Последни публикации

Форуми

Записки

Коментари

Наблюдател

Библиотека
Тематика

геена   големият червен змей   димитър митев   златен стандарт   пети вселенски събор   поклонение   последни времена   сатаната   святия дух   страх и любов  

виж всички тематики

Реплики

eureth   07.05.18 15:26
Преместих темата за "генно-модифицирната опозиция в Сирия"

в тема:
"Сирия: Отн.тн. ислямска държава", тук:

http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17424.post

eureth   15.04.18 14:53
Възможно е и до там да се стигне. Но главното, до което пише, че ще се стигне в тези земни военни противопоставяния, е че Бог ще доведе всички народи на битка против Йерусалим и той ще бъде превзет, и ще бъде тъпкан от народите, колкото Бог е определил (3год. и половина).

Тук има доста подробности около сегашната ситуация, в темата "Относно тн. ислямска държава":
http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?17419.post

Владо   15.04.18 03:46
Света е пред прага на нова световна война.

Владо   15.04.18 03:45

Анонимен   13.02.18 09:08
еурет, постовете станаха три, но са един - само последния (нетът понякога е кошмарен тука). Моля те да оставиш само последния, а другите да ги изтриеш, за да не се "разводнява" темата.

RSS Емисии
rss1.0
Форуми
Бог - кой е той? :: Помазаникът-цар Исус :: Син преди да се въплъти?
Автор:

Към форум:

Откриващо изказване
eureth
07.10.08 16:28
(разкл. οτ: Един Бог в три лица - заблуда?)

ученик:

едва ли някой вярващ в писанията и в бога на писанията ще оспори, че божият единороден син има баща още преди да се въплъти

Ученик, без да оспорвам или не-оспорвам основното ти твърдение тук, все пак кое място/места от Писанията, според теб, подкрепя това?

Последни изказвания
eureth
15.02.09 02:40

По повод споменаването на п-мото до колосяните и споменатите там братя на Исус от Назарет, от които той е първородният син / брат, бях писал тук нещо, ако би било полезно на някого:

Кога е роден Божият син?
ученик
14.02.09 19:08
werr:

ученик:

колосяните 1:15:
"който (т.е. господарят йешуа) е образ на невидимия бог, ПЪРВОРОДЕН от ВСЯКО създание"

Зачудих се защо обикновено когато цитираш писанията правиш подробно проучване, като ни обясняваш всяка дума на гръцки какво означава, или какво би могла, и кой превод според тебе  е най-точен. А сега просто сложи един пасаж от един превод, без обяснение, и се опитваш да ни убедиш, че така пише в Библията. Дали защото наистина това е най-добрият възможен превод или просто съвпада най-много с твоите убеждения?

това е много точен и буквален превод.
werr
14.02.09 18:03
ученик:

колосяните 1:15:
"който (т.е. господарят йешуа) е образ на невидимия бог, ПЪРВОРОДЕН от ВСЯКО създание"

Зачудих се защо обикновено когато цитираш писанията правиш подробно проучване, като ни обясняваш всяка дума на гръцки какво означава, или какво би могла, и кой превод според тебе  е най-точен. А сега просто сложи един пасаж от един превод, без обяснение, и се опитваш да ни убедиш, че така пише в Библията. Дали защото наистина това е най-добрият възможен превод или просто съвпада най-много с твоите убеждения?
Владо
14.02.09 18:03
Да, това е верно и истинно слово с праведно, а не извратено тълкуване. Исус Христос , "34 А че Го е възкресил(ανεστησεν) от мъртвите, за да не се връща никога повече в изтлението, бе казал така: ?Ще ви дам верните милости, обещани на Давид.“ 35 Затова и в друг псалм казва: ?Няма да оставиш Своя Светия да види изтление." Амин.
Поздрави на Божии изкупени.
etien
14.02.09 17:18
Колосяни казва: като благодарите на Отца, който ни направи способни да участваме в наследството на светиите в светлината, 13 който ни избави от властта на тъмнината и ни пресели в царството на Своя възлюбен Син, 14 в когото ние имаме изкупление чрез Неговата кръв, прощението на греховете. 15 Той е образ на невидимия Бог, Първородният на цялото творение(πρωτοτοκος πασης κτισεως) ; 16 защото в Него беше създадено всичко, което е на небесата и на земята, видимото и невидимото – било престоли или господства, или началства, или власти – всичко беше създадено чрез Него и за Него; 17 и Той е преди всичко и всичко чрез Него се крепи. 18 И Той е главата на тялото, тоест на църквата; Той е Началото, Първородният от мъртвите(πρωτοτοκος εκ των νεκρων) , за да има първенство във всичко. 19 Защото в Него благоволи Отец да обитава цялата пълнота.
И така Исус е първородния на творението доколкото това се отнася до възкресението от мъртвите, а не че има някакво първородство преди да се е родил. Ето още един пасаж: Братя, синове на Авраамовия род, и онези измежду вас, които се боят от Бога, на нас се изпрати словото на това спасение. 27 Защото жителите на Ерусалим и техните началници, като не Го познаха и без да разберат пророческите думи, които се прочитат всяка събота, ги изпълниха, като Го осъдиха. 28 И макар че не намериха нищо достойно за смърт, пак поискаха от Пилат да бъде убит. 29 И когато изпълниха всичко, което беше написано за Него, Го снеха от дървото и Го положиха в гроб. 30 Но Бог Го възкреси от мъртвите. 31 И в продължение на много дни Той се явяваше на тези, които се бяха изкачили с Него от Галилея в Ерусалим, които сега са Негови свидетели пред народа. 32 И ние ви носим сега блага вест за обещанието, дадено на бащите, 33 че Бог го изпълни за нас, техните деца, като издигна(αναστησας) Иисус; както е писано и във втория Псалм: ?Ти си Мой Син, Аз днес Те родих.“ 34 А че Го е възкресил(ανεστησεν) от мъртвите, за да не се връща никога повече в изтлението, бе казал така: ?Ще ви дам верните милости, обещани на Давид.“ 35 Затова и в друг псалм казва: ?Няма да оставиш Своя Светия да види изтление.“
Отново се вижда ясно, че възкресението е раждането, което говори за първородството в творението. Исус е първият роден от мъртвите, за да има първество във всичко. А преди да стане човек не е било необходимо да прави нещо за да е пръв, той просто е Създателя на всичко-Бога. Просто и ясно. Както е писано: Да направим човека по наш образ, по наше подобие,
bate liubo
09.10.08 16:37
исус христос е както бог, така и в качеството си на син човешки е пророк и така нататък. той е освен това, учител, изцелител и въобще - в него е цялата пълнота телесно.

ако Исус Христос не е Бог,то какво значение има останалите "титли"!?

а що се отнася до кабела-проводник, който твърдиш, че си, и аз така те виждам от досегашното ти участие.

много точно е твърденеито ти,но ти не можеш да видиш ел.Ток ,който минава през мене...като едно парче кабел е безполезно,и става само за бесене,ако не е "част" от "ел.верига",от така също една лозова пръчка,откъсната от "истинската Лоза",не може да даде плод...

Йоан 15:1-8
  1. Исус Христос - истинската лоза
Аз съм истинската лоза и Моят Отец е земеделецът.
     2. Всяка пръчка в Мене, която не дава плод, Той я отрязва и всяка, която дава плод, подрязва я, за да дава повече плод.
     3. Вие сте вече чисти чрез учението, което ви говорих.
     4. Пребъдвайте в Мен и Аз във вас. Както пръчката не може да даде плод от само себе си, ако не остане на лозата, така и вие не можете, ако не пребъдете в Мен.
    5. Аз съм лозата, вие сте пръчките; който пребъдва в Мен и Аз в него, той дава много плод; защото, отделени от Мене, не можете да направите нищо.
     6. Ако някой не пребъде в Мене, той бива изхвърлен навън като пръчка и изсъхва; и ги събират и ги хвърлят в огъня, и те изгарят.
     7. Ако пребъдете в Мен и думите Ми пребъдат във вас, искайте каквото и да желаете и ще ви се сбъдне.
     8. В това се прославя Моят Отец, да принасяте много плод; и така ще бъдете Мои ученици

само да вметна,че Храма в Eрусалим е бил с васaда цялата изваяна в релеф на лоза...
ученик
09.10.08 15:07
bate liubo:

... "главната мисъл" на Писанието е,че Исус Христос е Бог,а не славна личност,велик нравствен учител и Прoрок...

аз съм само едно парче кабел - проводник - и за това нЕмам претенций...

исус христос е както бог, така и в качеството си на син човешки е пророк и така нататък. той е освен това, учител, изцелител и въобще - в него е цялата пълнота телесно.

а що се отнася до кабела-проводник, който твърдиш, че си, и аз така те виждам от досегашното ти участие.
bate liubo
09.10.08 13:10
съжалявам много, бате любо, но дългият ти постинг по-горе ми прилича на дреха, съставена от разни взети оттук оттам кръпки. и затова така и не разбрах каква е главната ти мисъл.
нЕма за какво да съжаляваш...
аз те попитах дали мога да кажа нещо за "пропуснати факти" и ти ми каза:"давай!"...
сега,ако някой не му пука за фактите,то какво значение има "дрехата съшита с кръпки"!?
правилно си забелязал,че липсва моята "главна мисъл" и то е защото аз нЕмам такава."главната мисъл" на Писанието е,че Исус Христос е Бог,а не славна личност,велик нравствен учител и Прoрок...
аз съм само едно парче кабел - проводник - и за това нЕмам претенций...
ти кои си?за какво се бориш?какви са твоите претенции?каква е твоята "главна мисъл"?с каква влaст даваш своите определения за "дреха" и "кръпки"?защо се страхуваш?нито името си показваш,нито снимката...
така,че не съжалявай!аз искам да говоря с личности,а тука е само една - бате Владо...p.s. ако искаш можеш поне да ми кажеш какво образование имаш?не,че има някакво значение,но ако се окаже,че си "първосвещенник на рода ми",то тогава трябва да прося милостта ти...
ученик
09.10.08 09:50

От всички Божии синове (за каквито „създания“ става дума в случая), Исус със сигурност е първородният Божий син от мъртвите. И това не е преди всички векове, а около първи век.

еурет,
за твое сведение, отново ти посочвам, че съгласно йов 38:1-7 (а и не само съгласно йов 38:1-7) "божии синове" е имало още преди създаването на земята. и за да е първороден от всички божии синове, божият син тряба да е първороден и спрямо онези божии синове, посочени в йов 38:1-7, т.е. още преди основаването на земята.

и тъй като и до този момент пренебрегваш отдавна посочения от мен факт, че според библията е имало родени от бога синове още преди основаването на земята, от които господарят също трябва да е първороден, за да е първороден от всички, за мен е бизсмислено да коментирам всичко останало, написано от теб в постинга ти, тъй като се основава на невярна изходна предпоставка.