Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

анти-ционизъм   биене на деца   божието бащинство   еволюционизъм   отказване от греха   петкратно   печалба   пламен цолов   преследване и живот   човекът на греха  

виж всички тематики

Реплики

Владо   03.01.20 15:34
Интересно разяснение относно числата в писанието (кратко) : https://youtu.be/XlyGvmUhjzA

Владо   31.10.19 11:45
Изключително интерес дебат между лъжеучителя рави Товия Зингер и друг евреин, доктор Браун : https://youtu.be/gYfZxkrqS_E

eureth   06.10.19 14:21
(Като изключа нумерологията/gematria) бих казал, че размислите му относно Ис.53 са чудесно и животоспасяващо свидетелство за плътските му сънародници (дано го чуят!) - понеже, както изглежда, този човек сега вече е станал син на Абраам.

Владо   06.10.19 13:17
“Скритият” Помазаник в писанията - раби Яков Рамбзел казва “Святият Дух ми откри!” : https://youtu.be/4KSIBFWQqsE

eureth   06.10.19 13:00
Относно подобни практики (според мен имащи връзка и с иудейските практики/учения "кабала", пък били те и адаптирани от разни хора и наречени "християнски"...) аз лично съм скептичен (и бих казал дори подозрителен), понеже Бог не е говорил относно такива неща, и че е имал предвид подобни цифрови комбинации и (за мен произволни) изводи. Бих очаквал, че с подобни цифрови еквилибристики би могло да се достигне до какви ли не уж "Божии" "истини" на базата на произволен текст, независимо от използвания език.

RSS Емисии
rss1.0
Към страница       >>  
Започване на нова тема

22.05.11 08:25 Цитирай
изказвания: 277
(разкл. от: Разбиране на Написаното)

Не знам дали е останал форум освен този, в който lllus да не е бил банван или предупреждаван поради причини, подобни на тези, които си открил и ти Владо.
Многократно му беше давана възможност за поправление но се оказа, че той просто сменя форума и продължава както си знае.
Проблема не е само в грешните тълкувания но и в заплитане на интриги между пишещите и спамене на форумите с теми монолози пълни с неговите тъкувания. Към това може да прибавите и твърдоглавост и не приемане на чуждо мнение.
Само го питайте за мнението му за служението на жените в църквата на Исус и гледайте какво става...

[ Редактирано 14.08.14 14:20 ]

Най-отгоре

22.05.11 10:49 Цитирай
изказвания: 2090
Чудя се дали не е от ромски произход? Често ромите имат проблеми такива - видения, тълкувания, че свят да ти се завие. Само да отметна - аз имам и съм имал приятели роми. Просто това ми е правело впечатление.

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

22.05.11 11:07 Цитирай
изказвания: 124
Не крия,че съм гонен от форуми.
Досега не съм имал видения,тъй че стига манипулации.
За ром,не съм ром,но познавам един циганин.
Този брат е свидетелсто,че имаме съкровище в пръстени съдове.
Фотограф ли е,огън ли е,не знам.Знам,че може да прославим Исус,че има такива цигани.

Владо,ти гонен ли си от форуми?

[ Редактирано 22.05.11 11:21 ]

Най-отгоре

22.05.11 12:57 Цитирай
изказвания: 2090
Илус, или Триас, какво значение тук има дали някой е ГОНЕН?

Въпросът е ЗАЩО Е ГОНЕН, а не че е гонен - простото действие. Гонени са и будисти, кришнари от християнски форуми, също : вещици, простаци, които се държат грубо, хора със скандален характер. Еретици - също са гонени.

Та - въпросът е ЗАЩО ти си гонен. И ако си гонен за едно и също нещо и това нещо непрекъснато ти се вре в носа, а ти коравовратно отказваш да се покаеш и да се отвърнеш - то тогава наистина имаме сериозен проблем.

И този проблем за мен е нечист дух в теб, който извращава словото на Господарят от Назарет. И там ако не решиш да видиш светлина и истина - Триъс, или Илус, или както си се нарекъл - тогава си виновен пред Бога.

10. След като напътстваш един и два пъти човек, който е еретик, го отстрани,
11. като знаеш, че този, който е такъв, се е извратил и съгрешава, като от само себе си е осъден.

към Тит, 3гл.

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

22.05.11 14:01 Цитирай
Не се страхуваш,да говориш тези неща?
|Проблема е твой.
Думите....................

Най-отгоре

22.05.11 14:18 Цитирай
изказвания: 4488
(разкл. от: Езек. 28)

Illus:

А,че съм гонен,от форуми.......мисля,че казах някъде.

Ако са те изгонили от даден форум с основание, това би говорило лошо за теб. Например Бог е казал Божиите хора да се отделят от такива и такива хора, и да не общуват с тях. Така че зависи какъв е конкретният случай.

Искам да те помоля, според правилата на форума, в дадена тема да пишеш основно по нея (малки отклонения за възможни, но все пак нещата трябва да се въртят около главната тема, за да не става хаос).
Напр темата по-горе, от която прехвърлих това изказване, е за Езек. 28 и съответно ако искаш да коментираш как и защо са те изгонили от някой форум или от някъде другаде, можеш да отвориш тема във форум "Други теми" и там да си пишеш за това.

[ Редактирано 22.05.11 14:32 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

22.05.11 15:48 Цитирай
изказвания: 277
Аз лично съм чел коментар от lllus /Людмил/ в друг форум, където той споделя, че тълкуванията му не можело да бъдат грешни понеже той имал Святия Дух и следователно бил воден от Него в тълкуванията си... Тоест той има един вид гаранция за непогрешимост...
Интересното е, че почти във всичко което чете в Библията намира скрит смисъл и метафори, аналогии.
На моменти ми се струва, че това е някаква самоцел.

[ Редактирано 22.05.11 15:50 ]

Най-отгоре

22.05.11 16:19 Цитирай
(разкл. от: Водата)

Еурет,така разхвърли всичко,че никой не може да схване,какво правиш?
Това част от манипулация ли е?
Питах те конкретно за стихове от Откровение.
Ти не си правиш труда да отговориш,а се чудиш как да ме изкараш заблуден.
Владо си пее неговата песен.

Кажи поне за Откровение12-15,какво мислиш?........змея изпусна от устата си вода като река.
Нали според вас река и вода/особено Максим/,са символ само на ........Максим да каже.
Та змея може ли да направи такова нещо???????????? 

И всичко,дето съм цитирал от Откровение.
Владо,коментирай,стига си повтарял глупости!!!!!!!!!!! Ако е спрямо някой,скоро повярвал в Христос,какво би станало,мислиш ли изобщо? Експерт по духовете.
Ако имаше дарбата,да разпознаваш духовете,щеше да погледнеш себе си-гордост,превъзнасяне,манипулиране.........

Що се отнася за Тир и царя на Тир,мисля че е очевидно за кого става въпрос!
Дадох пример,за да видите,че морето е и символ на Божия ГНЯВ,освен,че е море.
Понеже Владо,дрънка глупости,нека коментира следното.Как зъл дух ще тръгне да описва гибелта на началника си-сатана.
Предполагам,че сте се възгордели,мислейки че всичко ви е ясно?
А любовта,която е най-важна изобщо сте пренебрегнали.

[ Редактирано 22.05.11 16:32 ]

Най-отгоре

22.05.11 16:41 Цитирай
изказвания: 4488
lllus:

Еурет,така разхвърли всичко,че никой не може да схване,какво правиш?
Това част от манипулация ли е?
Питах те конкретно за стихове от Откровение.
Ти не си правиш труда да отговориш,а се чудиш как да ме изкараш заблуден.
Владо си пее неговата песен.

Кажи поне за Откровение12-15,какво мислиш?........змея изпусна от устата си вода като река.
Нали според вас река и вода/особено Максим/,са символ само на ........Максим да каже.
Та змея може ли да направи такова нещо???????????? 

И всичко,дето съм цитирал от Откровение.
Владо,коментирай,стига си повтарял глупости!!!!!!!!!!! Ако е спрямо някой,скоро повярвал в Христос,какво би станало,мислиш ли изобщо? Експерт по духовете.
Ако имаше дарбата,да разпознаваш духовете,щеше да погледнеш себе си-гордост,превъзнасяне,манипулиране.........

Що се отнася за Тир и царя на Тир,мисля че е очевидно за кого става въпрос!
Дадох пример,за да видите,че морето е и символ на Божия ГНЯВ,освен,че е море.
Понеже Владо,дрънка глупости,нека коментира следното.Как зъл дух ще тръгне да описва гибелта на началника си-сатана.
Предполагам,че сте се възгордели,мислейки че всичко ви е ясно?
А любовта,която е най-важна изобщо сте пренебрегнали.

Illus, тъй като започнаха да стават много теми, темата се разклони в съответните теми, като са поставени връзки от и към новите теми, така че да могат да се проследят различните нишки в дискусиите.

Ще ти ти пиша за Разкр. както и за други неща, когато имам време. Предполагам разбираш, че човек не може цял ден да се занимава с форуми.

Мисля, че е време да осъзнаеш, че тук пишат най-различни хора и не е много адекватно да класифицираш "на едро", както и да въвличаш в даден дискусионен контекст хора, които всъщност не принадлежат към него, нито са изразили отношение.

И също, както вече стана дума, това, че ти си си решил, че нещо било символ на нещо, далеч не означава, че Бог е декларирал и имал предвид подобно нещо, нито пък - че някой трябва да се съгласява с твоите идеи. Щом смяташ, че това било символ на онова, а онова на еди кое си, ами добре, вярвай си каквото си решил, но това не задължава другите да са съгласни с теб или пък да не посочват доказателства, които противоречат на твоите вярвания, така че тия които четат да внимават да не се заблудят по разни странни учения.

Обръщам ти внимание да се придържаш основно към темите и ако искаш да изясняваш личните си взаимоотношения с един или друг човек, можеш да го направиш в отделна тема.

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

Анонимен

22.05.11 17:57 Цитирай
Гост
User:

(разкл. от: Разбиране на Написаното)

Не знам дали е останал форум освен този, в който lllus да не е бил банван или предупреждаван поради причини, подобни на тези, които си открил и ти Владо.
Многократно му беше давана възможност за поправление но се оказа, че той просто сменя форума и продължава както си знае.
Проблема не е само в грешните тълкувания но и в заплитане на интриги между пишещите и спамене на форумите с теми монолози пълни с неговите тъкувания. Към това може да прибавите и твърдоглавост и не приемане на чуждо мнение.
Само го питайте за мнението му за служението на жените в църквата на Исус и гледайте какво става...

Ти Беливър ли си.? По изказването личи че си ти,щото един собственик на форум би говорил така .Ами ако не са грешни ,ставаш БОГОПРОТИВНИК ,затова замислял ли си се?
Виж в Деяния-оставете тия хора,ако е от Бог ще устои.......но внимаваите,се казва там,да не би да станете Богопротивници.

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница       >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF