказа (според каквото си написал в темата) да отговориш дали Исус е Бог. Затова и друг анонимен те квалифицира като раздорник.

Считам ше е необходимо, за доброто на Божия народ, дa се знае, че ти не можеш да изповядаш/признаеш, че Исус е Бог точно толкова, колкото и Бог бащата, който за нашето спасение смири себе си и придоби човешки образ, както е писано "приготвил си ми тяло". И бидейки човек смири себе си до смърт, за нас и за нашето спасение от греха и смъртта, дарявайки ни вечен живот и правейки ни наследници на царството Божие.

Наистина триединството не е термин от Божието слово, нито е необходимо да се признава, че Бог е триединен. Но е необходимо да се признае, че Исус е Бог, както направил Тoма, казвайки " Господар мой и Бог мой". Необходимо е да се признае, че Святия Дух е "друг утешител", което го прави някой различен от Бащата и от Сина, който е написал светите писания и е казал, "заклевам се,че те няма да влезнат в моята почивка". Трябва да се признае че това са думи, които само Бог би могъл да каже. Така излиза от самите писания на Бога, че Бащата е Бога и Сина е Бога, и Духа е Бога, и че Бог е един.

Ако и да не е "триединен", както добре казваш, че няма такав термин в писанията, то трябва да уточниш, че и тримата са наречени "Бога" според същите тези писания. И за доброто на тебе и на всички, които четат тези форуми е необходимо да признаеш тези факти на писанията, да ги вярваш и да учиш другите по този начин.

Най-отгоре

21.01.13 18:00 Цитирай

Анонимен:

Всъшност, си спомням, че преди години еурет беше стигнал до извода, че Исус е по-малък от Бог Баща и тогава започнаха неговите терзания дали е възможно Исус да е Бог по същия начин или колкото Бащата или по-скоро не. Не мисля, че много се е променил оттогава ако и да не сам го виждал не малко години.
Тази трудност се решава много лесно за който разбира истината.

Четейки темата виждам, че за еурет все още не е решена. Изглежда че все още счита Исус за по-малък от Бащата, забравяйки казаното във Филипяни 2...

Анонимен(2),

Всъщност преди години бях стигнал до извода, че ученията, които не се основават на казаното от Бога съвсем не се ограничават до неща свързани с взаимоотношнията между родените от Бога хора, Божията общност,
а стигат и до такива теми, като настоящата или "Един Бог в три лица - заблуда?".

Не си спомням да съм стигал до точно такъв извод, за който конкретно говориш. Нито пък се сещам да съм твърдял това, което казваш, дори в тази тема.

По-скоро бих казал, че смятам, че вярванията на много от Божиите хора (не само свързани с въпроси като Кой е Божият син?, или Кой е Бог, неговият баща?) много често се основават на несигурни човешки спекулации или дори голи човешки твърдения, основани единствено на, примерно, техните желания или фантазии, или дори на източници като от онази приказка, която казва "една жена казала, как чула друга да казва ...".

Аз лично съм решил да се придържам до това, което Бог казва за себе си чрез Писанията и да избягвам човешките спекулации и "СВОИ идеи", понеже съм видял как най-често те се оказват заблуди, ако и зад тях да не са стояли непременно злонамерени мотиви, а напр. и такива като този да се оборят заблудите на Арий.

Доколкото разбирам от насоката на изказването ти и тона ти, ти си на мнение, че ти вярваш истината по обсъжданата тема (евентуално, за разлика от мен...).
Та, ако това, което вярваш по въпроса не е някаква голяма тайна, която пазиш, можеш да го споделиш и с другите, вкл. и основанията ти относно защо вярваш  точно това и това (напр. понеже Бог казва така и така...)...

[ Редактирано 21.01.13 21:10 ]

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница       >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF