Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

духовен съвет   керуб   князът на тир   нетление   олио   соломонова мрежа   страдащи поради исус   съпоставки   теодора   цв. генчев  

виж всички тематики

Реплики

eureth   06.10.19 14:21
(Като изключа нумерологията/gematria) бих казал, че размислите му относно Ис.53 са чудесно и животоспасяващо свидетелство за плътските му сънародници (дано го чуят!) - понеже, както изглежда, този човек сега вече е станал син на Абраам.

Владо   06.10.19 13:17
“Скритият” Помазаник в писанията - раби Яков Рамбзел казва “Святият Дух ми откри!” : https://youtu.be/4KSIBFWQqsE

eureth   06.10.19 13:00
Относно подобни практики (според мен имащи връзка и с иудейските практики/учения "кабала", пък били те и адаптирани от разни хора и наречени "християнски"...) аз лично съм скептичен (и бих казал дори подозрителен), понеже Бог не е говорил относно такива неща, и че е имал предвид подобни цифрови комбинации и (за мен произволни) изводи. Бих очаквал, че с подобни цифрови еквилибристики би могло да се достигне до какви ли не уж "Божии" "истини" на базата на произволен текст, независимо от използвания език.

eureth   06.10.19 10:54
относно "Богове сте вие" също стана дума тук, надолу в изказването:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?1662.post

Владо   06.10.19 10:38
Интересни разкрития / изследвания спрямо числовата стойност на думите в самото начало на кн. Битие : https://youtu.be/vyvqqkGP_kg

RSS Емисии
rss1.0
Форуми :: Спасение от греха и смъртта << Предишна тема | Следваща тема >>

Арабите, евреите и Божията вест за спасение по милост, даром
Започване на нова тема

17.08.09 00:03 Цитирай
изказвания: 2082
(разкл. от: Прошка)

И, предполагам, това е различно от ........ да кажем тази позиция :

израел трябва да избият всички палестинци до крак само тогава ще има мир и гадните арабели ще се кротнат само това е начина друг за съжаление няма.
Бог е казал не убиваи така е но защо наши братя в судан и в други части не само на африка се бият с оръжие в ръка ?
и това аз вярвам е от Бог

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре
араби,   благосклонност,   евреи,   израел,   милост,   неевреи,   спасение

17.08.09 09:34 Цитирай
изказвания: 372
че какво мие на позицията ???????????????
какво не библеиско не намираш ?

Най-отгоре

17.08.09 10:07 Цитирай
изказвания: 2082
E, ние неведнъж сме говорили за тези неща и ти знаеш, че не си прав, но наскърбяваш Бога с такива размишления, защото той /Бог/ даде Сина и за

..гадните арабели...
също така, както и за теб и за мен и за всеки.

В нищо ти, или аз , или който и да е човек, не езаслужил спасението, нито любовта, нито пък милостта на Бог. Всеки един от нас е бил противник на Бог , грешник, чадо на гнева, роб на греха, чийто ум е бил покорен на разврата и на богът на този свят.

Словото казва, че ние всички /било араби, било цигани, негри, гърци - цялата Адамова раса/ съгрешихме и не заслужаваме никаква милост от Бог, но ВЪПРЕКИ ТОВА, на правилното време Помазаника /Христос/ дойде и умря за всички нас /българи, унгарци, шведи, турци, евреи, индоевропейци, монголи, китайци, кубинци, или по какъвто и да е начин - АДАМОВАТА РАСА, потомците на първият човек - жълти, бели, черни/.

Пред Бог не виждам да има разлика спрямо етноса, религията, или цвета на кожата /расата/. ВСИЧКИ СЪГРЕШИХА И НЕ ЗАСЛУЖАВАТ МИЛОСТ.

Включително и ти. По милост си бил спасен, казва словото, така че недй да наскърбяваш Бога с обиждане на хора, които Той не е обидил, нито с безумното си изкаване :

само това е начина друг за съжаление няма.
- АКО СИ ВЯРВАЩ В ПОМАЗАНИЯТ ЦАР ОТ НАЗАРЕТ, ТИ ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ НЕ ПО- ЗЛЕ ОТ МЕН, ЧЕ има друг начин и това е проповядването на благовестието - така и араби и евреи ще се помирят с Бога, защото евреите, които не вярват в Исус няма да отидат в обещаното царство на техният прабаща Авраам, нито невярващите араби, НИТО ТИ ако продължаваш да вярваш противни на учението доктрини.

Словото ни казва, че този който убива е сатана - човекоубиеца. Ако си негово дете - то тогава - добре, кажи го ясно. Но ако си дете на Всевишният и си последовател на Исус, вземи впредвид УЧЕНИЕТО НА ГОСПОДАРЯТ, ПО СИЛАТА НА КОЕТО ЩЕ БЪДЕМ СЪДЕНИ И НЕДЕЙ ДРЪНКА БЕЗУМИЯ, та хората да се чудят в кой бог вярваш.

На толкоз години си последовател, а говориш хули спрямо Христа ! Позор, папа!

Йоан 12:47
И ако чуе някой думите Ми и не ги пази, Аз не го съдя; защото не дойдох да съдя света, но да спася света.

Йоан 12:46
Аз дойдох като светлина на света, за да не остане в тъмнина никой, който вярва в Мене.

Йоан 3

16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:
17 Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него.
18 Който вярва в Него не е осъден; който не вярва е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син.
19 И ето що е осъждението: светлината дойде на света, и човеците обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли.
20 Понеже всеки, който върши зло, мрази светлината, и не отива към светлината, да не би да се открият делата му;
21 но който постъпва според истината отива към светлината, за да се явят делата му, понеже са извършени по Бога.

Ако си повярвал в благата вест на Исус, то би трябвало да се молиш за спасението на тези зли човеци, арабите /по- точно- невярващите от тях/, както и на злите евреи /по- точно- невярващите от тях/, които отхвърлиха Божият Син и се противят на благата вест и са толкова Богоомразни, колкото и невярващите араби.

Понеже всички съгрешиха.

Недей да пишеш повече такива неща, засрами се.

Владо.

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

слава

20.08.09 17:34 Цитирай
Гост
                    ..."Няма вече юдеин,нито гръг.                                                                                                   няма роб нито свободен,няма                                                                                                 мъжки пол ни женски;защото вие                                                                                             всички сте от Христа Исуса;....Гал.3/28

адм.бел.
разкл. в: "ние сме падналите ангели"

Най-отгоре

Започване на нова тема

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF