Още по темата
Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

бог   второто идване   каменен дом   князът на тир   новото начало   палестински   празниците на израел   синайски кодекс   христос   юдейство  

виж всички тематики

Реплики

eureth   21.03.20 02:10
готово е...

bratoliubie   18.03.20 14:36
Да, благодаря, не бях видял.

eureth   18.03.20 14:32
здр. bratoliubie, тъкмо ти писах там:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?18009.post

bratoliubie   17.03.20 20:35
Погрешка там отворих две теми с едно и също заглавие, би ли ги обединил в една тема и да ми отговориш на въпроса? Благодаря.

bratoliubie   17.03.20 20:33
Еурет във темата - "Предложения за подобрения и промени в системата", зададох въпрос, но нещо не излиза тази тема в колонката за последни публикации!

Форуми :: Общи теми за вярата << Предишна тема | Следваща тема >>

Жените в Христос,второ качество ли са?
Започване на нова тема

22.06.11 04:34 Цитирай
изказвания: 124
Предполагам,познавайки ви,че за вас вярващите жени,не могат да служат наравно с мъжете?
Казвам ви,че могат,защото в Христоис няма мъжки пол,нито женски,а всички сме едно.
Бог пише в Откровение и посланието на Петър че сме свещеници.Не ни дели на свещеници и свещенички.

Прискила и Акила,които са съпруга и съпруг,проповядваха на Аполос,тоест жена проповядва!
Жените да мълчат в църква,но жените пророкуват.
Има пророчици ,а това значи да говориш от името на ВСЕМГЪЩИЯ БОГ.
Е как да пророкуват,ако мълчат?
Има и жена дякон в словото,го пише.
А пише дякона да е мъж на една жена.
Епископа да е мъж на една жена.

Защо има жена дякон?

Отношението към жените тогава е било такова,като към робиня.
"имаше 5000 мъже,освен жени и деца"..........тъй,че трябва да се види времето в което са живяли.

Доктрина от една дума не може да правим!

Павел пише,че ги е родил,духовен баща........Ама ние сме родени от Исус,и един Отец имаме.
Хииляди жени с призив от Бог,не могат да служат,поради доктрини.

Исус говори със самарянката,без да има проблем.И да забрани на детето Си да служи?! СВЕЩЕНЦИТЕ служат равноправно на Бог!

адм.бел.
разкл. в: Вмъкнати сатанински текстове в Писанията!? - относно жените и др.

[ Редактирано 26.06.11 13:56 ]

Най-отгоре
жени,   жените

01.04.12 14:11 Цитирай
изказвания: 78
здаревей,Luisa!...

самото ти заглавие на темата "второ качество ли sa" показва твоята предубеденост към Библията.второ,използваш текстов,извън контекста /индуктивно/,за да утвърждаваш една теза,която ако бъде разгледана задълбочено от гледна точка на Новия завет,е само един марсически напън,чиято доктрина се основава именно на "равно","по-равно" и "наравно"...

дори и аналогийте,който толкова обичаш,са против тезата ти...
например.всяко човешко тяло има две ръце.те са част от него,подобни са*,могат да съществуват по отделно,ако едната претърпи поръжения,но се и допълват /помагат/,но имат и различним функций и форми...

ето два стиха за размисъл в аналогичен* смисъл...

Матея 5:30. И ако дясната ти ръка те съблазнява, отсечи я и я хвърли; защото по-добре е за тебе да погине една от телесните ти части, а не цялото ти тяло да отиде в пъкъла...

Матея 6:3. А когато ти правиш милостиня, нека лявата ти ръка не узнае какво прави дясната...

Умът е не само в знанието, но и умението то да се прилага...
Най-отгоре

10.04.12 23:18 Цитирай
изказвания: 78

анонимен,имаш в предвид - вярващaта жена в Христос?...
ако е вярваща в Христос жена,за да стане "пастор" ще трябва да пренебрегне основни функции на характеристиката си...

Пр. 12:4Добродетелната жена е венец на мъжа си;
а онази, която докарва срам, е като гнилост в костите му.
ако жената иска да е "венец на мъжа си" трябва да изработи характер /освещението от Святия Дух/ на любяща,предана,кротка,смирени и т. н. добродетели".a може да бъде и "гнилост в костите му".в този смисъл ако някой мъж /вярващ или невярващ/ го болят костите - да знае от какво е...
ето един пример не за жена пастор,а за жената,която има "служение навън"...
преди 23 години аз и жената станахме станахме евангелисти в българската* божия църква
имам спoмени как тогава жената искаше да прилича на Рут /виж книгата Рут/ и се беше посветила в женското служение за Бога.така се беше "посветила",че не само ме "заболяха костите и кокалчетата",ами веднъж казах на братята:"ако стане земетресение,жената няма да си умре у дома,все е навън в "служение" за Бога!".тогава "тайно" се нядявах жената да не прилича на Рут,а на жената от Пр. 31 

Пр. 31

27. Добре внимава в управлението на дома си и хляб на леност не яде.
28. Синовете й стават и я облажават; и мъжът й я хвали, като казва:
29. Много дъщери са се държали достойно,но ти надмина всичките.

ако една жена стане пастор тя не може да "надмине всичките" други жени,защото да е най "достойната" дъщеря на Бога,чисто и просто трябвa да бъде жена - съпруга и майка...

виж 1 послание до Тимотея и посланието до Тита.там има характеристика на епископите и дяконите...

поздрав...

Умът е не само в знанието, но и умението то да се прилага...
Най-отгоре

18.04.12 22:13 Цитирай
изказвания: 2090
Принципно това е една много "насилена" и конфликтна тема сред вярващите. Наскоро един брат ми написа, че счита жена си наравно с него и ме обвини, че съм правел някакви разлики.

То, естествено, разлики има и ще има, както и ще има и опити за уеднаквяване на половете и други злоупотреби на база на своеволни тълкувания на писанията.

Жената беше създадена като помощник за мъжа и това нещо никога не се е променяло, жените / сестрите днес по "църквите" страдат от много лоша "храна" и биват жертви на различни неправилни учения. Аз лично не съм чувал задоволяващо ме напълно поучение от нивото на Павловите, разглеждащи в пълнота ролята на жените и мъжете от сътворението до потапянето на същите в Духа на Всемогъщия.

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

18.04.12 22:36 Цитирай
_________
цитат:
.Не ни дели на свещеници и свещенички.

_________

Едно подробно изследване ни дава да разберем, че мъжете в закона са били с много по-различен статус от жените. И това съвсем не е "унизително" за жените тогава, например, а е просто Божията воля.

Днес мнозина проповядват, че жените били "изкупени" от проклятието върху Ева и могат да служат, тъй като Исус поел на кръста проклятието на Ева.

Това е лъжеучение.

Бог никога не е проклинал жената :

_________
цитат:

16. На жената рече: Ще ти преумножа скръбта в бременността; със скръб ще раждаш чада; и на мъжа ти ще бъде подчинено всяко твое желание и той ще те владее.
_________

Не става на въпрос за проклятие, а за наказание, и то - абсолютно справедливо. Можем да направим паралел с евреи :
_________
цитат:

4. Не сте се съпротивили още до кръв в борбата си против греха

5. и сте забравили увещанието, което ви съветва като синове: „Сине мой, не презирай наказанието на Господа и не отслабвай, когато те изобличава Той,

6. защото Господ наказва този, когото люби, и бие всеки син, когото приема.“

7. Ако търпите наказание, Бог постъпва с вас като със синове, защото кой е този син, когото баща му не наказва?

8. Но ако сте без наказание, в което всички участват, тогава сте незаконородени деца, а не синове.

_________
- евреи 12гл.

Следователно няма нищо зло в наказанието от Бог. То не е никакво "проклятие".
Но това е друга тема.

_________

Прискила и Акила,които са съпруга и съпруг,проповядваха на Аполос,тоест жена проповядва!
_________

Не съм съгласен, не пише, че жената, съпругата, е проповядвала на Аполос. Това противоречи на много неща, но главно - на еврейското традиционно разбиране за равинство, в покорство на което се роди Божи Син, а не "дъщеря". Също така, Бог е "Баща", който създаде световете, като ОТ АДАМ Бог РОДИ / създаде първата жена.

Имайки това нещо в предвид, евреите пишат родословието си по мъжка линия :

_________
цитат:

23. А Самият Иисус беше на около тридесет години, когато започна да поучава, и както мислеха, беше Син на Йосиф, на Илий,

24. на Матат, на Леви, на Мелхий, на Яанай, на Йосиф,

25. на Мататия, на Амос, на Наум, на Еслий, на Нагей,

26. на Маат, на Мататия, на Семеин, на Йосех, на Йода,

27. на Йоанан, на Риса, на Зоровавел, на Салатиил, на Нирий,

28. на Мелхий, на Адий, на Косам, на Елмадам, на Ир,

_________
- от благата вест според Матея.

_________
цитат:

Жените да мълчат в църква,но жените пророкуват.
_________

- Това, че жени могат да говорят от Името на Всемогъщият и че има пророчици какво означава? Че жените могат да поучават мъже ли? Не съм убеден, че това е така.

