Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

monsanto   водачи   земно кълбо   лутер   майка земя   марко джоенсу   никея 787г. сп   предупреждения относно забогатяването и па   света   юдейски нов световен ред  

виж всички тематики

Реплики

Владо   06.09.19 17:27
Интересно : https://youtu.be/VGIP2xjnq0U

Владо   03.09.19 18:33
Поздрави на Божиите хора : https://youtu.be/GwlMG1y2i2o

Владо   27.07.19 18:19
Уличен дебат на Хънтингтънбийч, Калифорния, с млад мъж, твърдящ, че е отдал себе си на дьвола : https://youtu.be/JHgoDeAio0o

Владо   27.07.19 18:06
Наскоро “новооткрих” Ray Comfort и служението Living Waters- който разбира английски може да освежи душата си с думите и служението на брата : https://youtu.be/tT93-BA0474

eureth   07.05.18 15:26
Преместих темата за "генно-модифицирната опозиция в Сирия"

в тема:
"Сирия: Отн.тн. ислямска държава", тук:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17424.post

RSS Емисии
rss1.0
Започване на нова тема

13.10.09 21:01 Цитирай
изказвания: 2074
(разкл. от: Собственост)

Както би казал Павел : "Скъпи мои", нека размислим.
Аз мисля така :имайки впредвид в  Лука Исусовие думи :

11. Защото всеки, който величае себе си, ще бъде смирен, а всеки, който смирява себе си, ще бъде възвеличан.“
  12. Тогава Исус каза на фарисея, който го беше поканил: „Когато даваш обяд или вечеря, не кани приятелите, братята, роднините и богатите си съседи, защото и те на свой ред ще те поканят.
  13. Вместо това покани бедните, сакатите, недъгавите и слепите 
  14. и ще бъдеш благословен, понеже тези хора нямат с какво да ти се отплатят, но Бог ще те възнагради, когато праведните хора възкръснат от мъртвите.“
  15. Като чу това, един от седящите на масата заедно с Исус му каза: „Благословен е всеки, който участва в празненството в Божието царство!“

(следва обяснение на Самият Исус относно денят, когато всеки един от нас ще приеме подобаваща присъда - да влезе, или не на празненството на Агнето, на сватбата на Младоженеца- дали ще имаме достатъчно масло в светилниците си ? Какво ли няма да ни достигне ? Какво би ни заглушило спрямо наградата на горното в Исуса призвание? Тръните и примамката на богатството...)

16. Исус му отговори: „Един човек      (искам специално да обърна внимание, че тук това е образ, алегоричен образ на САМИЯТ НЕБЕСЕН БАЩА)   устроил голямо празненство, на което поканил много гости.
  17. Когато дошъл уреченият час, човекът изпратил слугата си да каже на поканените: «Елате, всичко е готово.»
  18. Но всички поканени започнали да се извиняват. Първият казал: «Току-що си купих нива и трябва да отида да я огледам. Моля те, приеми моите извинения.»
  19. Друг се заоправдавал: «Току-що си купих пет чифта волове и отивам да ги изпробвам. Моля те, приеми моите извинения.»
  20. Трети казал: «Току-що се ожених и не мога да дойда
  21. Слугата се върнал и разказал всичко на господаря си. Господарят се разгневил 

(забележете какво е разгневило този "човек" - това, че хората са се извинили, като са изтъкнали свои приобивки, неща, които са придобили и които трябва да изпробват, видят, консумират, един вид - да им се нарадват )   

и му казал: «Бързо обиколи всички улици и пътеки на града и доведи тук бедните, сакатите, слепите и куците.»
  22. Малко след това слугата казал: «Господарю, изпълних всичко, което ми нареди, но има още място.»
  23. Тогава господарят казал на слугата си: «Тръгни по пътищата и покрай оградите и убеждавай всички, които срещнеш, да дойдат тук, за да се напълни къщата ми.
  24. Казвам ти: нито един от онези, които първо бях поканил, няма да участва в празненството ми.»“

25. Заедно с Исус вървяха много хора (щом пише, значи са били много...). Обръщайки се към тях, той им каза:

26. Ако някой дойде при мен, но обича баща си и майка си, жена си и децата си, братята, сестрите си и даже собствения си живот повече от мен, не може да бъде мой ученик.
  27. Който не носи кръста си и не ме следва, не може да бъде мой ученик.

(явно този кръст и това умиране и тази ...смърт са свързани с горните изказвания (ст.26)неща - т.е.- да ОБИЧАШ ГОСПОДАРЯТ С ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ, УМ, ДУША И СИЛА)

28. Ако някой от вас иска да построи кула, няма ли първо да седне да си направи сметка за разходите, за да види има ли достатъчно средства да завърши работата?
  29. Иначе, ако положи основите, но не е в състояние да завърши строежа, тогава всички, които го гледат, ще му се присмеят
  30. и ще кажат: «Този човек започна да строи, но не можа да завърши.»
  31. Ако един цар има намерение да воюва срещу друг цар, нима няма първо да седне и прецени може ли с десет хиляди души да победи идващия срещу него с двадесет хиляди?
  32. Ако види, че не може, тогава много преди другият цар да се приближи, той ще изпрати посланици да преговарят за мир.
  33. По същия начин всеки един от вас трябва да се откаже от всичко, което има, иначе не може да бъде мой ученик.“  

(т.е.- както един, който е видял съкровището в нивата и е продал всичко, що има, зада го придобие, както онзи събирач на скъпоценни камъни, който като видял онзи безценен камък продал всичките, що ги има, за да го придобие САМО НЕГО)

(СЕГА- забележете извода на Исус !!)

34. „Солта е хубаво нещо,

но дори тя,

изгуби ли вкуса си,

за нищо не става
.

Няма как да се направи отново солена.

(нека го разберем! Добре е да сме осолени в Него, Който е жертвата - така и ние сме призовани на разпнат живот спрямо този свят и нов живот чрез Господарят на Живота и Самият Живот и Възкресение, Исус от Назарет....)

35. Дори за почвата или за наторяване не може да се използва. Хората я изхвърлят.
Който има уши да чува, да слуша!“

14ст.

Нека още веднъж да обобщим.

-1- някой казва : "Блажен този, който достигне да влезе в радостта на Господарят"

-2- Исус разказва притча, в която индиректно пояснява (както и при притчата за сеяча), че ще има мнозина, които поради ТОЗИ СВЯТ, ОБЛАГИТЕ, СТРАСТИТЕ И ПОХОТИТЕ МУ, КАКТО И СВОИТЕ СИ ПОХОТИ, НЯМА ДА ВЛЕЗНАТ В Божието царство и предизвикват .......какво предизвикват? ГНЕВА ГОСПОДЕН. ДА, ГНЕВА ГОСПОДЕН. Защото за нас е платено непонятно много. Защото не сме свои си . Защото каквото и да имаме - ВСИЧКО Е ОТ НЕГО, ЧРЕЗ НЕГО И ЗА НЕГО- НА НЕГО ДА Е СЛАВАТА ДО ВЕЧНИ ВЕКОВЕ !!!

-3- Исус безапелационно пояснява условията на ученичеството и тесният път  и влизането в Божието царство- да не обичаш никого повече от Него....да носиш кръста си всеки ден - т.е. - всеки ден да умираш към света, за де си жив към/ спрямо/ чрез Самият Бог....

-4-  Исус похвалва солта, но поянява, че дори и тя може да обезсолее и за нищо да не става (т.е.- като онзи/онези от Отр-е, хладките, които бяха изплюти от Господа...защото възлюбиха този свят и богатството му и славата му ...) и трябва да се хвърли и да се тъпче като едно нищо....

-5- пресметнали ли сме си силите ? Пресметнали ли сме си разходите по кулата? Бог, нека Бог да е с нас!

Амин.

Еурет, не мога да ги деля на теми и подобни....пиша го на един дъх и просто не става....  

Владо.

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре
безценното за исус,   да възлюбиш назарянина,   единственият живот,   назарянинът - безценност и живот,   отречени от себе си,   притежание на бога,   притежание на исус,   скъпоценното за бога

13.10.09 23:43 Цитирай
изказвания: 441
Всичко това е много хубаво, което си написал!

Само че, аз пак не виждам какъв е проблемът човек, работейки, да очаква да има печалба от работата си, ако сърцето му не е отдадено на тази печалба и е готов всичко, що има, да го даде за Господа, ако Той го призове.

т.е. - в неговия живот да е изпълнен принципът - като придобива, все едно, че  не придобива 

Най-отгоре

14.10.09 10:45 Цитирай
Ако такъв човек живее спрямо този принцип, така, както съветват и първите апостоли на Бога - да.

А именно :

с ясното съзнание, че самият той принадлежи на Божият Син, че самият-той не е от този свят, че е умрял в Христос за този свят, но живее чрез Исус,

Който е неговият Живот и Път и съдба, ако този човек като работи със съзнанието, че върши това за пред Бог и е съвестен НЕ ЗАРАДИ ЗАПЛАТАТА СИ И ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕТО ОТ КОЙТО И ДА Е , НО ЗАРАДИ "ЗАПЛАТАТА" И ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕТО ОТ БОГА ТОЙ ТИЧА НА

ПРЕДСТЯЩОТО МУ ПОПРИЩЕ, СЧИТАЙКИ ТОЗИ

СВЯТ ЗА ЕДНО ВРЕМЕННО МЕСТООБИТАЛИЩЕ,

ТЯЛОТО СИ - ЗА ВРЕМЕННА ОБВИВКА, ИСКАЩ ДА

УГОДИ ПЪРВО НА БОГ, ГЛЕДАЙКИ НА ХРИСТОС,

КОЙТО БЕШЕ УБИТ ЗА НЕГО, ПОНАСЯЙКИ ХУЛИ

И ПОЗОР ЗАРАДИ НЕГО, БЕЗ ДА ГО Е СТРАХ И

СРАМ, БЕЗ ДА СЕ ПРИТЕСНЯВА, НО С ДРЪЗОСТ

ДА ГОВОРИ И ДА УВЕЩАВА, ДА УБЕЖДАВА И

УМОЛЯВА, СТАВАЙКИ ВСИЧКО ЗА ВСИЧКИ........

ТАКА ТАКЪВ ЧОВЕК - ДА. ТАКА И ТАКИВА ТРЯБВА

ДА СМЕ И НИЕ.

ЗА ТАКИВА НЕЩА ТРЯБВА ДА ГОВОРИМ ПРЕДИМНО - ЗАЩОТО ЗЕМНИТЕ СА ВРЕМЕННИ, А ИДВАЩИТЕ, НЕБЕСНИТЕ - ВЕЧНИ.

НЕКА СЕ ОБИЧАМЕ И ОБИЧАМЕ БОГА, НЕКА ЖИВЕЕМ С РАЗБИРАНЕТО, ЧЕ ЩЕ БЪДЕМ СЪДЕНИ ПО СЪВЪРШЕННИЯТ ЗАКОН НА СВОБОДАТА.
Владо.

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12

Най-отгоре

14.10.09 13:44 Цитирай
изказвания: 441
Отново съм съгласна с теб! 

Лоша работа, почна да ми става навик! 

Само не ми стана ясно - според теб и вярващите в Месията ли ще бъдат съдени?

Най-отгоре

14.10.09 14:11 Цитирай
Ами да, разбира се. Нищо няма да ни се размине... (пророчески виждам Еуретова намеса и появата на нова тема ).

Ще бъдем съдени, мисля , но не заедно със света, нито като него.
Владо.

адм.бел.
разкл. в: Съденето на светите

!!! Откр-е на Йоан 12

Най-отгоре

Започване на нова тема

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF