Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

айнщайн   благовест белев   втората смърт   градината   истина   лилия хpиcтoвa   милост   многоженство   нов завет   пастори  

виж всички тематики

Реплики

eureth   07.05.18 15:26
Преместих темата за "генно-модифицирната опозиция в Сирия"

в тема:
"Сирия: Отн.тн. ислямска държава", тук:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17424.post

eureth   15.04.18 14:53
Възможно е и до там да се стигне. Но главното, до което пише, че ще се стигне в тези земни военни противопоставяния, е че Бог ще доведе всички народи на битка против Йерусалим и той ще бъде превзет, и ще бъде тъпкан от народите, колкото Бог е определил (3год. и половина).

Тук има доста подробности около сегашната ситуация, в темата "Относно тн. ислямска държава":
http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17419.post

Владо   15.04.18 03:46
Света е пред прага на нова световна война.

Владо   15.04.18 03:45

Анонимен   13.02.18 09:08
еурет, постовете станаха три, но са един - само последния (нетът понякога е кошмарен тука). Моля те да оставиш само последния, а другите да ги изтриеш, за да не се "разводнява" темата.

RSS Емисии
rss1.0
Към страница       >>  
Започване на нова тема

18.05.09 18:54 Цитирай
изказвания: 134
(разкл. от: Военен?)

Църквата е призвана да е едно тяло и всеки, който одобрява разделенията е еретик или разцепник, партиец. Заповядано ни е да стоим далеч от такива. Засега Тигър се проявява като човек, който сее непрестанни раздори между братя. Добре е да бъде спряна чрез общо съгласие на всички във форума, понеже така пише, че трябва да правим и понеже това носи съблазън за останалите. Бог мрази тези които сеят раздори между братя.....

[ Редактирано 18.06.09 18:40 ]

Най-отгоре

18.05.09 22:25 Цитирай
изказвания: 2049
Хм, други ?

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12
" http://vminev.blog.bg/drugi/2011/02/22/pesenta-na-viatyra.691513

Най-отгоре

19.05.09 16:01 Цитирай
изказвания: 4358
Аз не одобрявам и не съм съгласен с някои неща, които прави Тигър,

както и с други неща, които пък други хора правят,

и съм отбелязвал това по един или друг повод.

Но когато се вземат мерки спрямо някого трябва да се вземат съответни мерки срещу всички, които правят подобни или други недобри неща, и в тази връзка не съм сигурен кой би трябвало да остане във форума накрая...

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласуваща хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре

19.05.09 16:21 Цитирай
изказвания: 1582
е това все пак е форум, а не армия, както на някои им се ще. има си форум "нова вълна", където има официална цензура, да ходят там - няма тигри, няма мигри. Военна дисциплина, цензура, всичко подстригано по устав.

Christus regnat
Най-отгоре

20.05.09 12:08 Цитирай
изказвания: 134
Жена да се учи мълчаливо със всяко покорство. А на жена не позволявам да учи или да владее над мъжа.

Покорявайте се на вашите наставници..

Покорявайте се един на друг...

Хора, това може да е форум, но писанията важат и тук, понеже Бог ще ни съди за всяка празна дума.

Според мене мерките не са някой  да бъде изгонен, а най учтиво помолен да взима под внимание това, което му се казва. Ако човека е разумен, той дори да не е съгласен, пак ще се види у него уважение и респект към другите, а не подигравки и сарказъм. Последните две не ни правят по-умни от другите, а безумни. Уважението, респекта и почитта към другия са в основата на добрите взаимоотношение във вярата.

Който мисли, че е нещо като не е нищо мами себе си.

Най-отгоре

20.05.09 12:25 Цитирай
Едибот /ЕТИЕН?/, не приемам от дуалист - еретик да ме учи, още по-малко да ми е наставник.

Ами вземи си направи един форум, където жените могат само да четат, но не и да пишат, за да приложиш изкълченото си разбиране на библейски стихове на дело.

Christus regnat
Най-отгоре

20.05.09 12:35 Цитирай
Еди,

аз съм писал може би най-много относно пощенето...постенето на мома тигър (вж. http://edinni.com/p/userjournals_menu/userjournals.php?blog.158 ) .

Но това са неща, които ги решават админите- тук те изпълняват ..ръко-решаваща-функ-я

(следва пост - отричане от стр. на Еурет - ).

А иначе цитираните от теб неща, написани от брата Павла, са наистина важащи, но представяната идея е, че понеже си "евангелист- еретик", същият- в протестантски вариант, или подобно, но - "ЕРЕТИК" - мома тигретта Латинкова (знае латински и може да те стреля с такива изрази- фнивамай! ) е православна, целува икони и почита различни автори (отци) всред тези среди (напр.- "Св.Теодосий Велики" - съжалявам, че нямам възм да сложа като Дерек паднало от смях човече ...) и спазва някои и други неща....ТА ТРЯБВА ДА ИМА ИЗОБЛИЧЕНИЕ НА ХАРИЗМАТИЧНИТЕ ЕРЕТИЦИ И СЪЩИТЕ ПОДОБНИ ОТ БЛИЗКОТО И ДАЛЕЧНОТО МИНАЛО И СЕГАШНО - нейните постинги са предимно ориентирани към т.нар. "изобличение " и "изкарване на бял свят" на разни неща, на т.н. "ЕРЕТИЦИ".

След няколко дебата с Еурет, ученик, тигър и Георги (който вече не пише и отказва да комуникира с мен по скайпа ), аз изоставих идеята, че тук тигъра може да бъде озаптен и просто започнах да пиша ....както пиша сега- иронико-сатирично-драматично, като на моменти я питам дали съм я наскърбил и че съм готов да се извиня, както е и редно.

За съжаление това е положението, така са решили-. .... FREEDOOOOMMM!!!

Ти какво предлагаш точно ?

" Тогава змеят страшно се разгневи на жената и тръгна да воюва с останалите й потомци – онези, които спазват заповедите на Бога и се държат за истината, която Исус разкри. Змеят застана на морския бряг.
!!! Откр-е на Йоан 12

Най-отгоре

20.05.09 12:39 Цитирай
изказвания: 4358
до edybot

Е, аз лично не съм от водачите* на Тигър, нито аз съм й говорил Божията вест, та да е повярвала чрез мен.

(* това всъщност е думата, която превеждат неясно (и подвеждащо): "наставници" в п-мото до евр., както предполагам, че и сам знаеш, и така биват наричани хора, които са например пророци/увещатели сред братята, въпреки че по-скоро не мисля, че споменатият Божий дар всъщност определя дали някой е от водачите в града или не),

Пасажът, който цитираш за жената и мъжа, лично аз не съм сигурен дали се отнася за женени мъж и жена или по принцип. Засега съм склонен да вярвам, че по-скоро се отнася за женени мъж и жена, защото според мен е извън контекст да се говори там за владеене над мъжа иначе.

В този смисъл ако Тигър не ти е жена, трябва ли да ти се покорява?... Не мисля.

А например Акила и Прискила са учели Аполос относно приемането на светия Дух по смисъла на Де.2гл. Понеже Аполос не е знаел тези неща и така е лишавал в увещанията си хората от пълното знание и Божии милости, и благословения за Божия народ - т.е. че Бог е обещал на всички, които приемат Сина му, да приемат и Божия Дух  (по см. на Де.2гл) , и Бог да върши знамения чрез тях, както и чрез пророците си преди, според както и когато Бог реши.

Не съм сигурен дали този пример, в който жена учи мъж (но не неин мъж) може да се трансформира в "доктрина", но все пак го има.

Но съм съгласен с това да се казва и изобличава, когато нещо не е добро. Подигравките, сарказмът, присмивателството, големеенето и унижаването на другите не са от Божия Дух. Но за съжаление са масово явление.

[ Редактирано 21.05.09 12:05 ]

Краят на епохата: Времева диаграма,    Съгласуваща хронологична таблица (актуализирани версии)

„...Но не е така, както че е пропаднало Божието слово. Защото не всички, които [по плът] са от Израел, са [Божият народ] Израел. Нито пък всички са деца [на Бога], само защото са [по плът] потомство на Авраам.
А [според както Бог декларира]: "по Исаак ще се нарича семето ти."
Т.е. не плътските деца са Божии деца, а само обещаните [от Бога] деца се считат за потомство [на Авраам, и съотв. - Божии деца]. ...“

/из п-мо до римл., 9/

Иначе, ако всички, които по плът са от Израел, бяха Божият народ Израел, то Божието слово би било пропаднало.
Вж: "Не е отпаднало Божието слово - до римл. 9:6

Най-отгоре
водачи,   наставници,   пророци,   увещатели

20.05.09 13:29 Цитирай
eureth:

Но съм съгласен с това да се казва и изобличава, когато нещо не е добро. Подигравките, сарказмът, присмивателството, големеенето и унижаването на другите не са от Божия Дух. Но за съжаление са масово явление.

Моля всички да ми простят, ако някъде съм се подигравала, говорила съм саркастично и съм се присмивала нечистиво. Сигурно е имало такива случаи, но това е поради неумъртвената гордост у мен. 

Простете ми, и нека и Бог да ми прости.

Това, че у мен има гордост не означава, че еретиците за които пиша не са такива и лъжите им, с които погубват хората, не са лъжи.

[ Редактирано 20.05.09 13:30 ]

Christus regnat
Най-отгоре

20.05.09 14:06 Цитирай

Подигравките, сарказмът, присмивателството, големеенето и унижаването на другите не са от Божия Дух. Но за съжаление са масово явление.

Пиша го

не защото тигъра го е писал, а защото е редно - наистина, - бъзиците ми към Латинка са нещо, което е ГОЛЯМО ИЗКУШЕНИЕ , предвид нейната персона и начин на писане, от което е трудно, но ....ще взема да се откажа и- да, грях е ...

Владо.

!!! Откр-е на Йоан 12

Най-отгоре

Започване на нова тема
Към страница       >>  

Отговор (без HTML оформление):

Към форум:     Най-отгоре

Публикуване на темата: rss 0.92 Публикуване на темата: rss 2.0 Публикуване на темата: RDF