_________
цитат:

Има пророчици ,а това значи да говориш от името на ВСЕМГЪЩИЯ БОГ.
Е как да пророкуват,ако мълчат?
_________

Горният текст за спазване на мълчание в събранието е спрямо дърдоренето, според някои, според други - друго.Текста съвсем не касае поучението на жени в събранието.

_________
цитат:

Има и жена дякон в словото,го пише.
_________

"Дякон" не е позиция, а служба. "Дякон" означава "слуга". Това че на Исус са прислужвали жени не ги прави автоматично жени - "служителки", а жени, които са се грижели за нуждите на Исус и пратениците (апостолите), например. Това не е свързано с "позиция за служене" според някои заблудително вкарани сред вярващите, разбирания, свързани с "амвон", "неделна служба", "проповед" и тнтн.

_________

цитат:
А пише дякона да е мъж на една жена.
Епископа да е мъж на една жена.
_________

"Епископ" означава "надзорник", някой, който съблюдава за някои неща сред вярващите, когато те се съберат. То не е свързано, отново да кажа с "амвон", "неделна служба", "проповед" и тнтн.

_________
цитат:

Защо има жена дякон?
_________

Защо да няма сестри, които да помагат с различни неща, когато се съберат вярващите?

_________
цитат:

3. Моята защита пред тези, които ме изпитват, е тази:

4. Нямаме ли и ние право да ядем и да пием?

5. Нямаме ли и ние право да водим жена от сестрите като другите апостоли и братята на Господа, и Кифа?

6. Или само аз и Варнава нямаме право да не работим?

_________
- І към коринтяните, 9гл.

Мисля, че внесох някои разяснения.

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12

Най-отгоре

18.04.12 22:46 Цитирай
Павел и другите пратеници (гр.ез.- "апостолос") са водели жени със себе си, за да им помагат в различни неща. Така и Сам Исус е имал на разположение услугите на различни жени, които са се грижели за някои неща, докато Равви Йешуа е учел на Божият път.

!!! Откр-е на Йоан 12

Най-отгоре

21.04.12 18:45 Цитирай
изказвания: 4516

/адм.бел.

Преди време авторът на темата, lllus, се наложи да бъде блокиран, като една от причините беше несъобразяване с правилника. По-късно адм. обсъдихме дали да са махне блокировката за него, но засега тя остава.
Наскоро той отново опита да пише тук, в тази тема, като анонимен и се наложи да махна изказването му от темата, при което се е получила техн. грешка и първото изказване на темата е започнало да се показва като публикувано от bate liubo, вместо от lllus. Днес забелязах това и възстанових коректния автор на темата.
/

[ Редактирано 21.04.12 21:50 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

22.04.12 22:21 Цитирай
изказвания: 6
имам тогава едно питание може ли жена да проповядва от анвона

Най-отгоре

22.04.12 23:55 Цитирай
изказвания: 4516

mystaka1:

имам тогава едно питание може ли жена да проповядва от анвона

Не съм чел Бог да е нареждал (или одобрявал) нито на мъже да проповядват от амвон, нито на жени да проповядват от амвон.

Също, мисля, че е добре да се отбележи, че в контекста на съвременния български език, думите "проповядвам", "проповедник" и прочее производни, се явяват погрешен/лъжлив превод на гр. дума в оригиналния текст.

В ориг. текст се има предвид "глашатай" (т.е. глашатай, изпратен от господаря си (примерно японският император), да оповести еднократно на някого дадена вест). И ориг. текст няма нищо общо с явлението от светската система църква, наречено "проповедник", или с "проповядвам"

Вж тук: Лъжеучението "Проповед"

За "амвон" също не съм чувал Бог да говори. За "бамвон" също...

По подобен начин се вихрят заблуди и около лъже-"преведени" думи като "презвитер" или "епископ", или "дякон", а и много други, като напр чуждата на Божето говорене и учение нелепица "пастор".

вж и Църковническо-български речник

А тясно по темата - цитатът, използван като (уж) доказателство за верността на поредната "издишаща" идея на lllus (както напр. и идеята му, че водата в Писанията уж била символ на греха, и др.), е приведен без ни най-малко съобразяване с всичко, казано от Бога в документите на Н.З., а дори и в Законът и Пророците.

Ако сред Божията общност на земята нямаше "мъжки пол" или "женски пол" в смисъла, в който той се опитва да прокара относно казаното в п-мото да галатяните,
то Бог нямаше да направи да се напишат толкова много неща, отнасящи се именно до разликите между мъжа и жената, определени от самия Бог - не само телесни, но и в други отношения. Определени, казвам, от самия Бог (а не от някой човек), който (т.е. Бог) на практика също е обект на неоснователните критики на lllus, в началното му изказване по-горе...

[ Редактирано 23.04.12 00:30 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

Започване на нова тема

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF