Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

атанасианство   контрол над съзнанието   насилие   орфика   отчасти знаем   превод на езици от духа   предаването на исус от назарет   св. писания   симончини   съдружник  

виж всички тематики

Реплики

Владо   03.01.20 15:34
Интересно разяснение относно числата в писанието (кратко) : https://youtu.be/XlyGvmUhjzA

Владо   31.10.19 11:45
Изключително интерес дебат между лъжеучителя рави Товия Зингер и друг евреин, доктор Браун : https://youtu.be/gYfZxkrqS_E

eureth   06.10.19 14:21
(Като изключа нумерологията/gematria) бих казал, че размислите му относно Ис.53 са чудесно и животоспасяващо свидетелство за плътските му сънародници (дано го чуят!) - понеже, както изглежда, този човек сега вече е станал син на Абраам.

Владо   06.10.19 13:17
“Скритият” Помазаник в писанията - раби Яков Рамбзел казва “Святият Дух ми откри!” : https://youtu.be/4KSIBFWQqsE

eureth   06.10.19 13:00
Относно подобни практики (според мен имащи връзка и с иудейските практики/учения "кабала", пък били те и адаптирани от разни хора и наречени "християнски"...) аз лично съм скептичен (и бих казал дори подозрителен), понеже Бог не е говорил относно такива неща, и че е имал предвид подобни цифрови комбинации и (за мен произволни) изводи. Бих очаквал, че с подобни цифрови еквилибристики би могло да се достигне до какви ли не уж "Божии" "истини" на базата на произволен текст, независимо от използвания език.

Форуми :: Общи теми за вярата << Предишна тема | Следваща тема >>

свобода или робство,смирение или гордост
Започване на нова тема

28.11.10 13:20 Цитирай
изказвания: 13
 Здравейте!

Ето нещо поучително от Иво Шатровки бг мисионер в Индия Индонезия Тибет и т.н. ,изградил е много църкви много пъти с риск за живота си,скромен човек ходи там където други не биха отишли места където може човек да бъде убит за Христа   ,никога не съм го чувал да се нарече апостол или да се превъзнася  ,на този адрес може да проверите това което по долу съм свалил от       http://bulmn.org/Specials/Bulletins/Bulgarian/2010/11/index.html#ANCHOR__TOPIC1        

Относно апостолството
Много апостоли се нароиха в последните години по света. Модерни апостоли. Просперитетни апостоли облечени в скъпи костюми, посещаващи изискани ресторанти, карайки скъпи коли - с една дума - апостоли. Гледайки от високо на "обикновените" християни до тези апостоли е почти невъзможно да се добереш. Арогантни и горделиви имайки чуството, че държат Бог в ръката си те правят всички друго, но не и това, което един апостол на Господ Исус трябва да прави - да проповядва Евангелието на благодатта на тези, които никога не са го чували. Ап. Павел изглежда като мизерник спрямо днешните "апостоли". Дългия списък, който е написал за премеждията му във Второ Кор. 11 глава доста го злепоставя спрямо днешните мамини "апостоли". Бит, гол, гладен, жаден, предаван, хулен, гонен, предаван на смърт той не се е спирал да проповядва там, където още никой не е чувал за Спасителя. Горко на тези, които извращават Словото на Бога, приписват си титли и се четкат едни други, докато хората в Азия и Африка чакат спасителната вест. Тези модерни "апостоли" са виновни за много скарани църкви и развалени взаимоотношения. За тях ако си пастор си нищо, а пък ако си "обикновен" християнин си годен само за едно - да бъдеш осмукан добре и твоите пари да се намерят в техните джобове. Апостол Павел предупреди коринтските вярващи, че има лъжливи апостоли и ги порица, че слушат тези лъжеапостоли, че се оставят да бъдат поробени, че лесно биват изпояждани, че търпят когато някой се превъзнася над тях. Истинския апостол е скромен, със смирението си той дава пример, дълготърпението му е показателно, чудеса и знамения го следват. Истинския апостол е слуга на другите, а не техен господар. Той е този, който пробива тъмината и показва смелостта си, с която заразява останалите вярващи да говорят смело за Името на Исус. Аз познавам такъв апостол. Той беше в България преди две години и половина ( април 2008 ). Имах честта да му нося куфарите и да се уча от него на смирение. Истинският апостол - брат Юн, небесния мъж. Никога не го чух да се нарича апостол, нито другите го наричаха така и въпреки това той си е истински апостол. Модерните апостоли обичат да чуват пред името си думата апостол. Мед им капе на сърцето, егото им расте като гъба след дъжд. Колко са жалки и малки в Божиите очи. Господ Исус каза, че който говори от себе си търси своята си слава ( Йоан 7:18 ). Тези лъжеапостоли се наслаждават, когато името им е популярно, когато хората ги величаят. Исус каза, че такива не са истински.Думата апостол от гръцки apostolos означава изпратен с мисия. Мисията на първите апостоли, както и на днешните истински такива и една - да проповядват Евангелието и да основават църкви сред юдеите или езичниците. Те са облечени по специфичен начин в силата на Духа. Какво имам предвид. В Деяния на апостолите 8 глава Филип е изпратен от Божия Дух в Самария. Там служението му процъфтява - мнозина чуват за Исус и са преминали от тъмнината в светлината. Филип гони демони, моли се за парализирани и куци и те се изцеляват, дава също водно кръщение на повярвалите в Исус. Но трябва от Ерусалим да дойдат апостол Петър и апостол Йоан за да се молят за кръщение в Божия Дух и едва тогава вярващите в Самария бяха способни да пророкуват и се молят на езици. В 19 глава на същата книга апостол Павел посещава Ефес и се среща там с няколко учници. Първото нещо, което ги пита е - "Приехте ли Святия Дух като повярвахте?" После се моли за тях и те са способни да се молят на езици и да пророкуват. Целта на истинския апостол е да гради църквата на Исус, да я вижда по-силна и по-зряла. Едно е армията ти да е съставена от необучени войници и съвсем друго бойците ти да са опитни и смели. Това второто става само с помазанието на Божия Дух и истинският апостол се стреми да докара вярващите до по-високо ниво в Господа, той иска те да са научени и силни и не се страхува, че някой може да го измести от позицията му. Лъжливите апостоли от друга страна държат хората в невидение, проповедите им са кухи и след като свърши говоренето им ти се мъчиш да си спомниш каква беше идеята, а не можеш. Истинския апостол "произвежда" бойци, лъжливия - духовни инвалиди.

Слава на Господа, че и сега има Божии слуги, които са истински апостоли. Много от тях не ги познаваме и никога не сме чули името им. Но в небето ще ги разпознаем лесно по короната, която е на главата им. И ако срещнеш такъв апостол някъде по света лесно ще го разпознаеш - делата му говорят за него.

Иво Шатровски,
БММ

!amazed

Най-отгоре
αποστολοι,   αποστολος,   апостол,   апостоли,   иво шатровки,   лъжеапостол,   лъжеапостоли,   лъжепратеник,   лъжепратеници,   пратеник,   пратеници

29.11.10 16:51 Цитирай
изказвания: 4492
Здрасти Ричи,

На мен лично ми харесва и смятам за полезна и изграждаща общата насока на посланието на Иво Шатровски, понеже смятам, че Бог до голяма степен е декларирал същото –

т.е. истинските Божии хора :
не се надуват, нито се хвалят със себе си, нито използват някакви измислени човешки титли и позции, за да царуват на другите,
не злоупотребяват със средства, които по една или друга причина са попаднали в тях (било за тяхна полза, било за да ги предадат на други нуждаещи се),
нито пък ламтят за подобни средства или пък използват манипулация или подобни методи за да придобият такива, и т.н.

Също – че има много верни Божии хора, които днес не са известни, но Бог ще ги удостои с почест и слава, когато Бог разкрие славата на своите синове и дъщери при съживяването на мъртвите и последващото царуване и на тази земя, и на новите небе и земя, които очакваме, както Симон пише.

Но все пак мисля, че има някои неща в текста на Иво, които според мен изискват... да кажем... допълнително внимание:

Относно гр. дума apostolos

Вж. тук:  αποστολος

Относно царските пратеници и тези хора, които никога не са чували спасителната вест за Божия син, Исус от Назарет

След това идваме до твърдението на И.Шатровски, че пратениците на Исус им е поставена задача,

И.Шатровски:

- да проповядва Евангелието на благодатта на тези, които никога не са го чували.

Но всъщност виждаме Павел да говори на хора, които вече знаят за Исус и вярват в него – например римляните.

Най-първо благодаря Богу моему чрез Исуса Христа за всинца ви, защото верата ваша по всичкия свет се възвестява. Понеже свидетел ми е Бог, комуто служа с духа си в благовествуването на Сина му, че непрестанно ви споменвам,  и в молитвите си винаги се моля, дано с волята Божия се сподобя некога, да дойда до вас; защото желая да ви видя, за да ви предам духовно некое дарование за утвърдение ваше; а то е да се утеша взаимно между вас чрез общата вера ваша и моя

И не искам, братие, да не знаете че много пъти се каних да дойда до вас за да имам и от помежду вас некой плод както и между другите народи; но до сега все съм бил възпиран.  Длъжен съм и на Елини и на варвари, на учени и на неучени; така, колкото от моя страна, готов съм да проповедам евангелието и на вас които сте в Рим.

/из п-мо то римл., 1гл/

Т.е. пратениците на Божия син съвсем не са ограничени от Божия син да оповестяват добрата вест единствено и само на хора, които не са чували за Божия син.

Божиите хора са... Божии. И Божият син може да праща своите пратеници навсякъде, където поиска, включително и там, където вече хората са чули и са повярвали в Него.

Например помазаникът Исус може да прати свои пратеници в България, независимо, че много от българите отдавна са чули за Божия син, а има и мнозина повярвали, може би няколко хиляди, Бог знае точната цифра...

Относно (т.нар) "пастори" и не-"пастори"

За тях ако си пастор си нищо, а пък ако си "обикновен" християнин си годен само за едно - да бъдеш осмукан добре и твоите пари да се намерят в техните джобове.

T.e. изглежда, че И.Шатровски дели вярващите на пастори и не-пастори.

Но Бог никога не е говорил в новия завет, а и в цялото Писание, относно подобна дейност/титла/позиция/наименование: „пастор”/"пАстир"

(нито пък е говорил за папа, или вселенски/национален/... патриарх, за кардинал, митрополит, архимандрит, фирмен духовен съвет, фирмени (т.нар.) "презвитери", клир, ордени, инквизиция/църковническо следствие/полиция, настоятел на лъже-храм, храмов (т.нар) свещеник/"отче", манастирски/обителски "владика", манастирски "монах" (особено пък практикуващ техники от т.нар. "исихазъм"), и т.н. ... "Манастирска гроздова" също няма... )

Вж. тук:  Лъжеучението Пастор

Относно Юн, „небесния мъж”

съм чувал/чел невероятни неща и той действително изглежда да е истински Божий човек и то такъв, чрез когото Бог е извършил велики дела. Но досега не съм чувал, Юн да е декларирал, че е пратеник на Божия помазаник Исус от Назарет (както Павел, Симон, и другите Исусови пратенице са декларирали ясно, че са именно негови пратеници в света).

Декларирал ли е Юн такова нещо, както пратениците на Божия син?

Относно "процъфтяващото служение на Филип"

В Деяния на апостолите 8 глава Филип е изпратен от Божия Дух в Самария. Там служението му процъфтява

От цитата на И.Шатровски на практика се разбира, че едва ли не Филип си е направил някакво „служение” (т.е. фирма със собственик и име, каквото означава „служение”/англ. „ministry/ministries” -  напр. Keenet Hegin Ministries, или George Bakalov Ministries и прочее фирми) и то процъфтявало.

Но документът от кн. на новия Божий завет казва съвсем друго нещо. Както се вижда от текста, Филип е нямал служение (Philip Ministries), а Бог просто е работил чрез него и е спасявал хора (Филип е бил благовестител, както пише), и съответно е нямало нещо такова, което да процъфтявало, както разни такива светски фирми, като горните, могат да процъфтяват.

/из хрониката на Лука/
6:1 И през тия дни, когато се умножаваха учениците, стана роптание от гръцките евреи върх Евреите че в повседневното раздаване на потребностите техните вдовици оставали непригледвани. На това дванадесетте свикаха множеството на учениците и рекоха: Не е прилично нам да оставим словото Божие и да слугуваме на трапези. И тъй, братие, вижте та изберете от вас си седем души свидетелствувани, изпълнени със светия Дух и с мъдрост, които да поставим за тази потреба. А ние ще си останем в молитвата и в служенето на словото. И угодно бе предложението на цялото множество; и избраха Стефан, мъж изпълнен с вера и със светия Дух, и Филип, и Прохор, и Никанор, и Тимон, и Пармен, и Никола прозелита от Антиохия; които поставиха пред пратениците; и те се помолиха и възложиха ръце на тех.    

...

8: 5 И Филип слезе в един Самарийски град им разгласяваше помазаника. И внимаваше народът единодушно на това което им говореше Филип, като чуеха всички и виждаха знаменията, които правеше. Защото нечистите духове с голем глас извикваха и излезваха от мнозина които ги имаха; и мнозина разслабени и хроми изцелени бидоха. И стана радост голема в онзи град.

...

8:26 А вестител на Господаря говори на Филип и каза: Стани и иди към пладне, в пътя който слезва от Ерусалим в град Газа: той е пуст. И стана и отиде. И, ето, човек от Етиопия, скопец, велможа на Кандакия Етиопската царица, който беше над всичката нейна хазна, той бе дошел в Ерусалим да се поклони; и на връщане, като седеше на колесницата си, четеше пророка Исая.    
А Духът рече на Филип: Пристъпи и прилепи се до тази колесница.
И притече Филип и го чу като прочиташе пророка Исая и рече: Разумеваш ли това което четеш?
А той рече: И как бих можал да разумея ако ме не настави некой? И покани Филип да се качи и да седне с него. А местото на писанието, което прочиташе беше това: "Заведоха го като овца на заколение, и като агне безгласно пред тогози който го стриже, така не отваря устата си. В неговото унижение отне му се съдбата; а рода му кой ще изкаже? защото се взема животът му от земята."    
И отговори скопецът и рече на Филипа: Кажи ми, моля ти се, за кого казва това пророкът: за себе си ли, или за другиго некого?    
А Филип отвори уста, и начна от това писание та му благовести Исуса. И като вървяха в пътя дойдоха на една вода; и казва скопецът: Ето вода: що ме възпира да не бъда потопен?    
И Филип рече: Ако верваш от все сърдце, можеш.
А той отговори и рече: Вервам, че Исус помазаникът е Божият син.    
И заповеда де се спре колесницата; и слезоха и двамата на водата, Филип и скопецът; и го потопи.

А когато излезоха из водата Духът на Господаря грабна Филип; и не го виде вече скопецът, но отхождаше на пътя си радостен.    

А Филип се намери в Азот; и като прехождаше проповедваше евангелието по всичките градове докле дойде в Кесария.

...

21
А на следния ден тръгнахме и стигнахме в Кесария; и влязохме в къщата на благовестителя Филип, който бе един от седмината и останахме у него.    
А той имаше четири дъщери девици, които пророкуваха.

[ Редактирано 30.11.10 20:31 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

30.11.10 19:35 Цитирай
изказвания: 118
Здравей Ричи,

Първо, поздравления за публикувания коментар на Иво Шатровски относно апостолството - смятам, че е удар право в целта.
През 2010 г. зачестиха посещенията  и проявленията на подобни фалшиви апостоли и пророци в България и християните, които знаят истината и имат разпознаването чрез Божието Слово и Св.Дух не трябва да стоят пасивни и да мълчат.
Тези лукави работници и служители на Сатана (както апстол Павел ги нарича в 2 Коринтяни 11:13) рушат Тялото Христово - Църквата, а ние всички сме част от това тяло и не трябва да  се съгласяваме с тях, нито пък да ги търпим или приемаме.

Откровение 2:18-25

18 До ангела на тиатирската църква пиши: Това казва Божият Син, Който има очи като огнен пламък, и Чиито нозе приличат на лъскава мед:
19 Зная твоите дела и любовта, вярата, служението и търпението ти, и че последните ти дела са по-много от първите.
20 Но имам против тебе това, че търпиш жената Езавел, която нарича себе си пророчица и която учи и прилъгва Моите слуги да блудствуват и да ядат идоложертвено.
21 И дадох й време да се покае, но не иска да се покае от блудството си.
22 Ето, Аз скоро ще я тръшна на болно легло: и ще туря в голяма скръб ония, които прелюбодействуват с нея, ако се не покаят от нейните с тях дела.
23 И чадата й ще убия с мор. И всичките църкви ще познаят, че Аз съм Който изпитвам вътрешности и сърца; и ще въздам на всеки от вас според делата му.
24 А на вас, останалите в Тиатир, които не държат това учение, и които не са познали дълбоките работи (както те ги наричат) на сатана, казвам: Няма да наложа на вас друг товар;
25 но дръжте онова, което имате, докле дойда.

Води ме в истината Си и учи ме; Защото Ти си Бог на Спасението ми; Тебе чакам цял ден.
Псалми 25:5
Най-отгоре

Започване на нова тема

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF