Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

апостолска реформирана църква   атанасиани   брюксел   венцеслав тоневски   еленков   енергопестящи лампи   йов   прилагане на дисциплина   съвършено спасение   фед  

виж всички тематики

Реплики

eureth   07.05.18 15:26
Преместих темата за "генно-модифицирната опозиция в Сирия"

в тема:
"Сирия: Отн.тн. ислямска държава", тук:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17424.post

eureth   15.04.18 14:53
Възможно е и до там да се стигне. Но главното, до което пише, че ще се стигне в тези земни военни противопоставяния, е че Бог ще доведе всички народи на битка против Йерусалим и той ще бъде превзет, и ще бъде тъпкан от народите, колкото Бог е определил (3год. и половина).

Тук има доста подробности около сегашната ситуация, в темата "Относно тн. ислямска държава":
http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17419.post

Владо   15.04.18 03:46
Света е пред прага на нова световна война.

Владо   15.04.18 03:45

Анонимен   13.02.18 09:08
еурет, постовете станаха три, но са един - само последния (нетът понякога е кошмарен тука). Моля те да оставиш само последния, а другите да ги изтриеш, за да не се "разводнява" темата.

RSS Емисии
rss1.0
Към страница       >>  
Започване на нова тема
Диана Христова

22.05.11 17:19 Цитирай
Гост
                                             Приказният замък -26.01.2008г.  Тази нощ сънувах сън. Зима е. Аз съм се спряла пред голям парк. Има натрупан много сняг. До мен двама мъже ровят в снега. Изведнъж спират. Бяха видели нещо като каменна плоча. Аз се приближих. Младите мъже тъкмо отместваха камъка и в отвора видях каменна градина с каменни вази с цветя. Вмъкнах се вътре. Имах усещането, че това ми е познато.Огледах се. На няколко метра пред мен стоеше малко момиченце с нежно розова, ефирна рокличка. То ме викаше. Доближих се. Мислех, че е привидение, оказа се истинско. Тръгнах след него. Бях влязла в стар замък с много градини и постройки. Момиченцето ме заведе до една врата и я отвори. Вътре бяха родителите му. Майка му беше млада и красива. Беше облечена в рокля със същия цвят и материя. Бащата лежеше в креват. Той също беше млад, с черна брада, обут в  кожени ботуши сякаш от черни човешки косми. Защо лежеше в кревата, да не го боляха краката? Защо беше обут така необичайно? Кое беше това дете? Откъде знаех името му? То живееше в този замък, но аз откъде го познавах? Кога бях го срещала? Дали беше в сънищата ми или наяве? Събудих се озадачена. Мислех си: Кой беше този замък? Къде бях попаднала? Какъв беше този приказен свят?   -Това е светът на Словото Ми, Девора. Малкото момиченце си самата ти. Ти живееш в този свят.Това е твоята реалност. В Моето слово е вечно лято с пеещи птички и разцъфнали цветя като малкото нежно момиченце, което тичаше на воля.     На земята е студена зима. Бяла пелена е сковала всичко. Хора и животни зъзнат от студ. Сърца и умове са в плен на дявола. В царството на “снежната кралица” всичко е бяло и студено красиво. Мнозина са заблудените, мнозина са заробените. Раят на земята е студен и отровен, но малцина забелязват това. Забелязват го тези, в чиито сърца струи топлата кръв на Христа, любящото сърце на Христа, истината и правдата на Христа. Мнозината са заслепени от снежните кристали, от кривото огледало на змията, което е влязло в мнозина очи и сърца.    Помниш приказката на Андерсен за снежната кралица, нали? Това е нейното царство. Това е царството на Сатаната. Само огнена любов може да стопли изстиналите сърца. Само огнена любов може да стопи ледените късчета в човешките очи. Само буен огън може да разтопи ледовете. Само силното лятно слънце може да стопли ледените сърца на човешките чада. Това време е отминало. Лятото премина. Премина и есента. Зима скова земята. Зима скова сърцата. Малцината Мои зъзнат от студ. Малцината Мои са като въглени, заровени в пепелта. Огънят в тях е малко, но достатъчен да запали нечие изгаснало огнище и да стопли нечие изстинало сърце.   Още малко време остава, Девора, не бой се! Още малко време и ще протегне Отец ръката Си и ще прибере всичките Си отанали живи въглени от земята. Слънцето на правдата ще потъмнее. Луната няма да свети вече в ничие човешко сърце. Звездите небесни, пророците Божии, няма да издигат гласа си за покаяние и спасение. В студ и мрак ще потъне земята. Сатана и демоните на ада ще завладеят всяко човешко сърце. Неговият печат ще блести на чела и ръце. Антихриста ще владее света и всичко в него.    Бягайте далече, чада! Бягайте далече от света и Лукавия! Скрийте се в Христа! Елате в ковчега на Ной, за да не погинете! Елате, чакам ви! Аз, Исус Христос казах. Аз, Исус Христос изявих словото Си. Аз, Зорницата от сърцата ви викам към вас, за да ви спася от гнева на Отца, от тъмнината и студа на Сатана. Аз казах.        Послепис:     Кои да бяха двамата мъже, които отваляха камъка от гроба на Исус, ако ли не два ангела.Не влезе ли като Мария Магдалена в градината, за да срещнеш своя Господ възкръснал от мъртвите? Не влезе ли в Словото Ми, за да живееш с духа си за Господа?   Кои бяха родителите ти? Коя беше майка ти? Кой беше баща ти?   Майка ти е човешката история, а в сравнение с нея ти си малко момиченце. Баща ти е Библията. Тази книга е писана в различно време, от различни хора, от Моисей до Йоан.Тя е млада книга, писана от човеци за човеци. Бог е вдъхновителят и.Той идва от вечността, но Неговото слово в началото се е предавало устно, от уста на уста, от поколение на поколение докато се стигне до писаното слово, което запечатва и материализира Божиите слова. Ето защо това слово е младо като човешката история, която го е документирала.   Но защо това Слово лежеше? Защо това Слово беше обуто така необичайно? Ето защо! Тези нозе се правеха на глава и се опитваха да мислят вместо нея, затова ботушите бяха с косми, черни човешки косми. В хода на човешката история това слово, което Бог даде се опитва да промени себе си. Това слово, което носеше Божия Дух се промени. Това слово, което четете в днешно време се опитва да мисли по човешки, с краката си, а не с главата си. Не че самото Слово желае това. Не че Бог желае това, а плътския човек е този, който се опитва да промени всичко.  Плътските водачи на църквата са тези, които променят Библията, променят Духа и, променят смисъла на Словото, целта на Словото. Те са тези, които искат това Слово да мисли с нозете си, а да ходи с главата си.  Бог е дал това Слово на човеците. Бог е вложил Духа Си в Него, а човеците са си запушили ушите и очите и не чуват  и не виждат. Библията -живото Слово на Бога, се превърна в труп, в тяло, което лежи и не се движи. В него има живот, но този живот не го води никъде. Този живот не го води при човеците, за да ги нахрани и напои, този живот е самоцелен. В библията пише, че тяло без дух е мъртво. Човеците, подвластни на дявола, превърнаха библията в мъртво тяло, тяло без Божия Дух и живот. Затова библията се превърна в обикновена книга, която се чете от мнозина, но не се разбира по правилния начин. Както папагалът повтаря думи, без да влага смисъл в тях, така и човеците четат Божието Слово от библията, но не го разбират и не го проумяват с плътския си ум.   Библията винаги е била слово за духовни човеци. Библията е написана от духовни човеци, от духовни писатели, за духовни читатели. Тя е като орех, чиято черупка е твърде здрава и корава, за да може плътския човек да я разчупи и да се нахрани с драгоценните и ядки. Това е бисер, който не се дава на свине и кучета. Библията е тайна книга, за да я прочетеш и разбереш ти е нужен код, таен код, чрез който да проумееш смисъла и, целта и.   Ако не познаваш Писателя, няма да проумееш и написаното от Него. Отецът пише Словото Си. Ако не Го познаваш, не чакай да проумееш посланията Му. Ако не познаваш Сина Му, ако не тръгнеш в пътя Му, ако не живееш живота на Сина Му, няма да проумееш никога и Словото Му.  Бог се открива само на чадата Си. Бог изявява мислите на сърцето Си само на Своите, не и на чуждите. И по човешки погледнато е така. Никой човек не изявява тайните си на всеки срещнат на улицата. Той се доверява само на близък приятел, на изпитан и проверен човек, който няма да го предаде.   Адам и Ева бяха Божии приятели, Бяха Божии деца, но те предадоха Отеца си. Съвременните човеци сте техни потомци. Носите техните белези, техните недостатъци. Само родените от Бога, родените от небето, родените от Божия Дух са Негови. Тези, които са измити с кръвта на Христа, които живеят в Духа, дишат от Духа, вървят с Духа, умрели за света и светското са Негови чада. На тях Бог изявява тайните Си. На тях Бог се доверява -на небесните човеци, а не на земните и плътските . Така е.   
Най-отгоре

22.05.11 22:42 Цитирай
изказвания: 604
Отначало чета и виждам че се описва сън, после изведнъж някой започва да обяснява нещо. Кой е този някой, така и не става ясно. Има разни странни неща, според мен в написаното, само ще ги цитирам:

"Раят на земята е студен и отровен, но малцина забелязват това
/ какъв е този  рай на земята?!?/

Малцината Мои зъзнат от студ.
/как зъзнат,от какъв студ и защо след като са Божии не става ясно/

Слънцето на правдата ще потъмнее. Луната няма да свети вече в ничие човешко сърце
/ каква е тази луна която свети в човешкото сърце?!? и защо слънцето на правдата щяло да потъмнее?!?/
Звездите небесни, пророците Божии, няма да издигат гласа си за покаяние и спасение. В студ и мрак ще потъне земята. Сатана и демоните на ада ще завладеят всяко човешко сърце. Неговият печат ще блести на чела и ръце. Антихриста ще владее света и всичко в него. Бягайте далече, чада! Бягайте далече от света и Лукавия! Скрийте се в Христа! Елате в ковчега на Ной, за да не погинете!
/горните твърдения не ги виждам в писанията, от писанията е ясно че Бог не ни е определил за гняв, но това е друга тема/

Библията е тайна книга, за да я прочетеш и разбереш ти е нужен код, таен код, чрез който да проумееш смисъла и, целта и"
/ Написаното в Библията не е тайна, но е явно написано, няма кодове. Благовестието не е тайна, и ако някой повярва, ще разбере истината, понеже Бог ще му я открие./

Като цяло намирам "съня" като някакво художествено съчинение, повлияно от Библията в някаква степен. Незнам какви са му претенциите всъщност, понеже не е казано.

[ Редактирано 22.05.11 22:45 ]

Най-отгоре

23.05.11 00:09 Цитирай
изказвания: 2049
  Eурет, брате, достойно ли е да се позволява на Диана да продължава да пише нейните ....?

Нали УЖ се беше покаяла, или беше друга там - дето ни наричаше "магарета" (ПП : ето къде - http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?9371.post )нас, които не възприемахме че думите и са думи на Господ Исус ?

И ако веднъж се е покаяла такава (екс - ученичка на Главчев), то защо не си по - твърд с нейното сегашно мърсене на тукашното пространство? Все пак трябва да има някаква отговорност за чистотата тук... 
  Разбирам отчасти толеранса ти, писали сме по този въпрос, но тя си е баш лъжепророчица   или я банни, или се наеми всеки път да я изобличаваш спрямо предългите и постинги (защото инак рискуваш немалко като и даваш право и място да публикува) - труд безсмислен и нахалост, за мен.

Но ти си знаеш, де (моля, не мести изказването ми в "Без тема", защото то е точно по ТАЗИ тема).  

Владо.

[ Редактирано 23.05.11 00:15 ]

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

23.05.11 00:37 Цитирай
изказвания: 4292

Владо, този под-форум е (и) за кандидат-пророчества. Т.е. не е неочаквано ако в него се пуснат и такива текстове, които не са от Бога.

Идеята беше ако хората посочат едни или други основателни доказателства относно дадено кандидат-пророчесто, че не е от Бога, пророчеството да се премести в под-форум Лъжепророчества.

Помня, че Диана се отрече от онези предишни лъжепророчества. Но не съм сигурен от какво точно се е обърнала. Т.е. не изключвам тя в момента да смята, че това, което сега пуска е от Бога, за разлика от предишните.

Диана, би ли изказала позицията си?
Какво точно се промени в позицията ти след като се отрече от онези лъжепророчества и онзи дух, който ти ги беше казал?
Защо си публикувала този текст, както и "Човешкият дух и душа"?
Според теб това по-горе някакъв обикновен сън ли е или е пророчество от Бога?

[ Редактирано 23.05.11 00:41 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласуваща хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

23.05.11 11:20 Цитирай
изказвания: 277
И двете публикации на Диана са със стара дата. Не знам, кога се е покайвала - отричала Диана, но вероятно тези статии са писани преди това да се случи, и ако е така, може да се постави под съмнение до колко наистина се е покаяла.

[ Редактирано 23.05.11 11:21 ]

Най-отгоре

23.05.11 13:36 Цитирай
изказвания: 118
eureth:

Владо, този под-форум е (и) за кандидат-пророчества. Т.е. не е неочаквано ако в него се пуснат и такива текстове, които не са от Бога.

Идеята беше ако хората посочат едни или други основателни доказателства относно дадено кандидат-пророчесто, че не е от Бога, пророчеството да се премести в под-форум Лъжепророчества.

Помня, че Диана се отрече от онези предишни лъжепророчества. Но не съм сигурен от какво точно се е обърнала. Т.е. не изключвам тя в момента да смята, че това, което сега пуска е от Бога, за разлика от предишните.

eureth,

Бих те помолил:

1. Да си изясниш, какво представлява библейското новозаветно пророчество.

2. Да спреш да занимаваш читателите на форума с ОЧЕИЗВАДНИТЕ ГЛУПОСТИ НА ДИАНА
, за които тя претендира, че са "ОТКРОВЕНИЯ ОТ БОГА".

Вероятно за теб няма никакво значение (или не си запознат) с това, което Божието Слово учи относно пророчеството и неговата роля в църквата и затова смяташ, че всеки един, който напише нещо (било сън или видение), то това е КАНДИДАТ–ПРОРОЧЕСТВО и заслужава да бъде публикувано. 

Това, което мога да кажа за тази жена (въз основа на духовно разпознаване на базата на Божието Слово и Св.Дух), е че нейните "откровения" и "пророчества" не идват от Св.Дух, а от друг лъжлив и заблудителен дух на лъжепророчество!

1 Йоаново 4:1
Възлюбени, не вярвайте на всеки дух, но изпитвайте духовете дали са от Бога; защото много лъжепророци излязоха по света.

Води ме в истината Си и учи ме; Защото Ти си Бог на Спасението ми; Тебе чакам цял ден.
Псалми 25:5
Най-отгоре

23.05.11 14:22 Цитирай

Възлюбени, не вярвайте на всеки дух, но изпитвайте духовете дали са от Бога; защото много лъжепророци излязоха по света.

Точно това се получава, maxim.  А без някой да изкаже пророчство, то няма как да се изпита. В контекста на тематиката на сайта, всеки има право да публикува дадено слово, което той/тя вярва, че е пророчество от Бога, подобно на това, както и Бог на пракитка е дал на всеки право да каже пророчество с устата си. Ако се изяви, че то е лъжепророчество го местя във форум Лъжепророчества. Засега не виждам някой да смята, че това е от Бога и нещата вървят към местене в другия, но все пак исках и  Диана да декларира позицията си. Ще изчакам още малко.

[ Редактирано 23.05.11 16:14 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласуваща хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.

Най-отгоре

24.05.11 20:03 Цитирай
Диана? Би ли взела отношение по зададените въпроси?

Преди известно време ти заяви, че се отказваш от "пророчествата", които някакъв дух ти ги говорил, на практика казвайки, че си била пророк на нечист дух.

Това пророчество тук не е ли от същия дух? И ако е така, защо си го публикувала?

[ Редактирано 24.05.11 20:17 ]

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

27.05.11 16:15 Цитирай

Понеже на практика цялостното мнение относно публиквания текст е, че не е от Бога, а и също Диана не се включва, премествам това пророчества във Форум лъжепророчества.

Диана, ако смяташ, че това не е правилно, винаги можеш да се включиш в дискусията...

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

01.06.11 10:21 Цитирай
изказвания: 9
          Тъй като не открих моите публикации и мненията за тях, позволих си да вмъкна отговора, който искате от мен тук, на това място. Не мисля повече да безпокоя читателите ви, нито да си губя времето с нещо, което не желаете да ползувате.
С почит: Диана Христова

Отговорът на Девора за форума на “Единни”
  Очаквате отговор от мен и защо? За да се оправдавам, да ви се извинявам, да ви обяснявам как отново съм сгрешила и не съм отговорила на очакванията ви? Наричате ме лъжепророк, защото не ви харесва духа на посланията ми. Не ви харесват изобличенията му, наставленията му, обидните за вас обръщения.   Знаете ли? Не сте по-различни от древните фарисеи и книжници. Като тях прецеждате комари, а гълтате цели камили. Като тях гледате буквата на закона, а не познавате Духа, Който го е дал. Както те служеха по плът на Отца, така Му служите и вие. Както те осъдиха Христа и Го разпнаха на кръст, защото не харесваха Словата Му, делата Му, така и вие не харесвате Словото, Което Отец ви праща в милостта Си, за да отвори ума ви и да ви отвърне от грешните ви пътища. И защо? Защото мислите, че не Отеца ви говори, а нечестив дух ви осъжда за делата ви.  От кога дяволът е разделил царството си? От кога е почнал да изобличава себе си и делата си? От кога е почнал да изобличава чадата си и да ги кара да се покаят и тръгнат след врага му? Да не е полудял случайно?    В заблудата и слепотата си не разбирате с кого воювате. Мислите, че нападате духа на Сатаната, ама не. Той ви гледа отстрани и се усмихва иронично на глупостта ви.Така гледаше някога на Адам и Ева в Едем когато ги подлъга да ядат от дървото, което беше  посял там. Внесе съмнение в душите им, убеди ги в правотата си и те погледнаха благосклонно на една змия, на едно животно, на едно творение, а загърбиха Отеца си, Създателя си. Довериха се  на творение, което Бог даде да бъде подчинено на човешката воля и власт. Не е ли това безумие? Не е ли това противно на всяка човешка логика? Кой човек се оставя животно да го владее, животно да го съветва, животно да слуша?  Какво семе пося змията в човешките сърца, ако ли не своето? Не порастна ли това семе там и не даде ли плодове? И какви плодове даде: добри или зли?  Колкото дървото беше дърво, толкова и змията беше змия в Едем, човеци! Не гледате ли като нея? Не мислите ли като нея? Не е ли плитък ума ви като нейния? Пак ли ще Ме отхвърлите? Пак ли ще Ми обърнете гръб? Още ли се съмнявате в Словата Ми? Още ли кал ще хвърляте по Мене, пръстни Адамовци? Още ли ще се цупите като деца и ще се сърдите на Словата Ми? Не сте ли деца по дух? Не сте ли глупави и наивни като децата, като Адам и Ева? Още търсите Едемската градина на земята. Още ровите в пръстта да намерите реките, които са напоявали този небесен рай. Още си мислите, че Творецът ви е насадил дърво на живот и дърво за познаване на добро и зло. А не каза ли Словото, че в шест дни Бог създаде света и всичко що е на него? Не рече ли Словото, че всичко, което сътвори Бог беше твърде добро? Да лъже ли Отецът ви? Да лъже ли и апостол Яков като казва, че всяко дадено добро и всеки съвършен дар слиза от Отца на висините и в Него няма изменение и сянка от промяна? Да се променя ли Отецът ви? Да ви лъже ли Отецът ви? Кой е лъжецът: Аз или дявола? Кой ви измами в Едем: Аз или дявола? Аз ли ви излъгах да ядете от дървото, което носи смърт, или дявола? Не ви ли създадох по Свой образ и подобие? Защо да ви убивам, щом Съм ви създал за живот? Вие така ли постъпвате с децата Си? Това ли прочетохте и това ли разбрахте от Словото Ми, вие, съвременни фарисеи и книжници? Не рече ли Бог, че Си  почина от всичките Си дела след като шест дни беше творил и сътворил небето и земята и всичко на нея?   Що за градина беше сътворил Отецът ви, човеци? Отговорете, ако сте умни! Що за дървета бяха посадени там? Отговорете Ми, ако сте умни! Нали всичко ви е ясно? Нали хулите Духа Ми, Който Съм ви дал ?Нали хулите Словото Ми, Което Съм ви пратил? Питам ви сега, защото искахте отговор от пророка Ми. Хулите него, хулите Отеца, Който Го е пратил при вас. Слугите Ми хулите. По слугите Ми камъни хвърляте както сториха дедите ви. Изпратих ви Сина Си - убихте Го. Изпратих ви Духа Си- обърнахте Му гръб и Сатана Го нарекохте в безумието си. Пророкът Ми- лъжепророк нарекохте.Зъл дух в него намерихте. Как го видяхте като сте слепи? Как проумяхте като  сте безумни като змията, която последвахте?   Христовите притчи отхвърляте. Христовите Слова тъпчете. Как да река, че Ме познавате? Как да река, че Ме разбирате и проумявате? Как да река, че Ми се доверявате? Как да река, че в Пътя Ми ходите? Как да река, че сте Мои чада, когато змийската кожа лепне на гърбовете ви и словото и е в устата ви?   Ако бяхте Мои, щяхте да знаете, че Словото Ми е Дух, а не плът. Щяхте да знаете, че Отецът ви насади добри семена в нивата Си, а врагът Го издебна и пося плевелите си там. Ако бяхте Мои щяхте да Ми вярвате и да Ме обичате. Щяхте да се доверите на Словата Ми, Които ви изпратих чрез ослицата Си.     Какво стори Отец с нивата Си? Не рече ли на ангелите Си да чакат времето на жътвата? Не рече ли,че тогава ще прибере житото в хамбарите Си, а плявата ще върже на снопи за изгаряне? Както древните евреи не проумяха нищо, такива сте и вие, техните потомци. Ако човеци можете да излъжете, Мен не можете да заблудите. Ако пророкът Ми се опитахте да окаляте, окаляхте само дрехата му. Ако камъни хвърляхте по пророка Ми, камъните ще паднат върху вашите глави, защото са каменни сърцата ви, защото са корави главите ви.    Вместо да се смирите и покаете, вие какво правите? Като древния нечестивец цар Ахаав отхвърляте пророка Ми, както той стори с пророк Михей? Защо? Защото говорел зло за него, а не добро. Как да рече добро Михей за Ахаав когато служеше на Ваала, а не на Мен? Как да рече Девора добро за вас, когато сте зли и злият наднича от сърцата ви? Кога древните пророци говореха добро, когато злото се ширеше по земята? Как да река на пророците Си говорете добро, когато очите Ми виждат само зло? Нали затова ги пращах при вас? Нали исках да ви предупредя, че злото е над главите ви и скоро ще ви стигне?   Не говореха ли добро само лъжепророците, които угаждаха на честолюбието ви? Не беше ли такъв и пророк Валаам? Не тръгна ли той подмамен от златото на змията, за да прокълне народа Ми? Кой видя ангела Ми? Кой го възпря от безумието му? Не беше ли ослицата му?   Не искате да ви наричам магарета, а на тях сте заприличали в безумието и ината си. Искате човеци да бъдете, а делата ви, а думите ви, а мислите ви човешки ли са, или бесовски?   Защо не измиете с Моя колурий очите си и да видите къде стоите, на кого служите и какъв ще бъде краят ви, ако не се покаете? Кой да ви пожали, ако ли не Отецът ви? Кой да ви предупреди, ако ли не Отецът ви? Предупредих Адам и Ева, но послушаха ли Ме? Не, нали?   Сега отново изпращам Словото Си чрез пророка Ми до вас, отново ви предупреждавам. Ако не се покаете, ако не отхвърлите старата си природа- змийската кожа, която дадох на Адам и Ева и която им прилягаше, сърдете се на себе си. Адам и Ева обърнаха гръб на дървото на живота в Едем. Кое беше това дърво, човеци нечестиви, ако ли не Словото Ми, ако ли не Исус Христос, въплътеното Ми Слово? Колцина ядоха от Него и разбраха сладостта Му? Колцина тръгнаха в Пътя Му? Колцина Го възлюбиха трайно и не Го предадоха?   Вие търсите Моето, а не Мене. Вие изследвате писанията Ми, а Мене не познавате. Вие искате хляб, риба и зрелища като дедите си. Искате да царувате, искате Моите богатства, Моята слава, Моята мъдрост, Моето знание, като Адам е Ева. Затова те получиха онова дърво, защото търсеха знание, а не Мене. Не Мене възлюбиха, а Моето. Не на Мене се довериха, а на творението. Не Мене последваха, а творението. И вие сте като тях за жалост. И вие користи гоните, користи търсите и користи ще намерите. Където е сърцето ви, там ще сте и вие. Който е в сърцето ви, той ще ви владее. Всеки сам избира съдбата си. Всеки сам осъжда себе си.    Обръщайки гръб на Словото Ми, вие презирате не пророка Ми, а Мене. Хвърляйки кал на пророка Ми, вие хвърляте кал по Мене, Създателя ви.   Това Слово няма да се върне празно при Мене. Това Слово ще ви съди в съдния ден, а той наближава. Чули или нечули, разбрали или неразбрали, времето ви изтича. Стрелките на часовника наближават полунощ.    Изпратих слугата Си при вас да ви кажа, девици, че скоро Младоженецът ще дойде за невястата Си. Ако не сте готови да Го посрещнете, вие ще страдате, вие ще плачете, вие ще тропате на вратата Ми, но няма да ви отворя.   Аз ви предупредих. Аз ви изявих Словото на устата Си. Аз Съм Началото и Края, Алфата и Омегата. Небето и земята ще преминат, но Моето Слово ще изпълни волята Ми и То няма да премине, защото Аз Съм Пътя, Истината и Живота. Който яде от Мене ще живее. Който Ме презре, вече е получил присъдата си.

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница       >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF