Още по темата
Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

harvest breakthrough network   европейски съюз   изповядване   мафия   обещание   плоска земя   правилна молитва   преследвания заради вярата   страх и любов   фенол  

виж всички тематики

Реплики

eureth   26.05.20 20:57
Трудна и противоречива тема, понеже не е лесно да се намери надеждна и достоверна информация.

Чакам времето, когато Бог ще седне на престола си за съд и ще извади на показ цялата истина за 2СВ, а и за всичко по тази греховна отиваща си земя.

Попаднах на следната връзка, където например оспорват това, което пропагандната машина на военните победители от 2СВ проповядва:

https://ww2truth.com/

Владо   11.05.20 01:34
ПП : филма на Ray има български субтитри! Трябва да се намерят в менюто!

Владо   10.05.20 23:30
еурет, с предишният пост тук броят “реплики” бе 666.

Владо   10.05.20 23:29
Един разтърсващ съвремието филм на евреина Ray Comfort. За съжаление без субтитри на български. https://youtu.be/7y2KsU_dhwI

eureth   21.03.20 02:10
готово е...

Форуми :: Общи теми за вярата << Предишна тема | Следваща тема >>

Печалбата и вярващите в Божия син
Към страница   <<        >>  
Започване на нова тема

07.10.09 13:20 Цитирай
изказвания: 2090
А, не. Не съм съгласен с така написаното.

Сам размисли какво би отговорил Исус на сатана в пустинята ако имаше ЖЕЛАНИЕ и СТРЕМЕЖ към забогатяване и богатство и печалба в каквато и да е форма.

Значи, има разлика. Да работиш и да отдаваш ума си на скромност, като трупаш съкровища на небесата, или да имаш страст и стремеж и желание да богатееш с богатствата на този свят.

Сега размисли какво е истинското богатство. И към какво сме призовани . Спрямо призива ние не трябва да сме съ-образни със света , но с Исус, който НЯМАШЕ стремеж да богатее с пари, нито имаше похот за власт, нито имаше сексуална похот, нито каквото и да е нещо, което би го впримчило и отклонило от волята на Баща Му и което е от света, а не Божие.

А тя (волята на Бащата Небесен) е - "Жертва и принос не си ми поискал, но приготвил си ми тяло". Такива работи като стремеж да получава пари Исус не е имал.

Размисли и за Моисей - той презря съкровищата на египет заради УКОРЪТ за Христос (пффф... ?! ). Доколкото чета и разбирам стремежът към печалба и богатство от този свят наскърбяват Святият Дух и могат да ни отделят от спасението в Помазаният цар.

Ти си .

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

07.10.09 13:53 Цитирай
изказвания: 4639
Ами не зная какво повече да кажа. Аз поне за сега така ги разбирам нещата, както съм ги написал.

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

07.10.09 14:10 Цитирай
И аз също - така както аз съм ги написал.

Поздрави.

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12

Най-отгоре

08.10.09 09:15 Цитирай

[ Редактирано 08.10.09 15:11 ]

!!! Откр-е на Йоан 12

Най-отгоре
богати християни,   богатство и покорство,   богатство под нозете на исус,   парите и учениците на исус

08.10.09 13:16 Цитирай
Владо, както и сам си сложил тематика, това е по-скоро за темата за богатството (Земното богатство и вярващите в Божия син).

А тази тема тук, се оформи по-скоро около това дали е грях някой да печели, най-вече - от почтен бизнес.

[ Редактирано 08.10.09 13:18 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласувана хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.

Най-отгоре

08.10.09 14:11 Цитирай
А, аз - нали ти отвори тази тема (виж началото)..

Пък и така поставен ( "Дали е грях някой да печели, най-вече - от почтен бизнес." ) въпроса е изместен от първоначалният вид, видоизменен е, все пак.

А първоначалната дискусия беше, държа да отбележа

СТРЕМЕЖ КЪМ ПЕЧАЛБА И БОГАТСТВО
и дали Исус, работейки до 30-та си година е работил с такъв стремеж в сърцето си. Поне аз започнах да пиша относно това.

Относно горният постинг - мога да го махна, ако пречи на темата, но сметнах за добро да го сложа, защото допълва и обогатява, дори и привидно извънкотекстуално.

!!! Откр-е на Йоан 12

Най-отгоре

08.10.09 14:16 Цитирай
Не, не, тематиката на предното изказване конкретно, а не глобално на темата.

Възможно е да е видоизменен донякъде спрямо твоята първоначална идея,

но предполагам, че е добре да се погледнат нещата от различни страни,
понеже ми се струва, че  може "покрай сухото да изгори и суровото", както казват.

[ Редактирано 08.10.09 15:12 ]

/из п-мо до римл., 9/

Най-отгоре

08.10.09 15:10 Цитирай
изказвания: 441
eureth:

Ами щом Йосеф и Исус са били дърводелци известно време (приемам, че Йосеф е бил дърводелец и научил на този занаят и приемния си син, Исус), особено специално Исус,

и са реализирали печалба (понеже никой не се занимава с бизнес с цел загуба),

то самото това показва, че те определено са виждали смисъл в това и са имали желание да го правят.

Доколкото разбирам така Йосеф е издържал дома си, а когато Исус е станал на подходяща възраст и той също е работил заедно с Йосеф.

И съответно не виждам никакъв проблем в това, някой човек да иска да реализира печалба в подобен контекст.

Няма никакво принципно противоречие между печалба от работа и желание за печалба.
И ако Йосеф (също и Исус по-късно) не е искал да печели, то той не би се занимавал с този занаят, понеже от занаят/бизнес се печели (ако е успешен).

И например в този смисъл, в който Исус е участвал в почтен дърводелски бизнес и е реализирал печалба, не виждам да може да има грях.

приемам това, което си написал.

Владо има малко идеалистично отношение към този въпрос.

Най-отгоре

08.10.09 15:35 Цитирай
Ами - нека всеки изпитва себе си и да внимава как стои във вярата, какво да ти кажа.

Този идеализъм ме е запазил в една от най- корумпираните системи да бъда "иделистично" неопетнен и съм благодарен за благодатта на Бог, че ме е пазил и вразумявал.

Аз лично предпочитам радикалността на този "идеализъм" и отстояване в святост, що се отнася до такива деликатни теми, отговора на които сигурно ще разберем един ден.

За мен стремежа към земните богатства и печалба не е добър.

Владо.

!!! Откр-е на Йоан 12

Най-отгоре

08.10.09 15:50 Цитирай
изказвания: 441
vladimir:

За мен стремежа към земните богатства и печалба не е добър. Владо.

Ако този стремеж измества фокуса на вярващия, който трябва с нераздвоен поглед да гледа към Бога, да - не е добър, наистина.

Но, в крайна сметка, човек  като работи, не очаква ли да има някаква печалба?!
Иначе за какво работи?

Друг е въпросът какво е отношението му към печалбата - дали я желае само за себе си или е готов в сърцето си да я даде там, където е призован от Бога.
И не само печалбата си, а и всичко свое, ако се наложи и Бог изисква това от него.

Нима няма хора, които са бедни, но в сърцата си мислят  само за обогатяване със земни блага и за печалба?
Тяхното състояние нима е добро?

Важно е отношението на сърцето, което има човек, а не самото богатство, което притежава.

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница   <<        >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF